1

Téma: rychlost (pomalost!) serveru dray

Nezda se vam taky, ze je to cim dal tim horsi? Ze se Netbeans spousti pomalu, na to jsem si uz zvyknul, ale ze tak pomalej i pri praci, to je na  povysenou. Minuly semestr se mi to zdalo o mnoho lespi. A vubec cely je to takovy pomaly. Firefox se mi poustel 15s a i pak pri prohlizeni webu byla odezva programu priserna.

Vidite to nekdo stejne?

Kdyby byly vsude zasuvky a v idelanim pripade pripojeni k netu, tak jedu ve skole jen na notebooku.

2

Re: rychlost (pomalost!) serveru dray

drayu by alespon podle dns melo byt 6, ale nazivu jich je jen 5. V tom pripade by na kazdem z nich bylo o 1/5 vic lidi, coz by mohlo byt znat.

3

Nevim, jak to je podle dns zaznamu, kazdopadne na rikal pan Zajic jen o dray1-5. Ale v kazdem pripade minulej semestr byly funkcni jen ty 1-5.

Takze tim to asi nebude...

4

Stanislav Řehák (rehaks1) napsal:

Nezda se vam taky, ze je to cim dal tim horsi? Ze se Netbeans spousti pomalu, na to jsem si uz zvyknul, ale ze tak pomalej i pri praci, to je na  povysenou. Minuly semestr se mi to zdalo o mnoho lespi. A vubec cely je to takovy pomaly. Firefox se mi poustel 15s a i pak pri prohlizeni webu byla odezva programu priserna.

Vidite to nekdo stejne?

Kdyby byly vsude zasuvky a v idelanim pripade pripojeni k netu, tak jedu ve skole jen na notebooku.

Hlavni problem bude v tom, ze postupne lide prechazeji na gnome (java desktop). Ten ma obecne cca 2-3x vetsi naroky
na system nez CDE. Podivam se na moznosti optimalizace gnome. Bohuzel procesy gnome se nepousteji ve strome,
ale vsechny "visi" pod init-em. Takze neni zcela jasne, kdy je proces jeste treba a kdy tam zbyl z nejake padle seance.
Pokud by se nasel nekdo, kdo se v gnome vyzna, rad si necham poradit.
JZ

5

Dekuju za odpoved, jsem rad, ze o tom vite a ze se s tim neco bude delat.

Osobne mi prijde to CDE dost neprakticke, takze se ani nedivim, ze lidi si prepinaj na gnome. Ja teda osobne bych uprednostnil KDEcka smile

6

Nejlepší optimalizací je dokoupení hardwaru :-)

Druhá věc je, že teď se vždy po přihlášení spustí skript, který zjistí velikost vašeho domovského adresáře a případně pošle upozornění, že překračujete doporučený limit. Ten taky zatěžuje asi dost (a ještě ke všemu pěkně spamuje :-)).

Naposledy upravil: messnp1 (13.03.2008 01:17:45)

7

Petr Messner (messnp1) napsal:

Nejlepší optimalizací je dokoupení hardwaru :-)

Druhá věc je, že teď se vždy po přihlášení spustí skript, který zjistí velikost vašeho domovského adresáře a případně pošle upozornění, že překračujete doporučený limit. Ten taky zatěžuje asi dost (a ještě ke všemu pěkně spamuje :-)).

Spamuje jen ty, co prekracuji limit. Lepsi metodu omezovani jsme nevymysleli. Pri nastaveni systemovych quot
se po prekroceni limitu uzivatel do grafiky neprihlasi. A pak spamuje me. A bez quot se velmi rychle zaplnuje disk.
Presunu pocitani obsazeneho mista na noc. Asi jsem zatez systemu podcenil. Zatim jsem pocitani vypnul.
Zajimalo by me, jestli je to lepsi.
JZ

8

V pondeli mam hodinu programovani v jave tak se podivam, jak to jde. Jestli je to lepsi nebo ne.

9

Ten nevim to jsou ty spravny raye, ale kdyz sem ja byl v druhaku, tak nejaky raye krute trpeli prasackejma studakama na predmetu X36OSY, kde sme nechavali mraky naalokovanejch synchronizacnich prostredku. Vim ze na tom na konci nesla predvest ta uloha, protoze proste fronty neposilaly...

"When you were born, you cried and the world rejoiced. Live so that when you die, the world cries and you rejoice."

10

Tak jsem to dneska zkousel a bylo to mnohem lepsi nez minuly tyden. Netbeans jede sice stale dost pomalu, ale celkove prace (napr. ve FF) je o chlup lepsi. Neni to zdaleka ok, ale aspon neco.

11

jestli to tak zatezuje gnome tak by mohlo pomoct nainstalovat jeste nejake dalsi "lehci" prostredi. (Fluxbox nebo neco podobneho...) Ja bych neco takoveho treba pouzival radsi nez gnome.. ale CDE (nebo co to je) opravdu ne. To by dle meho nazoru bylo nejlepsi uplne odstranit..

12

V novych Solarisech (tusim 10 pokud mame 9, nebo 11 pokud ted je na skole 10 - nejsem si jist takhle poranu) uz CDE neni podporovano, a je tam "jen" GNOME - takze az se prejde na novy system bude vyreseno:-)

13

Přemysl Vyhnal (vyhnap4) napsal:

jestli to tak zatezuje gnome tak by mohlo pomoct nainstalovat jeste nejake dalsi "lehci" prostredi.

Ja na sunech pouzivam WindowMaker, jeste tam je treba i fvwm2 a twm.

14

nevim nevim,ale mam pocit ze kgnome zabiraji vice a vice pameti, a navic mam strach ze se do toho upgradu nebude nikomu ctit, precejenom, je to overena konfigurace, a upgrade SOL5->openSol10 by byl velmi velky risk, a neverim tomu ze by to ty stroje jeste utahly. Precejenom najednou je tak pripojenych podle nynejsiho meho odhadu cca 100 studentu najednou.

15

Zdravím, mám pocit, že situácia sa začína rapídne zhoršovať. Na Solarisoch sa už nedá poriadne ani pracovať.
Rieši sa to nejako? Ďakujem

16

na solarisech se už nedá pořádně pracovat 2 roky nejmín