1

Téma: Biomedicínské inženýrství

Dobrý den, měl bych zájem o studium oboru Biomedicínské inženýrství, který jsem našel pouze v magisterském programu. Zajímá mě který bakalářský program zvolit abych byl na tento obor připraven a také jak velkou roli v tomto oboru hraje biologie? Jsem na gymplu a volím si semináře, tak nevím jestli budu potřebovat celou biologii nebo mi bude stačit např. jen anatomie? Mám dost hodin i bez biologie, proto by bylo nejlepší kdybych jí mohl celou vypustit, ale bojím se aby mi potom středoškolské znalosti z biologie nechyběly.

2

Re: Biomedicínské inženýrství

jdi do Kladna na FBMI. Je tam hodně holek (půl na půl, možná víc), ne jako na felu, a je tam celkově příjemnější studijní prostředí (společné akce, večírky atd.)

3

Na FBMI jsem koukal, ale moc se mi nelíbil studijní plán oboru BMI, protože je to tam samá chemie a biologie. Myslel jsem že biologie a chemie v tomhle oboru není tak důležitá jako fyzika, informatika, matematika a v magisterském programu BMI na FEL jsou spíše předměty technicky zaměřené. Ne že by mi biologie a chemie nějak vadila, ale k těm technickým předmětům už je do rozvrhu nenacpu a nevím do jaké míry jsou vyžadovány sš znalosti těchto předmětů.

4

Zajímalo by mě zda je tento obor akreditován MZ a absolvent splňuje požadavky podle zákona č. 96/2004 Sb.? Zároveň by mě zajímalo jestli bude v roce 2012/2013 možné ho studovat kombinovaně?

5

Vážení a milí,

těší nás Váš zájem o studium Biomedicínského inženýrství na FEL. Pokusím se odpovědět na všechny otázky v tomto příspěvku.

pro Annu:
Obor Biomedicínské inženýrství je akreditován MZ jako zdravotnický a příslušný text je uváděn v dodatku diplomu. Kombinovaná forma sice není otevírána, ale je možné vytvořit individuální studijní plán, který je ještě lépe přizpůsoben potřebám studenta. Už název napovídá, že se tento studijní plán a jeho časový rozvrh řeší opravdu individuálně s jednotlivci.

pro Matesse:
V bakalářském studiu můžu doporučit program Kybernetika a robotika nebo Komunikace, multimedia a elektronika. Pro vstup do Biomedicínského inženýrství je vhodný kvalitní základ matematiky a fyziky, ostatní pokud je potřeba, lze dohonit během studia. V prvním semestru je předmět Základy fyziologie a anatomie, který poskytuje dostatečné základy potřebné pro pochopení funkce jednotlivých orgánů a celého lidského organismu. V dalších technických předmětech se pak tyto znalosti využívají např. při měření biologických signálů, modelování funkce orgánů, zpracování medicínských obrazů, apod.

Ještě k poměru holek a kluků. Je pravda, že v průměru na FEL moc holek není, ale na biomedicíně se dostáváme v počtech už téměř půl na půl.

Lenka Lhotská

Aktuální informace se snažíme dávat na web biomedicíny: http://biomedicina.fel.cvut.cz

6

Studuji na felu tento obor prvním rokem..
Nevím jak je to relevantní, ale napočítal jsem asi 21 holek z 52 z našeho ročníku:-)

Počítal jsem to pouze z jedné přednášky, tak tam nemuseli být úplně všichni, ale měli by.

Naposledy upravil: pilnymic (22.04.2011 15:06:40)

7

Absolvoval jsem fel před 3 roky. Poměr žen a mužů podle mého názoru na škole vůbec není důležitý (život netrávíme jen ve škole, že...) Za nás byly cca 3% holek.