1

Téma: media a QS

K predesle bourlive debate pridavam link na clanek v LN http://www.lidovky.cz/prulom-vse-jako-p … n_veda_lya

Je vsak smutne, ze titulek "Průlom. VŠE jako první v Česku pronikla na žebříček nejlepších světových škol" hovori o "neuveritelnem" uspechu VSE v jinem zebricku a o CVUT se zminuji jen tak na okraj...

PS: neodpostim si poznamku pro kolegu Matase big_smile... Po citaci me zpravy z FIT rektoratem, pronikla ma veta i do lidovek ;-)

pak jsem jeste neco nasel zde
http://www.technicky-tydenik.cz/tech_zpravy.php?id=4804

2

Re: media a QS

Je to také na http://www.lidovky.cz/netreba-zvitezit- … s=101019_0 , kde ale kupodivu slibují plné zvřejnění na webu až večer, a přitom to v jiné části svého webu už LN zveřejněno mají?

Není-li překročena "kritická hmotnost slávy" (což v případě škol zatím není, rozhodně ne u školy naší), pak velikost odezvy na tiskovou zprávu závisí hlavně na kontaktech (známostech apod.) mezi novináři a na úsilí, které tomu škola po vydání zprávy věnuje.

Když byla loni ČT na našich Robotech, ptal jsem se redaktora, proč jsou některé jiné školy v ČT častěji než my (alespoň relativně k významu a kvalitě). Odpověď nebyla překvapující: Protože nám z nich pořád někdo volá a otravuje.

Doplněk: Právě mi přinesli výtisk Lidovek: není to zas tak špatné: Na titulní stránce nahoře je upoutávka "České VŠ mezi elitou" a v příloze na stránce tomuto věnované je ČVUT zmíněno v menším titulku.

3

Re: media a QS

tak alespon, ze tak...