26

Re: Nové fórum

Co se tyce citaci, trochu (opravdu trochu) jsem si pohral ve Firefoxu s Firebugem a upravil css Oxygen_WS.css tak, ze by mohl pracovat spravne z hlediska citaci. Vysledek je na

http://www.ladariha.cz/tmp/Oxygen_tmp.css

Snad je to spravne a funkcni

Jeste screen pro ukazku
http://www.ladariha.cz/tmp/screen.jpg

Naposledy upravil: rihavla1 (06.02.2009 15:52:12)

27

Diky za navrhy, nicmene dovolil jsem si vlastni reseni - citace se nyni zobrazuji v svetle modre barve, stejne jako levy sloupec (nerad bych zavadel dalsi barvy) a pismo je lehce sedive. Snad to tak bude citelne. Jde samozrejme o styl "Oxygen WS", kde zatim testuju zmeny a pak preklopim jako defaultni.

Jede webmaster ve vlaku a slysi <td></td> ... <td></td> ... <td></td>
forum@fel.cvut.cz

28

Ing. Ivan Novakov (novakoi) napsal:

3) V mych silach je tu a tam neco pozmenit, pripadne vyladit trochu barvy. Napriklad, zmensil jsem bile okraje po stranach a nahore az na esteticke minimum (podle me smile).

Je to urcite o hodne lepsi, ale ja bych klidne sel na siri bileho okraje = 0. Preci sam browser ma ramecek, a ten staci.
Ted se divam na "Nahled prispevku", a ramecky jsou  1. browser 2. bily okraj 3. ramecek "dopovedet" 4. ramecek vlastni odpovedi ...

4) Nejsem grafik, ani HTML/CSS guru, takze si netroufnu delat vetsi upravy. Nicmene, pokud navrhnete alternativni styly, nebranim se tomu pridat je k tomu defaultnimu a pak by si kazdy mohl zvolit.
5) A nakonec, nazory na vzhled se hodne lisi, ostatne je to patrne i z teto diskuse.

Nemuzete jeste zmensit  padding? Klidne bych sel vsude 1/2 soucasne hodnoty.
Myslim, ze na zvyseni "kompaktnosti" je vseobecna shoda.

Naposledy upravil: matas (07.02.2009 10:17:43)

29

doc.Dr.Ing. Jiří Matas (matas) napsal:

…Myslim, ze na zvyseni "kompaktnosti" je vseobecna shoda.

Ano, také bych se přikláněl ke kompaktnějšímu zobrazení — člověk toho v rámci jedné obrazovky bez posunování více vidí, nemusí hned tak něco posouvat, aby měl přehled — z hlediska grafického nemám proti novému „ksichtu“ nic, ale je to prostě moc róóztááhaný, nešetří to místo, vypadá to, že to má defaultně větší font atp.

30

Bc. Jan Sláma (slamaj1) napsal:
doc.Dr.Ing. Jiří Matas (matas) napsal:

…Myslim, ze na zvyseni "kompaktnosti" je vseobecna shoda.

Ano, také bych se přikláněl ke kompaktnějšímu zobrazení — člověk toho v rámci jedné obrazovky bez posunování více vidí, nemusí hned tak něco posouvat, aby měl přehled — z hlediska grafického nemám proti novému „ksichtu“ nic, ale je to prostě moc róóztááhaný, nešetří to místo, vypadá to, že to má defaultně větší font atp.

Je to opet otazka nazoru, podle me zmenseni fontu a roztazeni do stran (nastavte se styl "Oxygen WS") pridavaji na "kompaktnosti". Vetsi "komprese" uz zpusobuje horsi citelnost a o tu jde nejvic. Posouvat bude potreba tak jako tak, tezko se vsechno vejde na jednu stranku smile.

Porovnaval jsem design ("Oxygen WS") s jinymi layouty a prijde mi v poradku. Dokonce i v okne 800x600 vypada velmi citelne a prehledne (ruzne prohlizece, ruzne systemy).

Jede webmaster ve vlaku a slysi <td></td> ... <td></td> ... <td></td>
forum@fel.cvut.cz

31

… (nastavte se styl "Oxygen WS") …

Mea cupla — nevšiml jsem si možnosti změnění stylu. Už jsem daleko více spokojený. Díky za nakopnutí.