1

Téma: Studiu

Dobry den,
podal som si prihlasku a som samozrejme prijaty asi ako kazdy kto si sem podal prihlasku. Som uz niekolko rokov po skole a tak ma trochu strach ci budem studium zvladat. Uvidime...
Chcem sa spytat ako narocnny je tento program (KME)? Asi tak v rozmedzi 1-5 pricom 5 je nejnarocnejsie.

Chcel som sa este spytat ci je nejaky zapisny poplatok. Na strankach som to nenasiel ale viem ze na niektorych skolach to takto funguje.

Dakujem za skoru odpoved.

S pozdravom,

Pavol

2

Re: Studiu

Odpověď na svoji otázku jste již dostal na prvé konzultaci. Poplatek není, pokud jde o náročnost, je to silně subjektivní záležitost. Pokud dokážete využít možnosti, které Vám jsou vyučujícími nabízeny a vyvarujete se obvyklých chyb při přípravě, neměl by být problém studium (tak jako na jiných programech) zvládnout úspěšně. Pozitivně působí např. možnost udělat si ve svém programu čas na studium, rozumně si studium naplánovat (např. ve vazbě na zatížení v práci - častý problém je např. v kolizích zkouškového období a kumulace zatížení v zaměstnání), umět se včas dohodnout s vyučujícími o řešení problémů a dohody dodržet (třeba vyslání na služební cestu Vám může zablokovat možnost zúčastnit se konzultace, během které je realizováno povinné měření v laboratoři - pokud to budete řešit až později, může to být problém, pokud v předstihu, cesta se vždy najde - např. účast na měření se studenty v prezenční formě apod.). Nejčastější problém u studentů kombinované formy je to, že v kombinaci problémů v zaměstnání, rodině a škole odsouvají řešení problémů ve škole na později tak dlouho, až už řešení nelze nalézt.