1

Téma: kredity a prospechove stipendium

Zdravím všechny,

řeším otázku, jestli budu mít za tehle semestr nárok na stipendium, pokud mám předměty pouze za 29 kreditů. Nebere ze to zpětně třeba ještě za minulý semestr, ve kterém jsem měl 32? Tzn., za akademický rok mám víc než požadovaných 60. Ve stipendijním řádu to není napsáno uplně jasně. Dost by mě mrzelo, kdybych na stypko nemel narok, protože to vypada na tučnou sumu. Máte s tím někdo zkušenosti ?

2

Re: kredity a prospechove stipendium

Martin Zeman (zemanm17) napsal:

Zdravím všechny,

řeším otázku, jestli budu mít za tehle semestr nárok na stipendium, pokud mám předměty pouze za 29 kreditů. Nebere ze to zpětně třeba ještě za minulý semestr, ve kterém jsem měl 32? Tzn., za akademický rok mám víc než požadovaných 60. Ve stipendijním řádu to není napsáno uplně jasně. Dost by mě mrzelo, kdybych na stypko nemel narok, protože to vypada na tučnou sumu. Máte s tím někdo zkušenosti ?

Myslím že je napsáno, že musíš mít 30 kreditů za semestr a pak splňovat požadavky na váž. průměr při klasifikovaných předmětech. Pokud máš 29, pak je to politováníhodné. O to víc, že to řešíš na začátku zkouškového a neřešils to přes rok. Teď se bojím, že s tím asi nic nenaděláš...

Vitam regit fortuna, non sapientia (Cicero)

3

Kolegovi sa stalo presne to isté. 29 kreditov, veľmi solídny priemer. Bol s tým na PO, povedali mu, že sa s tým nedá nič robiť a štipendium nedostal. Sorry.

4

Bc. Filip Mach (machfili) napsal:

Zdravím všechny,

Myslím že je napsáno, že musíš mít 30 kreditů za semestr a pak splňovat požadavky na váž. průměr při klasifikovaných předmětech. Pokud máš 29, pak je to politováníhodné. O to víc, že to řešíš na začátku zkouškového a neřešils to přes rok. Teď se bojím, že s tím asi nic nenaděláš...

Ono jsem s tím nemohl moc udělat. Z volitelných předmětů přicházel v úvahu jenom ten jeden, který jsem si zapsal. A ten byl za málo kreditů. Ani tak jsem nečekal, že budu mít takový průmer, takže jsem to tolik neřešil.
No děkuji i za špatné zprávy smile

5

Bc. Filip Mach (machfili) napsal:

Zdravím všechny,

Ono jsem s tím nemohl moc udělat. Z volitelných předmětů přicházel v úvahu jenom ten jeden, který jsem si zapsal. A ten byl za málo kreditů. Ani tak jsem nečekal, že budu mít takový průmer, takže jsem to tolik neřešil.
No děkuji i za špatné zprávy smile

Život je krutý... Já jsem poprvé(a asi naposled) dosáhl na stipendium minulý semestr.
1.Průměr 1,53 - takže mi o 3 setinky uniklo lepší stipendium
2.Stipendia zrovna zmenšili skoro na polovinu

Super smile

6

Zdravím všechny,

V Stip. rade ( http://www.cvut.cz/pracoviste/pravni-od … d.pdf/view ) si precitaj clanok 3 bod 12. Na ( http://www.fel.cvut.cz/education/stipen … chova.html ) si mozes vsimnut, ze pre FEL je stanoveny ako rozhodny usek semester (druhy odstavec). Potom si znova pozri Stip. rad, clanok 3 bod 11. A uz by to malo byt presne – za semester treba 30 kreditov a to, ze si ich mal minule viac ti nepomoze.

Не нужно пытаться осуществить мечту. Пусть так и остается мечтой.

7

Hele jestli máš čas, chuť a silnou finanční motivaci, tak je možné si udělat ještě zápočet z nějakého jazyka na úrovni 0. Pravděpodobně by sis musel udělat zimní i letní tedy za 6 kreditů, a jít na hromadný zápočet. Sám s tím mám zkušenost, že test na tom zápočtu je opravdu lehoučký a němčinu na tu úroveň jsem se naučil za týden.

8

Radek Svoboda (svobora4) napsal:

Hele jestli máš čas, chuť a silnou finanční motivaci, tak je možné si udělat ještě zápočet z nějakého jazyka na úrovni 0. Pravděpodobně by sis musel udělat zimní i letní tedy za 6 kreditů, a jít na hromadný zápočet. Sám s tím mám zkušenost, že test na tom zápočtu je opravdu lehoučký a němčinu na tu úroveň jsem se naučil za týden.

Díky za radu, ale angl. mám na celou dobu studia odpuštěnou, takže ta asi vypadává, a němčinu nesnášim tak moc, že s ní nikdy už nechci mít nic společnýho smile...přestože sem se ji učil 6 let.

9

Radek Svoboda (svobora4) napsal:

Díky za radu, ale angl. mám na celou dobu studia odpuštěnou, takže ta asi vypadává, a němčinu nesnášim tak moc, že s ní nikdy už nechci mít nic společnýho smile...přestože sem se ji učil 6 let.

Já se Němčinu učil 8 let a názor mám úplně stejný smile

10

:)To záleží viď. Já kdyby mi šlo např. o osm tisíc tak bych tomu týden věnoval.

11

Dobrý den,
nedávno jsem si všiml změny koeficientů, kterými se násobí základ prospěchového stipendia, na hodnoty 1.0, 3.0, 6.0 a 10.0. Dnes jsem ale zjistil, že tyto koeficienty byly opět změněny na původní hodnoty. Existuje pro to nějaké rozumné vysvětlení? Dále bych se rád zeptal, proč není zveřejněna výše základu prospěchového stipendia jako tomu např. na FSv?

PS. Omlouvám se, že to píši zde do tohoto vlákna, ale přišlo mi zbytečné zakládat další vlákno na v podstatě stejné téma.

Bývalý student béčkového oboru snižující hodnotu Vašich diplomů, bez budoucnosti a zabírající místo ostatním perspektivním studentům.