1

Téma: ztráta paměti

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat, na základě jakého rozhodnutí učitelé nevidí údaje z minulých let, které do KOSu vložili a které měli možnost si v minylých letech prohlížet. Nabídka přepnutí do časů minulých je v KOSu velmi chudá a většinou se omezuje na jeden, maximálně dva semestry zpět. Je to důsledek nějakého ďábelského nápadu nějakého vedoucího pracovníka?

Za normální bych považoval, kdyby mi KOS umožnil prohlédnout veškeré údaje, které jsem do něj za celou dobu jeho existence vložil a které mi byly umožněny v minulosti prohlížet.

Chtěl bych si třeba zpětně udělat statistiky podle kritérií, které mě dříve nenapadly (a tudíž je nemám ve vlastních archivech) a na základě toho si lépe uvědomit současný trend. K tomu bych ale potřeboval projít si výsledky mnoho let nazpět. Není mi to umožněno.

Na naší katedru se v poslední době trousí stále více nešťastníků, kteří chtějí doplnit známku do indexu starou i několik let. Je do důsledek specifické organizace zkoušky, kterou vymyslel garant předmětu, ve kterém jsem sloužil. Odpovím studentovi: když tu známku dohledám v KOSu, pak bez problému do indexu doplním. Ovšem vesměs ji v KOSu nedohledám. Pak musím studenta poslat jinam, aby to někdo vyhrabal z papírových archivů. Trapné přitom je, že student tu námku v KOSu vidí a já ne.

Žádám proto o vysvětlení, proč jsou nám, učitelům, nasazeny klapky na oči.

Zdravím

Petr Olšák