Jít do obsahu fóra

Diskusní fórum FEL

Vítejte v diskusním fóru FEL! Toto fórum je určeno pro všechny členy akademické obce FEL a veřejnost, zejména pak pro absolventy a zájemce o studium na FEL. Zeptejte se Akademického senátu, pedagogů, vedení, Vašich kolegů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil AS FEL, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů akademické obce.

Odpovědět

Odpovědět

Vytvořit a poslat váš nový příspěvek

Můžete použít: BBCode Obrázky Smajlíky

Pole označena slovem (Povinné) musí být před odesláním formuláře vyplněny.

Povinné informace pro hosty

Požadované informace
Volby

Prohlédnout téma (nejnovější)

12

Jestliže jsi na průmyslovce, myslím, že s matematikou nebudeš mít problém, jsem ve čtvrtém ročníku průmyslovky ač elektrotechnické ne grafické, ale průmyslovka to je. A veškeré učivo, které se na vysoké požaduje na vstupu se na průmyslovkách učí ;-). Takže myslím, že s matikou nebudeš mít problém, Zádrhel bych viděl u fyziky, které je málo (aspoň tedy u nás), ale se zapálením lze vše dostihnou :-)

11

Dobrý večer,
velice děkuji za všechny rady a poznámky. Ve čtvrtek se chystám navštívit DOD; počítám, že se tedy definitivně rozhodnu, jak budu postupovat. Čím více však pročítám toto DF a stránky ČVUT/FEL/KME, tím více ve mne roste touha učit se novým věcem a tvrdohlavě si prosadit svou - tedy pokusit se připravit ke studiu a snad i úspěšně vystudovat. :-)

Ještě jednou mnohokrát děkuji!

10

Příjemný den,
dovolím si připojit několik poznámek. Jak psal kolega výše, důležitější je přístup, než suma znalostí v okamžiku vstupu na fakultu. A z Vašeho příspěvku vyplývá, že s tím problém nebude. Na stránkách programu KME je odkaz na představu našich matematiků o potřebných znalostech http://math.feld.cvut.cz/0educ/priprava/priprava.htm . Kromě toho budou jistě reagovat na zkušenosti se státními maturitami (na požadované znalosti) a provedou případné korekce. A pak ještě jedna poznámka, náplň programu je poměrně široká. Pokud máte "nestandardní" specializaci a využijete během studia možností pro její uplatnění, tak budete (přes možné určité problémy v začátcích) mít značnou výhodu v závěru a zejména v uplatnění po studiu.

9

Ahoj Terezo,

pokud si ve třeťáku a čtvrťáku střední školy zajistíš kurzy matematiky a fyziky a vezmeš to zodpovědně, tak budeš mezi spolužáky dokonce vynikat. Z matematiky se v prvním semestru KME berou základy analýzy (inspekce funkcí, derivace, integrály) a já ti doporučuji, abys toto všechno už při nástupu ke studiu uměla. Jakkoli mohou tyto pojmy znít děsivě, věz, že náročností spadají někam mezi učivo střední a vysoké školy. Nemusíš v látce vynikat, ale základní přehled a trénink s počítáním příkladů ti velmi ulehčí průchod předmětem.

V prvním semestru tě totiž ještě čeká algebra, která je prvním skutečným testem libovolného studenta FELu. Je to předmět náročný na abstraktní myšlení i přesnost vyjadřování a vyplatí se mu věnovat velkou pozornost a opravdu hodně času. Ušetřený čas z matematické analýzy investuješ zřejmě zde, a bude to čas dobře investovaný.

Dál se můžeš těšit na Fyziku 1, což soudě podle sylabu je průlet středoškolskou fyzikou. Možná s přídavkem kvantové mechaniky, která se nebere všude. Pročti si sylaby (http://www.fel.cvut.cz/cz/education/bk/ … 63304.html) a odpověz si na otázku, zda většinu ze zmíněných pojmů znáš nebo jsi aspoň už při dosavadním studiu slyšela. Pokud ne, pak se leccos dá dohnat doučováním z fyziky a později i v průběhu semestru. Času máš ještě opravdu hodně.

Závěrem asi toliko: pokud jsi pilná (nebo geniální), nebudeš mít problém. Jsou známy případy studentů, kteří na FEL nastoupili s minimálními znalostmi matematiky a programování a taky bez potíží vystudovali. Samozřejmě na každého takového připadají dva další, kteří v prváku odpadnou, když na ně udělá bububu algebra. smile A pokud si navíc v dalších dvou letech budeš průběžně doplňovat znalosti matematiky a fyziky až na takovou úroveň, že budeš alespoň něco vědět o každém tématu, které si můžeš přečíst v sylabech programu, pak se tvůj průchod prvním semestrem velmi usnadní. A zkušenost nám, studentům, říká, že s každým dalším semestrem je studium (podotýkám pouze subjektivně cítěno) snazší a zábavnější. wink

Jo, a nejsem studentem tohoto programu, takže pokud jsem někde plácl naprostý nesmysl, budu rád, když mě někdo z kolegů opraví.

