1

Téma: teplota v posluchárnách

Chtěl bych se zde kolegů přetat, jak se dívají na průměrné teploty v posluchárnách.

Mě osobně je na přednáškách celkem velká zima ve všech velkých posluchárnách. Např. ve 309. Věřím tomu, že když tu sedí 200 studentů, tak neustálá cirkulace čerstvého chladného vzduchu je přínos a nevadí. Ale pokud nás tu sedí cca 25 tři přednášky v kuse a prostředí je nastaveno stejně,  tak po půl hodině mám pěkně prochladlé končetiny krčím se pod kabátem a za další půl hodinu odcházím. Po prvních dvou týdnech jsem onemocněl a proto ted jakmile mi je už velká zima, prostě odejdu.

Bylo by asi vhod podmínky v posluchárně řídit poněkud přužněji k danému stavu. Nehledě na to, že z topných těles zrovna moc tepla nesálá, což by taky stálo za přehodnocení. Toď můj pohled na věc.

Jaké jsou názory ostatních ????

Děkuji  Michal Hažlinský

2

Re: teplota v posluchárnách

Zdravím, no v 309 to bývá tak nahraně. Kde ale nastává větší problém je posluchárna 256. Minulý týden tam bylo 19°C, dnes něco málo přes 20°C. Což mi tedy připadá hodně málo na to že tam studenti sedí více jak 3 hodiny v kuse.
Onemocnět v těchto podmínkách není žádný problém. Šlo by zatopit? díky

3

Zdravím,

dnešní návštěva v 256 byla pouze pro otužilce. Sám se divím, že jsem tam tak dlouho vydržel... chtělo by to trošku přitopit.

Naposledy upravil: moravji2 (03.11.2009 15:35:47)

4

Bc. Jiří Moravec (moravji2) napsal:

Zdravím,

dnešní návštěva v 256 byla pouze pro otužilce. Sám se divím, že jsem tam tak dlouho vydržel... chtělo by to trošku přitopit.

Aby sa teplota v poslucharnach regulovala automaticky… to by sme nemohli byt na FEL. Ak je vsak teplota nevyhovujuca, je mozne zajst za p. Blechovou (T2:A4-12). Vznika tak vacsia sanca, ze s tym niekto nieco spravi, nez ak po prichode domov napisete na forum.

Не нужно пытаться осуществить мечту. Пусть так и остается мечтой.

5

Bc. Lukáš Knap (knapluk1) napsal:

Zdravím, no v 309 to bývá tak nahraně. Kde ale nastává větší problém je posluchárna 256. Minulý týden tam bylo 19°C, dnes něco málo přes 20°C. Což mi tedy připadá hodně málo na to že tam studenti sedí více jak 3 hodiny v kuse.
Onemocnět v těchto podmínkách není žádný problém. Šlo by zatopit? díky

No 19 je na hrane, ale 20 stupnu je docela standardni teplota, ktera je podle mne dostacujici i kdyby studenti sedeli celej den smile

6

Tak to si dovolím oponovat. Tahle teplota určitě není vhodná pro sezení v posluchárně když se člověk několik hodin ani nehne. Většinou odcházíme s kolegy pěkně prochladlí. Hranice by mohla být kolem 22-23°C

Naposledy upravil: knapluk1 (03.11.2009 19:32:45)

7

Dnes v poslucharne 132 take nebylo rozhodne teplo. Presnou teplotu nevim, ale premyslim, ze si pristi tyden prinesu teplomer a zjistim to.
Vubec mam obcas takovy pocit, ze se v poslucharnach 132 a 135 spise chladi nez topi..

Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí..

8

Tenhle problém už pozoruju dlouhou dobu, někdy si říkám, že jediný zdroj tepla ve škole jsou lidi. Loni, tuším ve 135, jsem v zimě sedával v kabátu (jednou i s rukavicema), minimálně třetina lidí mívala bundy. Co ale nechápu vůbec, je, že třeba ve 209 a 309 bývá zima i v létě, takže už jsem si několikrát říkal, že si extra do školy zabalím svetr, i když je venku 25 stupňů a víc (alespoň loni to tak ještě bylo).

