Jít do obsahu fóra

Diskusní fórum FEL

Vítejte v diskusním fóru FEL! Toto fórum je určeno pro všechny členy akademické obce FEL a veřejnost, zejména pak pro absolventy a zájemce o studium na FEL. Zeptejte se Akademického senátu, pedagogů, vedení, Vašich kolegů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil AS FEL, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů akademické obce.

Odpovědět

Odpovědět

Vytvořit a poslat váš nový příspěvek

Můžete použít: BBCode Obrázky Smajlíky

Pole označena slovem (Povinné) musí být před odesláním formuláře vyplněny.

Povinné informace pro hosty

Požadované informace
Volby

Prohlédnout téma (nejnovější)

18

Jan Kyncl (kyncl) napsal:
(prof. R.) napsal:

na VSCHT to vypadalo stejně a teprve asi před 5 lety se aspon umožnilo ponechání mailu absolventům a udělalo se pár triček a vzpomínových předmětů kolísáavé úrovně. Odtržení praxe a škol nastalo někdy v 50. a 70.letech a dodnes jsem se z toho nevzpamatovali. Hlavně že vyprodukujeme tuny publikací, které nikdo nepotřebuje a ocitujeme se do zblbnutí.

Zde by bylo zajímavé vyhledat zápisy z minulých senátů FEL, kde bylo ponechání mailu řešeno a tehdejší vedení FEL nám vysvětlilo, proč to nejde.

smile)) BTW: už je možné být jako na FELu v budově po 21. večer? big_smile

17

(prof. R.) napsal:

na VSCHT to vypadalo stejně a teprve asi před 5 lety se aspon umožnilo ponechání mailu absolventům a udělalo se pár triček a vzpomínových předmětů kolísáavé úrovně. Odtržení praxe a škol nastalo někdy v 50. a 70.letech a dodnes jsem se z toho nevzpamatovali. Hlavně že vyprodukujeme tuny publikací, které nikdo nepotřebuje a ocitujeme se do zblbnutí.

Zde by bylo zajímavé vyhledat zápisy z minulých senátů FEL, kde bylo ponechání mailu řešeno a tehdejší vedení FEL nám vysvětlilo, proč to nejde.

16

15

(Ludvík) napsal:

Cenzura vedení se opět ukázala. Takže ještě jednou. Vedení si založilo spolek absolventů, jehož stránky jsou k nalezní. A názor na ně si udělejte sami .

Myslím, že toto je poslední příspěvek, který Vám zde odpoví.
V redukci urážlivých anonymních příspěvků na tomto fóru v žádném směru nehledejte vedení FEL

14

Cenzura vedení se opět ukázala. Takže ještě jednou. Vedení si založilo spolek absolventů, jehož stránky jsou k nalezní. A názor na ně si udělejte sami .

13

Michael Šebek (sebekm1) napsal:

Přesto k Elektře: Z jejího webu na http://www.fel.cvut.cz/elektra/ se zdá, že to hlavní jsou: Předsednictvo (mimochodem: proč je tam současné vedení? Neměli by tam být naopak ti absolventi - zvenku?), dozorčí rada, stanovy, valná hromada, řada telefonních čísel, fotka oprýskané budovy, .... COPAK TOHLE NĚJAKÉHO ABSOLVENTA ZAJÍMÁ? A není to náhoda, my tak opravdu myslíme!

Pro srovnáNÍ porovnej třeba https://www.alumni.caltech.edu/ nebo http://mynotredame.nd.edu/s/1210/start.aspx ČI http://www.alumni.ethz.ch/ , ale jistě sám najdeš i další. Cítíš ten rozdíl?

Nikdo nereagoval, zkusím to znovu:

Jsem absolvent a nejraději ze všeho bych rád občas potkal své spolužáky, v hospodě, na party, při nějaké zábavné akci.
Obrázky z takových akcí vygooglujete třeba pomocí  hesla "alumni reunions" a hledání Obrázků
Pomůže mi v tom škola/fakulta?