8

Dobré odpoledne,
ráda bych vás požádala o radu, neboť jsem v pozici, kdy se rozhoduji, "co dál" (přestože jsem ještě neukončila středoškolské studium; vzhledem ke státním maturitám budu maturovat z matematiky, rovněž budu mít možnost maturovat z fyziky). V současné době jsem studentkou druhého ročníku Střední průmyslové školy grafické, konkrétně oboru Užitá fotografie a média. Ráda bych svá vysokoškolská studia zaměřila ještě jiným směrem a zvýšila tak svou šanci na uplatnění na trhu práce.
Velice mne zaujal program KME, především pak (bakalářský) studijní obor "Multimediální technika", kde je jednou z aplikačních oblastí i mně blízká (digitální) fotografie. Co mne však zaujalo ještě více jsou oblasti týkající se zvuku! Přestože se zvukovou technikou nemám žádné praktické zkušenosti, při pozorování zvukařů jsem vždy byla ohromena; myslím, že by mne to bavilo.
Tolik na úvod, nyní však k mému dotazu - myslíte, že je program KME vhodný pro člověka sice se zájmem, avšak s absencí praktických zkušeností? Měla bych reálnou šanci úspěšně dokončit studium, přestože jsem nestudovala ani gymnázium, ani vyloženě technicky zaměřený obor (z čehož např. vyplývá, že fyzikální a matematické znalosti bych z větší části musela nabýt během nadcházejících cca dvou let)?

Děkuji. :-)

7

(Jakub Kratka) napsal:

Vďaka smile

Chcel by som sa ešte poradiť - bohužiaľ som po gympli šiel študovať ekonómiu, skutočne som si myslel, že to nie je len nadstavba gymnázia, ale ukázalo sa, že je to fakt fraška a zbytočne takto strácam 1 rok. Na gympli som mal z matiky a fyziky jednotky, ale z fyziky som von už 2 roky a z matiky v podstate rok, pretože to, čo tu berieme je fakt primitívna matika. Preto rozmýšľam, či by som sa do toho ešte dostal, nerád by som po prvom vypadol smile. Myslíte, že aj po roku bez zložitej matiky sa do toho človek dokáže dostať ?

Mysleni je jako plavani. Lze se to naucit, ale nejde to zapomenout wink.

6

v pohodě

navíc je jen jediná možnost jak to zjistit: zkusit to wink

5

Vďaka smile

Chcel by som sa ešte poradiť - bohužiaľ som po gympli šiel študovať ekonómiu, skutočne som si myslel, že to nie je len nadstavba gymnázia, ale ukázalo sa, že je to fakt fraška a zbytočne takto strácam 1 rok. Na gympli som mal z matiky a fyziky jednotky, ale z fyziky som von už 2 roky a z matiky v podstate rok, pretože to, čo tu berieme je fakt primitívna matika. Preto rozmýšľam, či by som sa do toho ešte dostal, nerád by som po prvom vypadol smile. Myslíte, že aj po roku bez zložitej matiky sa do toho človek dokáže dostať ?

4

Doporučuji podívat se na studijní programy (obsah) na http://kme.fel.cvut.cz a pak na stranky katedry telekomunikační techniky http://www.comtel.cz/cz a z nich i na odkazy na další činnosti (např. http://www.sitronicscentrum.cz/cz/), kde si pak můžete dobře vybrat náměty nejen pro práci na projektech, ale třeba i pro činnost nad rámec studia v podobě výzkumu či spolupráce s některým podnikem apod.

3

(Jakub Kratka) napsal:

Ahoj, chcel by som sa opýtať, ktorý odbor si vybrať (nie len v rámci tohto programu, celkovo na FEL), ak mám záujem o telekomunikácie

Ahoj, na KME si určitě něco vybereš. Nejspíš zaměření Síťové a informační technologie, případně Komunikační technika

2

Ahoj, chcel by som sa opýtať, ktorý odbor si vybrať (nie len v rámci tohto programu, celkovo na FEL), ak mám záujem o telekomunikácie

1

Dne 26.ledna 2009 byla otevrena webova stranka programu KME:

http://kme.fel.cvut.cz

Currently used extensions: pun_repository. Copyright © 2008 PunBB