Naposledy upravil: masekma2 (03.11.2009 21:19:06)

9

Jsem rád, že v tom nejsem sám. 

K reakcím:   20 stupnů považuji už dost na hraně, ale možná by se i dali snést, kdyby do toho stále nefoukal z ventilace čerstvý !chladnější! vzduch to jak sedět pod otevřeným oknem v průvanu a to je o zdraví!!! (ventilaci chápu v případě narvanén a vydýchané posluchárny,proto říkám pružně reagovat s kontrolou prostředí na aktuální stav ) Teplota by podle mě měla být někde na 23 stupních.

Nosit teploměr je dobrý nápad a dám se do toho,  časem sem nahodim výsledky měření ... :-)  Apak je můžem zkusit prezentovat na vyšší místa a dělat neodbyné ortavné studenty. Bude-li osud přád možná si nás i někdo všimne.

10

Ano chtělo by to se asi obrátit s nějak konkrétně na ty vyšší místa. Ale nevím nevím, když to tak pozoruji tak i někteří přednášející rezignovali a raději si během přednášky ani nesundávají svrchní oděv (kabát). A těm musí být o poznání tepleji když běhají kolem tabule a potí se nad výkladem.
Zastavit se za p. Blechovou je dobrý nápad, ale přeci tam nemůžeme otravovat pořád. Nicméně příští týden než půjdu na přednášku jí kontaktuji. smile

11

Zastavit se za p. Blechovou je dobrý nápad, ale přeci tam nemůžeme otravovat pořád.

Preco nie? Mohlo by to sposobit bud to, ze sa pokusi najst nejake „inteligentne“ riesenie, alebo zacne chodit tajnymi chodbami, tak, aby ju na fakulte nikto nezastihol…

12

Lukáš Knap napsal:

Ano chtělo by to se asi obrátit nějak konkrétně na ta vyšší místa. Ale nevím nevím, ...

Dovolím si to téma poněkud odlehčit.

Pokud těmi "vyššími místy" máte na mysli senát (skutečně, téma prosáklo i do diskusního listu senátu), pak je možné využít tento zastupetelský orgán jako hlasovací stroj, který by měl odpovědět na otázku, jaká teplota je rozumná. Víme, že toto je parametr velice subjektivní a různí jedinci na to mohou mít diametrálně odlišné názory. Ať tedy rozhodne hlasování v zastupitelském orgánu smile.

Představme si, že tímto způsobem ze senátu vypadne nějaké číslo, například v Usnesení 1. Pak se ukáže, že technické řešení poslucháren není na takové číslo stavěno. A znovu do toho může promluvit senát: navrhne vedení fakulty investovat odpovídající prostředky na přestavbu technického řešení tak, aby číslo z Usnesení 1 bylo dosaženo ve všech posluchárnách. Při schvalování rozpočtu pak senát tuto částku na straně investic radostně akceptuje.

A nyní vážněji: nejprve je potřeba, aby lidé postižení nejakým problémem, se snažili toto řešit na odpovídajících místech. Jak tady již někdo poznamenal, tím místem je technická správa budov. Teprve, až se jednoznačně ukáže, že správa budov nemá odpovídající prostředky na to, aby problém vyřešila, nebo se ukáže, že problém není vnímán jako problém jednoznačnou většinou, je potřeba se obrátit na "vyšší místa".

Zdravím

Petr Olšák

13

Ahoj,

celou situaci jsme se opravdu zacali na Senatu zabyvat. Ve ctvrtek se na mne obratili studenti kombinovaneho studia ohledne nesnesitelne zimy v ucebne C3-337. Behem reseni tohoto problemu jsem narazil i na toto tema tady na foru. Obratil jsem se tedy s dotazem na vedouci technicko-provozniho oddeleni, aby se k cele situaci vyjadrila a nasli jsme vychodisko z teto situace.

