Jít do obsahu fóra

Diskusní fórum FEL

Vítejte v diskusním fóru FEL! Toto fórum je určeno pro všechny členy akademické obce FEL a veřejnost, zejména pak pro absolventy a zájemce o studium na FEL. Zeptejte se Akademického senátu, pedagogů, vedení, Vašich kolegů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil AS FEL, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů akademické obce.

Odpovědět

Odpovědět

Vytvořit a poslat váš nový příspěvek

Můžete použít: BBCode Obrázky Smajlíky

Pole označena slovem (Povinné) musí být před odesláním formuláře vyplněny.

Povinné informace pro hosty

Požadované informace
Volby

Prohlédnout téma (nejnovější)

6

Dobry den, dekuji za odpoved. Bude-li CIIRC predvadet verejnosti nejake zajimave vysledky, jiste me to bude zajimat. Asi neudelate chybu, kdyz na to upozornite i v nektere sekci sice ne-CIIRCiho, ale FELackeho fora.

5

Dobrý den,

velmi si vážíme oprávněné kritiky. Připravujeme nové webové stránky.

Pokud budete mít zájem, rádi bychom Vás pozvali na den otevřených dveří (konkrétní datum ještě nebylo stanoveno), kde bychom Vás rádi přesvědčili, že pod igelitem (nebo spíš nanofolií) se skrývá zajímavé pracoviště s velkým potenciálem pro případnou spolupráci a není nutné Prahu opouštět.

V případě zájmu mi, prosím, pošlete mail na lenka.vyslouzilova@cvut.cz

Doufejme, brzy naviděnou, Lenka Vysloužilová

4

Václav Hlaváč (hlavac) napsal:

Mojí zásadou je s anonymy nediskutovat, ...

Precejen mi to neda a tak abych trochu poupravil dojem, ze jsem srab (*ano) a pro CVUT neuzitecny kverulujici blb (*ne) zvenci, trochu vysvetlim. Nakolik chapu odpor k anonymum i to, ze jakykoli nazor touto formou predneseny ma automaticky nizsi (nebo aspon ne vyssi) vahu, jsou i duvody, proc divadlo hraji:

1. forum mi jako absolventovi neumoznuje registraci;

2. slysel jsem smutne historky o tom, ze jini byli za nazory zde (nebo na hromadnem mailu, nevim presne) pruzeni => je to ostuda a blbost lidska, ale jsou taci, jiz studiem ci praci nejak na CVUT zavisi a nechci jim skodit;

3. kdo me zna, me (i diky prezdivce) pozna/l okamzite (overeno);

4. zajiste me potesi, kdyz si hloubavi lide najdou neco o Kristanu z Prachatic, byl to borec -- a co je zajimave, jeho po staleti vlivne publikacni dilo bylo take zvetsiny opisovano anonymne, ba pseudonymne (zde vinou mrzkych lidi z jineho ideologickeho tabora a ne vinou autora).

Mimochodem, pred casem jsem fakulte prihral ucast na grantu zvici neco kolem 1MKc a jindy skolu prizval ke grantu jinemu, mnozstvi penez uz si nepamatuju, ale v ramci pidirybnicku CVUT to byla akce pokladana za veleuspesnou, ostatni soucasti mely v teze soutezi uspesnost v jednotkach %. Pro oboji jsem mohl pouzit i jinou vyzkumnou instituci v CR, ale proc bych nezkusil neco vratit zpet odmenou za to, co jsem na skole ziskal. Lec bude-li me ta skola pripadat marna, jsou i jina skvela pracoviste, napr. UPT Brno. Nebo nedavno navstivenej lab v Cambridgi taky nevypadal uplne marne a lide velmi chytri.

3

Václav Hlaváč (hlavac) napsal:

Vážená kolegyně, kolego,

nesu zodpovědnost za vzhled i obsah webu CIIRC. Některá Vaše pozorování zaslouží pozornost. V CIIRC se již nový web připravuje.

Mojí zásadou je s anonymy nediskutovat, a to ani když se schováváte za učence přelomu 14. a 15. století. Pokud byste se mnou přece jen dialog vést chtěl, tak vystupte z anonymity. Můžete se na mě také obrátit přímo, bez diskusního fóra. Na druhou stranu si vážím toho, že jste si dal práci web CIIRC analyzovat a svoje pozorování popsat.

Vašek Hlaváč, CIIRC ČVUT
vaclav.hlavac@cvut.cz; mobil 603 149 689
http://people.ciirc.cvut.cz/hlavac/

Dekuji vam za nadejne znejici odpoved. Zaroven chapu, ze nechcete pokracovat diskusi s anonymem. Naproti tomu, mam urcity duvod dany vazbou na existujici lidi na CVUT, proc sem pod jmenem nepsat. Kazdopadne treba se nekdy uvidime osobne a to se vam klidne predstavim i jmenem a muzeme v diskusi pokracovat.

Za jakekoli zlepseni vizitky CVUT, pocitaje v to i soucast CIIRC, budu vdecen.

2

Vážená kolegyně, kolego,

nesu zodpovědnost za vzhled i obsah webu CIIRC. Některá Vaše pozorování zaslouží pozornost. V CIIRC se již nový web připravuje.