Budu rád, když ano a nebude mi vadit, když si přitom udělá trochu (!) reklamy. Pokud mě to bude bavit a pokud se při tom předvede v dobrém světle, možná jí dám i nějaké peníze. Moji opravdu bohatí spolužáci možná mohou dát mnohem víc? Pokud bude párty na fakultě, rád třeba vyslechnu nějaké krátké vtipné uvítání někoho z vedení, ale nechci sedět moc dlouho v posluchárně. Možná bych se na něco i podíval, ale na něco opravdu převratného, čím se fakulta od dob mého studia proslavila. Ale hlavně se chci bavit se spolužáky! Případně se dozvědět, co dělají učitelé, kteří mě učili. Vidět nějaké staré fotky, ... Na to, že jsme vystudoval školu/fakultu jsem docela hrdý, nemohl bych mít - třeba - kreditní kartu s jejím logem a třeba i nějakými výhodami pro absolventy? Chtěl bych vidět, že fakultu/školu zajímám i poté, co jsem odešel. Chtěl bych ....

Ale co, přece na to máte profíky a ti jistě dobře vědí, jak mě a mé spolužáky k vám občas zase dostat, vědí proč by to měli dělat, a jistě vědí, na co nás nalákat? Tak proč to nedělají?

12

(Pavlína) napsal:

A proč ho tedy píši jako povinnou náležitost ?

Je zrovna tohle to podstatne? Clovek z dekanatu vam nabidl pomoc, napsat jeden e-mail se vam nechce, vase volba. Jinak mi to mimochodem prislo jako zajimavy napad, tchan take v 60. letech absolvoval FEL a je ten typ, ktereho by to potesilo.

Zbytek tohoto vlakna krasne ukazuje, proc spousta lidi povazuje Internet za stoku. Neuveritelna sprostota prispevku, navic zcela neoduvodnena, protoze se ozval clovek z dekanatu a nabidl pomoc - neni jeho vina, ze o ni nebyl zajem. Rozhodne pani Pavlinu ani jejiho stareho otce nikam za dedecky neposilal, doporuceni na Elektru byly nezistne rady jinych hosti tohoto fora. Nevedeli, ale chteli poradit alespon nejak a byli za to servani, taky skvele.

Samozrejme je pravda, ze presentace historie fakulty neni spatna jen z toho duvodu, ze vlastne neexistuje :-). O to ovsem zda se v nekterych prispevcich ani neslo, hlavne si zaplivat.

Jinak jsem udelal maly experiment, do Googlu jsem napsal "cvut fel archiv" a hned prvni nalezeny link mi dal nasledujici informaci:
Archiv (spisovna FEL) - Helena Zítková, l. 3579
Z dekanatu sice nejsem, ale nezistne tuto informaci nabizim, treba me za to zase nejaky anonymni host serve. Popravde receno by me prilis neprekvapilo, kdyby to k nicemu nevedlo, ale kdybych fotky pro tatu hledal ja, urcite bych to alespon zkusil.

11

Miroslav Horký (horkymi1) napsal:

Víte, vámi zadaný email není zveřejněn, proto vám na něj nikdo napsat nemůže...

a proč ho tedy píši jako povinnou náležitost  ?

10

Víte, vámi zadaný email není zveřejněn, proto vám na něj nikdo napsat nemůže...

9

Miroslav Horký (horkymi1) napsal:

Vážená Pavlíno,

mohu se zeptat, kde jste přišla k informaci, že škola takové fotografie nemá? Zkoušela jste kontaktovat Ing. Slámu? Je to vedoucí oddělení vnějších styků, který Vám mimo jiné odpověděl, že to není neřešitelný problém. Popřípadě zkusila jste kontaktovat profesorku Efmertovou, na kterou jedna odpověď taky odkazovala, nebo někoho z děkanátu přímo na emailu? Pokud ne, pak si nejsem jist, zda ta vaše žádost byla myšlena vážně.

Jinak ano, slušná prezentace historie fakulty nám chybí.

Vždyt sem píši mail i jméno ? To někdo napíše do diskuse, abych ho kontaktovala speciálně  a nenapíše mi mail ? Navíc napsal, že výsledek ne nezaručený a bude to dlouho trvat.  Doprošovat se opravdu nebudu, díky. Čekala jsem odpověd : archiv školy má na starost XY, napište ji co chcete a pro absolventy všechno .... nic to nestojí. Asi už jsem navyklá na jiné vztahy.

8

Vážená Pavlíno,

mohu se zeptat, kde jste přišla k informaci, že škola takové fotografie nemá? Zkoušela jste kontaktovat Ing. Slámu? Je to vedoucí oddělení vnějších styků, který Vám mimo jiné odpověděl, že to není neřešitelný problém. Popřípadě zkusila jste kontaktovat profesorku Efmertovou, na kterou jedna odpověď taky odkazovala, nebo někoho z děkanátu přímo na emailu? Pokud ne, pak si nejsem jist, zda ta vaše žádost byla myšlena vážně.