Ono ani vice delat nemuzeme. Pekne to vse shrnul kolega Olsak - timto mu dekuji. Nejprve se obracet na kompetentni mista, v pripade neuspechu pak na AS FEL.

V pripade problemu s topenim se obracejte na technicko-provozni oddeleni, dle doporuceni na pani Bartonovou  tel. 22435 2034 ci na pana Musila tel.  22435 2033.

X36PAR done‼

14

Osobne jsem presvedcen, ze to, cim nas skola trapi v nekterych poslucharnach je mimo hygienicke normy a prednasky by se v tech mstnostech nemely vubec odehravat...precijenom neni normalni, aby se studenti ucili v kabatech, coz se v zime na felu zhusta deje...

Hledal jsem na webu a nasel
"Pro váš konkrétní dotaz práce v kanceláři platí, že tyto práce jsou zařazeny do třídy I a že musí být po celý rok zajištěna přípustná operativní teplota 22°C +/- 2°C s tím, že teplota nesmí nikdy být nižší než nařízením vlády stanovené minimum 20°C a nikdy nesmí být vyšší než zákonem stanovené maximum 28°C. Operativní teplota platí po celý rok s výjimkou mimořádně chladných a mimořádně teplých dnů."

http://www.financninoviny.cz/kariera/in … ?id=307708

jinymi slovy...otazka nestoji "jestli by bylo mozne", ale "jak skola zajisti dodrzivani hygienickych limitu", protoze by se ve zminenych ucebnach nemelo vubec ucit...

Naposledy upravil: mickapa1 (07.11.2009 01:21:03)

And the people bowed and prayed
To the neon God they made.

15

Nemám sebemenších námitek proti tomu, že když je zima v posluchárnách, mělo by se s tím něco dělat.
Ale nedá mi se neoptat diskutujících (a asi se i zmíněných přednášek zůčastněných): Zvedl se někdo mezi studenty nebo i někdo z přednášejících se slovy „je tu zima jdu domů/jdu to řešit/…“ nebo všichi tiše „klepali kosu“?
Pokud jen klepali kosu, doufám, že z toho budou aspoň kvalitní nástroje na jaro, až povyroste zase tráva… (to když TPO nebude řešit teplo uvnitř, ale rostlinstvo v okolí budov FEL)

16

Bc. Jan Sláma (slamajan) napsal:

Nemám sebemenších námitek proti tomu, že když je zima v posluchárnách, mělo by se s tím něco dělat.
Ale nedá mi se neoptat diskutujících (a asi se i zmíněných přednášek zůčastněných): Zvedl se někdo mezi studenty nebo i někdo z přednášejících se slovy „je tu zima jdu domů/jdu to řešit/…“ nebo všichi tiše „klepali kosu“?
Pokud jen klepali kosu, doufám, že z toho budou aspoň kvalitní nástroje na jaro, až povyroste zase tráva… (to když TPO nebude řešit teplo uvnitř, ale rostlinstvo v okolí budov FEL)

U nas se to resilo s prednasejici...ta pry informovala prislusna mista a bylo ji receno, ze bude vikend, takze topit nebudou...proste vitejte na FELu...

And the people bowed and prayed
To the neon God they made.

17

Zvedl se někdo mezi studenty nebo i někdo z přednášejících se slovy „je tu zima jdu domů/jdu to řešit/…“ nebo všichi tiše „klepali kosu“?

Věřte mi, celou topnou sezonu bych tu zimu netrpěl. Na minulé přednášce jsme se snažili hýbat s termostatem, ale i přes nastavených 24°C byla aktuální teplota mnohem níž. A jelikož jsem si všiml tohoto vlákna tak jsem sem přispěl. Druhá věc je ta, že na koleji nás taky většinou nechají měsíc mrznout a pak se začne topit. Aby to nebyl i tento případ.

18

Bc. Pavel Mička (mickapa1) napsal:

U nas se to resilo s prednasejici...ta pry informovala prislusna mista a bylo ji receno, ze bude vikend, takze topit nebudou...proste vitejte na FELu...

