1

Téma: Přetížené UTVS ...

Dobrý den,
už od včerejšího večera se nelze přihlásit na "www.utvs.cvut.cz". Předpokládám, že za to může přihlašování jednotlivých sportů pro všechny fakulty ČVUT najednou od jednoho termínu. Soutěživost studentů udělala své...

Bude se to nějak řešit nebo musíme počkat, až nebude takový nápor na server?

“Life is like riding a bicycle. To keep your balance you must keep moving" ~Albert Einstein

2

Re: Přetížené UTVS ...

Minulé semestry byl server nepřístupný maximálně čtvrthodinu po půlnoci, kdy se přihlašovali všichni a potom bez problémů šel. Včera ve třičtvrtě na dvanáct už nebyl přístupný, ve třičtvrtě na jednu jsem to vzdal. Dneska v 8 ráno opět nebyl přístupný a není přístupný ani teď. Nezdá se mi pravděpodobné, že by tam bylo nepřetržitě navěšeno tolik studentů. Každopádně by s tím měli něco dělat, ale to asi není v kompetenci nikoho z FELu smile.

3

také si nemyslím, že to bude přetížené vlivem náporu z řad studentů, stránku zkouším načíst průbežně celý den a zatím bez úspěchu..

4

Přihlásit se mi kolem 17hod. dokonce i povedlo, jen jsem nemohl najet na nic jiného než aerobic... Když jsou koukal na volná místa ostatních sportů bez přihlášení, tak už se pár šťastlivcům přihlásit podařilo. Jen mám pocit, že to momentálně zkouší každý z nás. smile

Naposledy upravil: wolkemar (01.02.2011 19:33:03)

“Life is like riding a bicycle. To keep your balance you must keep moving" ~Albert Einstein

5

To, ze pri otevreni rozvrhu treba na pul hodiny spadne KOS, se da i pochopit a prezit, ale aby proste cely den, kdy se maji otevrit zapisy na UTVS, nesel jejich web, respektive byl tak pretizeny server, ze nezvlada vubec nic, je jednak neci velka chyba, ze s tim nepocital, ostuda CVUT, ze neumi zajistit ani zakladni dostupnost webu UTVS v dobe, kdy tam studenti potrebuji, a v neposledni rade je to neco, co me slusne receno, dost vytaci, protoze jsem si asi naivne predstavoval, ze kdyz je vsude napsano, ze se zapisy otevrou 1.2. tak ze se nejen otevrou, ale ze se skutecne pujde i ZAPSAT!!!

6

No, asi to bude chvilku trvat... Webový KOS: "Nepodařilo se připojit na Ldap, prosím kontaktujte správce systému.", terminálový vrátí "Bad password". Na webu UTVS je hláška o havarijním stavu. Tak nevím, ale tohle nevypadá jako něco, co se vyřeší dneska.
Update: Tak už je to OK... Jen malé upozornění - během dne se mi podařilo se zapsat a teď jsem zapsaný NEBYL! Žádné upozornění, informace abu mail že zápisy se ruší, nic...

Při téhle příležitosti bych se chtěl zeptat - kdo spravuje KOS a systém UTVS?

Naposledy upravil: pilarra1 (02.02.2011 00:22:00)

7

Radek Pilař (pilarra1) napsal:

Při téhle příležitosti bych se chtěl zeptat - kdo spravuje KOS a systém UTVS?

KOS - http://www.cvut.cz/informace-pro-zamestnance/is/kos

8

Problem solved...

Děkuji.