1

Téma: Krádeže na FELu

Zdravím akademickou obec

a zároveň bych se chtěl zeptat, jestli někdo neví jak a jestli se dají nějak řešit krádeže na FELu. Při instalaci své bakalářské práce na střechu fakulty, 30.8.2010 ve 13:00 až 16:00, jsem měl na chodbě katedry telekomunikací/obvodů(8. patro vzadu) rozdělané nářádí a své věci těsně za vchodem na střešní ochoz. Na chodbě jsem si připravoval věci pro jednoduchou montáž z důvodů nejasného počasí a hrozícího deště. Během cca 15 minutového nestřeženého okamžiku,kdy jsem se svým vedoucím prováděl instalaci, mi někdo ukradl batoh s indexem, notebookem a příslušenstvím. Případ byl hlášen Policii ČR a sepsán zápis. Komunikace s policií však nějak vázne a já nevím co mám dělat. Ve škole je kamerový systém. Je možno někde prohlídnout záznam? Mám opravnění nahlížet jako student do takových materiálů?...Rád bych alespoň věděl, že jsem pro nalezení pachatele udělal maximum, když už šance na nalezení notebooku s cennými daty nebo alespoň indexu je mizivá.

Další otázka je, jestli je možno žádat školu o nějakou náhradu z pojištění. Kde se zeptat, co kam napsat a ohlásit.

Děkuji za rady a odpovědi

PS: Radím všem, hlídejte si věci důkladně, protože i v posledních patrech budovy ČVUT FEL, téměř na střeše, se vyskytují zloději!

2

Re: Krádeže na FELu

Dobrý den pane Bakala, ptal jsem se pana proděkana Mindla a podle něj by měla být fakulta nějaký způdobem pro případ takové události pojištěna. Ale neví, zda se to týká i vašeho soukromého notebooku, zvlášť když nebyl nikde zamčen. Doporučuje, aby se buď Váš vedoucí, nebo šéf katedry, informovali u pana tajemníka Mráze, ten bude vědět více. Jinak pokud vím, tak když se přeed cca 5 lety ztratil kolegovy batoh z laboratoře (měl tam tenkrát akorát oblečení a doklady),tak mu nějaké odškodné zaplatila přímo naše katedra(tedy ta, které patřila laboratoř).