Kdo jsou přesně příslušná místa? Podáme stížnost...

Tohle všechno se tam dělá? To snad není možný!!!

19

ja mam teda presne opacny problem v T2:C3-337 - je tam vzdy neskutocne vydychany vzduch, teplo a smrad, a clovek sa musi dost premahat, aby nezaspal. nech je prednaska akokolvek zaujimava, je to tam strasne neprijemne. Mne osobne napriklad teplota v 209/309 absolutne vyhovuje, pripadne by som ju o 2-3 stupne este znizil... toto sem pisem len pre to, aby bolo jasne, ze niesu uplne vsetci studenti za to, aby bolo teplejsie smile

„Jsem jeden z posledních studentů ve starém studiu (nástup 2002) a to bylo oproti té současné frašce jaksi řádově drsnější“
Ing. Martin Zikmund

20

Ono asi taky hodně záleží kolik je v posluchárně lidí. Třeba v prvních semestrech kdy byla účast ještě vcelku početná jsem si té zimy taky nevšiml, ale teď když na přednášku třeba přijde sotva 40lidí tak to už znát je.

Jsou nějaké novinky v této oblasti na poli diplomatickém? :-) V posluchárnách je totiž pořád zima a z výdechů klimatizace proudí ledový vzduch.

21

Ono asi taky hodně záleží kolik je v posluchárně lidí. Třeba v prvních semestrech kdy byla účast ještě vcelku početná jsem si té zimy taky nevšiml, ale teď když na přednášku třeba přijde sotva 40lidí tak to už znát je.

Jsou nějaké novinky v této oblasti na poli diplomatickém? :-) V posluchárnách je totiž pořád zima a z výdechů klimatizace proudí ledový vzduch.

No, mobil na vedoucí TPO zde asi ještě dávat nebudu.
Mohl by být problém taky na straně jiné: Řekl někdo na přednášce „je mi zima“? Vlastně si za to studenti mohou sami, že wink? Vytápění je „napočítáno“ dle rozvrhu a pak si přijde málo lidí…
Ale vážně: Choďte na TPO a říkejte jim to znovu a znovu, nejlépe přímo po přednášcce a pokud budete mít tu sílu, obratem sem napište něco ve stylu »Byl jsem na TPO tehdy a tehdy po té a té přednášce tam a tam a řekl jsem jim, že jsem klepal kosu.« — takové konání bude mít totiž řádově jiné τ.
A ano, zpětnou vazbu se snaží dělat i lidé z AS, jen po mě nechtějte, abych zde vkládal všechny maily na toto téma (nehledě že mnohé jsou napsány jednotlivci bez kopie na AS, čili o nich ani nevím(e)).

PS: A to většina z vás ještě neviděla systematické oblepování oken lepicími páskami…

22

http://www.powerwiki.cz/wiki/Tuma2
Ale různě otitulovaní lidé to jistě vymyslí lépe, než prof. Fanger.

23

Jsou nějaké novinky? Nebo se můžeme těšit do nového semestru na vychlazené posluchárny? Z některých zkoušek jsme odcházeli s rampouchem u nosu. :-)

24

Jsou nějaké novinky? Nebo se můžeme těšit do nového semestru na vychlazené posluchárny? Z některých zkoušek jsme odcházeli s rampouchem u nosu. :-)

No myslim si, že zima bude pokračovat. je druhý den semestru a já se pomalu chystám nvštívit dotorku po 2 dnech sedění ve vymrzlých posluchárnách /laboratořích.

"Le plagiat consiste à s'approprier les mots ou les idées de quelqu'un d'autre et de les présenter comme siens" (Petit Robert, 2005)

25

Bc. Zdeněk Švachula (svachzde) napsal:

No myslim si, že zima bude pokračovat. je druhý den semestru a já se pomalu chystám nvštívit dotorku po 2 dnech sedění ve vymrzlých posluchárnách /laboratořích.

Informoval si Ing. Blechovu?