1

Téma: FELáci jsou divný :)

Tak jsem se vrátil z kurzu(voda-ohře)...
V úterý odpoledne jsme dorazili na konec našeho putování. Standardně se tam mělo přespat a ve středu jet domů. Kdo ale chtěl či potřeboval, mohl jet už v úterý večer.
Vysvětlí mi někdo, proč odjelo cca 10 FELáků(ze 14 celkem) a žádný stavař či strojař?
Začínám přemýšlet o tom, jestli ta pověst o nás přece jenom není tak trochu zasloužená... smile

2

Re: FELáci jsou divný :)

Zdravim,
napadaj mne 2 duvody. Spechali budto za pritelkyni nebo do prace...
Staci? :-D

Den Charakter eines Menschen erkennt man dann, wenn er Vorgesetzter geworden ist.
--Erich Maria Remarque

3

Bc. Petr Švestka (svestpet) napsal:

Zdravim,
napadaj mne 2 duvody. Spechali budto za pritelkyni nebo do prace...
Staci? :-D

Hmm, kéž by tomu tak bylo, ale dost o tom pochybuji...

Ovšem i tak by se akorát transformovali do podpantofláků a workoholiků smile.

4

Inu v plusquamperfektu, kdy jsm studoval já, to alespoň na elektroenergetice bylo jinak... jenže důvody jsou neopakovatelné:
1/v kroužcích (to byly studijní skupiny) byl tak jeden, dva pražáci, kolej se přidělovala podle oboru, takže jsme spolu nuceně trávili hodně času a spřátelili jsme se. Termíny zkoušek byly pro kruh určeny pevně, takže jsme se (na první termín:-)) učili spolu, což ve světě bez internetu byla velká výhoda.
2/ Nejvyšší stipendium bylo 550 Kčs měsíčně, kolej stála 50,- a tramvajenka 35,- a šlo docela dobře vyžít i bez zaměstnání a brigád (ostatně bylo až 35 hodin0výuky týdně a na zaměstnání nebyl čas).

Takže vznikala přátelství sice složitěji než "přidat mezi přátele", ale zase byla pevnější...

5

doc. Dr. Jan Kyncl (kyncl) napsal:

Inu v plusquamperfektu, kdy jsm studoval já, to alespoň na elektroenergetice bylo jinak... jenže důvody jsou neopakovatelné:
1/v kroužcích (to byly studijní skupiny) byl tak jeden, dva pražáci, kolej se přidělovala podle oboru, takže jsme spolu nuceně trávili hodně času a spřátelili jsme se. Termíny zkoušek byly pro kruh určeny pevně, takže jsme se (na první termín:-)) učili spolu, což ve světě bez internetu byla velká výhoda.
2/ Nejvyšší stipendium bylo 550 Kčs měsíčně, kolej stála 50,- a tramvajenka 35,- a šlo docela dobře vyžít i bez zaměstnání a brigád (ostatně bylo až 35 hodin0výuky týdně a na zaměstnání nebyl čas).

Takže vznikala přátelství sice složitěji než "přidat mezi přátele", ale zase byla pevnější...

Tak tohle mi přijde zase jako idealizování vlastního mládí smile. Očividně narážíte na facebook a jim podobné sítě, ale to je pouze prostředek k lepší komunikaci, že je přátelství o něčem jiném ví snad všichni.
Na druhou stranu se pak právě přes internet mnohem snadněji domluví různé akce, party atd.

6

Libor Vilímek (vilimlib) napsal:

Tak tohle mi přijde zase jako idealizování vlastního mládí smile. Očividně narážíte na facebook a jim podobné sítě, ale to je pouze prostředek k lepší komunikaci, že je přátelství o něčem jiném ví snad všichni.
Na druhou stranu se pak právě přes internet mnohem snadněji domluví různé akce, party atd.

Názor vám vyvracet nebudu:-)
To s tím "přidat mezi přátele" byl pochopitelně bonmot.
Nicméně třeba na tom, že bylo méně pražáků opravdu něco je. A na tom, že dnes tudenti více pracují a méně studují, taky:-)
A mimochodem: uživilo by vás čistě stipendium?  Myslím provozní náklady, jídlo, bydlení, doprava,pivo, kultura...? Je to také idealizace mládí, že tenkrát šlo za stipendium vyžít?

Naposledy upravil: kyncl (09.07.2010 13:59:21)

7

To s tím "přidat mezi přátele" byl pochopitelně bonmot.
Nicméně třeba na tom, že bylo méně pražáků opravdu něco je. A na tom, že dnes tudenti více pracují a méně studují, taky:-)
A mimochodem: uživilo by vás čistě stipendium?  Myslím provozní náklady, jídlo, bydlení, doprava,pivo, kultura...? Je to také idealizace mládí, že tenkrát šlo za stipendium vyžít?

Tak v tomto máte pravdu, já spíše narážel na poslední větu, neboť si nemyslím, že by dříve vznikala pevnější přátelství než dnes či naopak. Samozřejmě to je moje chyba, že jsem to nekonkretizoval.

A mimochodem : Neuživilo, to vy dobře víte smile.

Naposledy upravil: vilimlib (09.07.2010 14:37:22)

8

Se zpozdenim, ale preci:

...
A mimochodem: uživilo by vás čistě stipendium?  Myslím provozní náklady, jídlo, bydlení, doprava, pivo, kultura...?
...

Pokud se omezim na nutnost (tzn. bez piva, kultury,...), chybi mi rocne cca 50k (po zapocitani ubyt. stipendia). Pokud zapocitam plne prospechove, snizi se to na 35k (v lepsich dobach to byvalo i jen 25).

P.S.: K te vode, kdyz jsem byl na CVUT kurzu ja, vypadalo to tak, ze vetsina skoncila o den drive proti planu, aby se mohli oddavat nejakemu mistnimu fotbalovemu turnaji (a "prochlastat den"), zatimco se nas skupina "rebelu" utrhla a dojela az do Olomouce (mimochodem nejkrasnejsi casti reky). A svete div se, zhruba polovina nas byla z FELu... Z pohledu tech, co zustali jsme asi byli take divni :-)

Naposledy upravil: lebedkar (08.09.2010 16:06:40)

Potřebujeme malý a šikovný traktory, ale velký a silný chlapy!