Mojí zásadou je s anonymy nediskutovat, a to ani když se schováváte za učence přelomu 14. a 15. století. Pokud byste se mnou přece jen dialog vést chtěl, tak vystupte z anonymity. Můžete se na mě také obrátit přímo, bez diskusního fóra. Na druhou stranu si vážím toho, že jste si dal práci web CIIRC analyzovat a svoje pozorování popsat.

Vašek Hlaváč, CIIRC ČVUT
vaclav.hlavac@cvut.cz; mobil 603 149 689
http://people.ciirc.cvut.cz/hlavac/

1

Dobry den,

pisu sem na FEL o CIIRC z toho duvodu, ze jsem na CIIRC webu otevrene forum nenasel a personalni prekryv je znacny, byt vim, ze CIIRC pod FEL neprislusi.

Strucne, oc mi jde: k CVUT a jeho kvalite se jakozto absolvent hlasim a tesilo by me, kdyby ta skola mela nadale smysl a byla dobra a i verejnosti kladne vnimana. Nemohu si pomoci, ale vnejsi obraz CIIRCu me plni naprostou nechuti -- priklady nize. Byl bych rad, kdyby se CIIRC prezentoval vice samotnymi vyzkumnymi vysledky, fotkami/screenshoty tvorby, videy ci otevrenymi, dostupnymi texty clanku, nez tim, co ma na webu z 80% ted.

Obsirneji: po 3/4 zivota se ztotoznuji s oborem "informatika, robotika a kybernetika"; do skriptarny jsem zasel prvne koncem zakladky pro nejakej Lisp a Prolog, cetl (byt zvetsiny bez porozumeni) jsem Marika a myslim ze i Hlavace v SWN 1991 (Nase tema: umela inteligence). Kybernetikou se zivim a rad bych, aby to tak i zustalo. Mel jsem aktualne moznost porovnat na CVUT a naslednym samostudiem nabyte schopnosti s uni Stuttgart, Cambridge ci lidmi od rizeni GPS v USA, zdalo se, ze zaklad z CVUT byl az neocekavane konkurenceschopny. Zaroven se nektere cizi deti (maturitni rocniky), ktere znam, a jednou v budoucnu treba i me deti budou chystat na vysokou skolu a tesilo by me, kdyby CVUT mohla byt podobne dobra volba, jako za me.

Kazdopadne kdyz mrknu cas od casu ze zvedavosti na web CIIRC, pripada mi to jak otevrit Rude pravo. Tu a tam sporadicka zminka o vyzkumu (auticko na dalkac pro pruzkum mista po zemetreseni, ptaci budka). Prevazuji ale: fotky budovy, opravdu neuveritelne *HNUSNE* omotane plastem (proc k tomuto uletu doslo, netusim, mozna to nekdo v budoucnu bude umet vymenit za sklo... uz FEL a jeho ruzova mozaika a plechove ramy oken byla vysoko nastavena latka hruzy, ale v leccems byla stavba i dobra, napr. sklon, kapacita a akustika poslucharen super). Kdyz uz k tomu doslo, asi bych se tim nechlubil.

Zubata ples a jedna z nejnenavidenejsich politicek, pachajicich zlo v urovni energeticke (vitame novou obri uhelnou elektrarnu!) i spolecenske: https://www.ciirc.cvut.cz/wp-content/up … 00x255.png
"obdržel ředitel CIIRC, prof. Vladimír Mařík, děkovný dopis za přípravu návštěvy kancléřky Spolkové republiky Německo, Angely Markelové, na ČVUT  od předsedy vlády, Bohuslava Sobotky." Kdyz uz k tomu doslo, asi bych se tim nechlubil.

https://www.ciirc.cvut.cz/wp-content/up … Kubiku.jpg
k tomuhle nemam slov, to prekona snad jiz jen alegoricky vyjev z Prazske petky.

Nasleduje nekolik zminek o Prumyslu 4.0. (OK, kazda doba ma svoje a urcite krome buzzwordu samotneho jde i o zajimave napady, jindy to zas byly pocitace 5. generace, nebo web nevimkolik.0.)

Samotnejch vysledku je mezitim hrstka. Ja verim, ze nekde uvnitr igelitu, ci spise v podobe kukaccich vajec rozesetych po existujicich katedrach, se neco skutecneho a treba i skveleho dela. Ale neni to vubec videt!

V seznamu SW je jedina polozka: sablona pro psani diplomky. (Zatimco napr. pred lety vytvoreny open-source identifikacni toolbox osirel a od prvniho vydani se o nej nikdo nestara, ba skoro nikdo o nem ani nevi.) Stránka s ukázkami se připravuje. Seznam publikaci jsem nenasel. Pres osobni stranku nekterych jednotlivcu se lze na seznam publikaci dostat, ale nevidim plne texty (vetsina nakladatelskych licenci to umoznuje, proc si jako danovy poplatnik nemohu precist, co platim?). Seznam nepublikacnich vysledku jsem nenasel. Urcita znamka deni je pod bezicimi projekty, tam u nekterych obsah je, u nekterych sice nic, ale treba pribyde.

A tak se tazi, nebylo by lepsi vizitkou, kdyby web CIIRC nabizel spis fotky ptacich budek nebo PDF clanku/prezentaci, nez komoussko-euro-podlezavych zpravicek?

Currently used extensions: pun_repository. Copyright © 2008 PunBB