26

Re: doba platnosti ISIC

Souhlasím s kolegou Mičkou. Tohle je jen buzerace a plýtvání času studentů a úřednic za přepážkami, kteří tento naprosto zbytečný administrativní úkon musí vyřizovat. V konečném důsledku to je to tedy i plýtvání finančními prostředky za pracovní sílu (nebo umělé vytváření práce?). Jen bych neházel vinu na úřednice za přepážkami, ty se nejspíš jen řídí nařízením shora. Myslím, že celý problém bude zřejmě jen v tom, že se vedení VICu vůbec nezamýšlí nad logikou svých nařízení a nemají sebemenší zájem o zlepšování. I když poté, co jsem začal trochu poznávat vnitřnosti KOSu, který má na starosti také VIC, už se nedivím ničemu...

Naposledy upravil: jirutjak (09.12.2009 01:14:57)

27

Pánové, doufám jen, že mluvíte o kartách ČVUŤáckých. Na ISIC kartě je totiž zezadu přilepovací papírek s dobou platnosti. Nejspíš proto, aby mi mohl řidič autobusu (kde mám na ISIC slevu) snadno zkontrolovat platnost a nemusel mít s sebou čtečku a mobilní připojení na internet (pro kontrolu v databázi).
Pokud u ČVUT karet žádné podobné "papírové" prodlužování neprobíhá, pak je samozřejmě zbytečné tam chodit, nicméně pokud je to podobné (nevím, mám ISIC), je asi nutné tam zajít osobně.

P.S. Mám za to, že oněch 24 tisíc už je dost zastaralé číslo, dnes je to pod 20.

Potřebujeme malý a šikovný traktory, ale velký a silný chlapy!

28

Dnes rano jsem si byl koupit kupon mhd a u okenka byl prede mnou jeste student, ktery si byl prukaz prodluzovat. Co jsem zaslechl od pani za okynkem, tak rikala, ze system je nastaven tak, ze do konce listopadu je k prodlouzeni potreba index a od prosince uz nikoliv. Zde je mozna zakopany pes, proc nekomu vyprsi "platnost" karty.
Pani za okynkem bych tedy neobvinoval, ze to je z jejich rozmaru, ale kontaktoval bych spravce toho systemu (vic?), aby s timto nesmyslem neco provedli. wink

Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí..

29

No mě je to jasný, někdo mrknul na kartu, viděl tam 12/2009, tak do systému napsal blbě if(date=="1.12.") na***VsemStudentum();...
Pravda je, že když jsem to šel (překvapen, že ještě nejsem zdaleka poslední prodlužovač) 8. prodloužit, tak se mi do toho indexu ani nepodívala. Což je mimochodem další porušení podmínek, když budu hnidopich big_smile 3. Průkaz se prodlužuje, prokáže-li student pokračování ve studiu zápisem do indexu nebo potvrzením o studiu na příslušný semestr.
Každopádně ty jejich podmínky jsou zlehka podezřelé-mají tam odstavec týkající se zaměstnanců i když jsou to podmínky pro vydávání karet studentů...
Nicméně, protože v podmínkách není napsáno,že by si člověk nemohl stěžovat smile a protože kolegovi dle všeho neodepsali, tak jsem si dovolil také napsat jeden zdvořilý mailík na prukazy@victoria.cvut.cz:
"Dobrý den,
jsem studentem FEL ČVUT a zajímalo by mě, proč letos končila platnost karet ISIC v systému ČVUT(MENSA, turnikety ve škole) 1.12. ,když na http://www.isic.cz/index.php/karty/isic … ce-o-karte stanovují platnost do 31.12. Stejnětak vy stanovujete v souladu v Podmínkách pro vydávání a používání průkazů studentů ČVUT na www.prukazy.cvut.cz:
III.
Platnost průkazu
6. Průkaz pozbývá platnosti uplynutím data na něm uvedeného a v případě prodloužení platnosti průkazu uplynutím data uvedeného na prodlužovací známce (vždy bezprostředně po posledním dni uvedeného měsíce) a ve všech případech, kdy student ukončí nebo přeruší studium.
Bylo mi ostatními studenty řečeno, že karta končila platností 1.12. i minulé roky. Zdvořile prosím o odpověď, proč se nejednalo podle podmínek a zda jsou podnikány kroky k tomu, aby se to příští rok neopakovalo.

S pozdravem
Petr Kraus
krauspe1@fel.cvut.cz
"

Uvidíme zda se dočkám odpovědi...., jinak to asi budu muset hnát výš. Za ty peníze co mě v menze oškubali za tu dobu mi to stojí smile

Naposledy upravil: krauspe1 (11.12.2009 01:19:58)

30

tak uz jsem si to taky byl prodlouzit...a je to jasny...je to podnikatelsky zamer VICu, kterej si z karet patrne dela koryto...tim, ze nam zlikviduje karty CVUTU, se kterejma je ISIC spojenej, tak tam musime prijit a prodlouzit si to...protoze kdyz jsem tam prisel, tak nikoho index ani nezajimal...zajimalo je leda 150 korun za prodlouzeni ISIC karty...jakmile jsem to zaplatil, tak i CVUT karta razem zacala fungovat...

Pavel Mička

And the people bowed and prayed
To the neon God they made.

31

Bc. Karol Bujaček (bujackar) napsal:

Pred chvilou som odoslal p. Kalikovi (je pod uvedenymi pravidlami podpisany) nizsie uvedeny email. Uvidim, ci dostanem nejaku odpoved...

Po par dnoch som dostal odpoved. Nekopirujem ju celu, iba parafraza: „nie je v poriadku, system bude uvedeny do suladu s podmienkami“.

Tak som zvedavy, ci aj tento problem zapadne do kategorie „pravidelne opakujuca sa zalezitost“ alebo ci vymizne (v co dufam).

Не нужно пытаться осуществить мечту. Пусть так и остается мечтой.

32

system bude uvedeny do suladu s podmienkami“.

Tak a bude - systém se předělá podle podmínek; fronta čekajících lidí, kteří si to ještě za X let na FELu nestihli pohlídat, se přesune z počátku prosince na počátek ledna. To bude jistě krásný novoroční dar jak pro studenty, kteří tam budou muset stepovat ve zkouškovém, tak pro pracovníky, kteří se vrátí z Vánoc a ještě nebudou (jako každý) ve 100% pracovním tempu.

33

Po par dnoch som dostal odpoved.

To se máš, že ti alespoň někdo odpověděl.... já od VICu nedostal nic. Takže si myslím, jestli jim tam p. Kalik nevlítne s párkem negrů s kleštěmi a letlampu, tak ho budou taky ignorovat... uvidíme příští rok

komarivo napsal:

Tak a bude - systém se předělá podle podmínek; fronta čekajících lidí, kteří si to ještě za X let na FELu nestihli pohlídat, se přesune z počátku prosince na počátek ledna. To bude jistě krásný novoroční dar jak pro studenty, kteří tam budou muset stepovat ve zkouškovém, tak pro pracovníky, kteří se vrátí z Vánoc a ještě nebudou (jako každý) ve 100% pracovním tempu.

Nikdo ti nebrání(doufám) zajít si tam v říjnu. Stepování o zkouškovým bude stejně klasicky na výsledky zkoušky, tak aspoň bude co na práci... a pracovníci budou mít alespoň příště čas na nakupování dárků big_smile