1

Téma: Bez základů elektrotechniky

Zdravím, přihlásil jsem se do tohoto perspektivního oboru, ale nemám žádné základy. e to na obtíž? Budu mít problém se začlenit? Jsem studentem gymnázia a rád bych se problematikou energetiky zajímal ale nevím zda jsem již nezměškal vlak. Díky za odpovědi

2

Re: Bez základů elektrotechniky

Myslím, že se nemusíš bát, studuji sice takto orientovanou průmyslovku, ale i tak myslím, že se tam bude všechno brát od začátku, já mám třeba obavy z fyziky

3

Já jsem nyní ve 4. semestru na tomto oboru. Přišel jsem také z gymnázia a elektrotechnikou jsem byl prakticky nedotčen. V podstatě všechno se naučíš tady od začátku. Jen pro tebe bude asi většina věcí nová, zatímco pro někoho z průmyslovky to bude stará známá věc. Co se týče fyziky, tak ta se bere taky prakticky od začátku; jen se složitějším matematickým aparátem (derivace, integrály) než na stření.

4

Díky moc oběma... Teď už nemám takové hrozné obavy...

5

Pokud jdete na fakultu s cílem studovat a něco se naučit, tak nejsou předchozí znalosti podstatné. Podstatné je zorientovat se na začátku, využít toho, co umíte a co neumíte dostudovat. K tomu máte různé možnosti - konzultace, aktivní účast na výuce (nebát se zeptat, není pro učitele nic horšího, než když před ním sedí mlčící sfingy a on neví, zda se nudí nebo naopak netuší, o čem je řeč), spolupráce s kolegy apod. Nepodcenit třeba možnosti získávání bodů ke zkoušce během semestru. Prostě jde spíše o chuť, snahu a schopnost reálně hodnotit své možnosti a problémy začít řešit včas. Největší potíž je v přechodu ze střední školy, kde máte třídního učitele a ten má kompletní přehled o  Vašem studiu. Takže většinou včas udělá "bububu". Na vysoké škole jediný, kdo má kompletní přehled jste Vy, takže když Vám problém sdělí učitelé, bývá pozdě. Ale hlavně Vám to sdělují po jednotlivých předmětech (a nesložit zkoušky z jednoho předmětu není tragédie, to se může stát). Chybí to komplexnější varování = "začínáš mít těch problémů víc, to nemusíš zvládnout, začni to teď hned řešit".