Jinak ano, slušná prezentace historie fakulty nám chybí.

7

děkuji některým za snahu, do žádného klubu asolventů se přihlašovat nechci, nejsem absolventka a ta jejich prezentace je orpavdu hrozná. Holt když ty fotky škola nemá, nedá se nic dělat a tatík dostane k narozkám něco jiného.

6

Zdeněk Hurák (hurak) napsal:

Bylo by jistě dobrou investicí vedení fakulty, kdyby tuto moderní historii fakulty lépe veřejně prezentovalo. Udržovat i dále rozvíjet vztah s bývalými absolventy by mělo mít vysokou prioritu. Jednu z nejvyšších. Vždyť v mnoha západních zemích jen a jen díky darům bývalým absolventům ty dobré a nejlepší jsou finančně silné a mohou si dovolit dosáhnout na vysoký standard výuky i výzkumu. Dovolím si ale říct, že se fakulta učí. Kupříkladu zmiňovaný spolek Elektra jistě takovou snahu vedení fakulty odráží. A tak si nemyslím, že ten tón příspěvku musel být takto útočný. A to i z důvodu, že:

(Karel 2) napsal:

[...] tazatelka se ptala na fotky budov a interiéru, příp. profesorského sboru, ne na absolventy[...]

a přitom

(Pavlína) napsal:

[...] nějaké fotky školy, interíeru, příp. pedagogů atp.[...]

přičemž zkratka "atp." znamená "a tak podobně" ... Tedy se jistě odpovídající mohli domnívat, že i další (podobné) typy informací/fotografií, které jejímu otci připomenou dobu studií, budou oceněny.

Nesouhlasím: Stručná a férová odpověď Pavlíně by byla: nemáme, rozhodně ne na webu,   a sotva se budeme snažit vám to zařídit. Ušetřilo by jí to čas. Ostatní je opravdu mlžení.

Přesto k Elektře: Z jejího webu na http://www.fel.cvut.cz/elektra/ se zdá, že to hlavní jsou: Předsednictvo (mimochodem: proč je tam současné vedení? Neměli by tam být naopak ti absolventi - zvenku?), dozorčí rada, stanovy, valná hromada, řada telefonních čísel, fotka oprýskané budovy, .... COPAK TOHLE NĚJAKÉHO ABSOLVENTA ZAJÍMÁ? A není to náhoda, my tak opravdu myslíme!

Pro srovnáNÍ porovnej třeba https://www.alumni.caltech.edu/ nebo http://mynotredame.nd.edu/s/1210/start.aspx ČI http://www.alumni.ethz.ch/ , ale jistě sám najdeš i další. Cítíš ten rozdíl?

5

Bylo by jistě dobrou investicí vedení fakulty, kdyby tuto moderní historii fakulty lépe veřejně prezentovalo. Udržovat i dále rozvíjet vztah s bývalými absolventy by mělo mít vysokou prioritu. Jednu z nejvyšších. Vždyť v mnoha západních zemích jen a jen díky darům bývalým absolventům ty dobré a nejlepší jsou finančně silné a mohou si dovolit dosáhnout na vysoký standard výuky i výzkumu. Dovolím si ale říct, že se fakulta učí. Kupříkladu zmiňovaný spolek Elektra jistě takovou snahu vedení fakulty odráží. A tak si nemyslím, že ten tón příspěvku musel být takto útočný. A to i z důvodu, že:

(Karel 2) napsal:

[...] tazatelka se ptala na fotky budov a interiéru, příp. profesorského sboru, ne na absolventy[...]

a přitom

(Pavlína) napsal:

[...] nějaké fotky školy, interíeru, příp. pedagogů atp.[...]

přičemž zkratka "atp." znamená "a tak podobně" ... Tedy se jistě odpovídající mohli domnívat, že i další (podobné) typy informací/fotografií, které jejímu otci připomenou dobu studií, budou oceněny.

4

Doporučuji - navštívit sjezd absolventú, pořádaný Elektrou,určitě tam budou spolužáci.
                   podívat se na katedru oboru,který studoval
                   na katedře ekonomiky je prof Efmertová, která se zabývá historií Cvut a fakulty, ale nemá moc času.

Pošlete na adresu Elektry / Technická 2, Praha 6, 16627/ adresu Vašeho otce a dostane pozvánku na Absolventy.
Studovala jsem ve stejných letech a i  v těchto starších ročnících je tam dost lidí.

Dagmar Blechová

Currently used extensions: pun_repository. Copyright © 2008 PunBB