1

Téma: kombinované studium

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat jestli má někdo zkušenosti s kombinovaným (dálkovým) studiem? Zajímá mě konkrétně srovnání dálkového a denního studia. Je tady někdo dálkař, kterého bych mohl kontaktovat? Děkuji

2

Re: kombinované studium

Tak zhlédnutí mám docela dost, ale nikdo nenapsal ani čárku.

3

Třeba těch dálkařů není tolik, takže se sem třeba ani jeden nepodíval. Nehledě na to, že v případě, že by to byl dálkař od samého začátku, je otázkou, jak by měl takové srovnání udělat. To je něco, jako by někdo, kdo nikdy neviděl „moře“ a ani tento pojem nezná, měl popsat, co pojem „moře“ znamená. Možná by bylo dobré upřesnit, co tě konkrétně zajímá. Informace, že rysem kombinovaného studia je mj. i to, že na fakultě strávíš méně času, je asi k ničemu – to plyne z povahy věci samotné.

(matej) napsal:

Tak zhlédnutí mám docela dost, ale nikdo nenapsal ani čárku.

4

Zdravim, dalkar nejsem, ale zkusim prispet tou trochou, kterou jsem postrehl (alespon za bakalarske studium na EaI, ktere uz je ted ale minulosti):
Dalkari chodili na nektere nase prednasky, nekdy meli vlastni (1×za dva tydny, vychazelo jim to ze stravili tydne pul dne ve skole na prednaskach, kde se ob tyden stridaly predmety). Misto cviceni meli 1-2× za semestr puldenni soustredeni nekde v laboratori. Jak se zapocty nevim, zkousky byly snad stejne...

Potřebujeme malý a šikovný traktory, ale velký a silný chlapy!

5

Zkusim taky neco prihodit.

Vyuka je vyrazne zkracena, predpoklada se, ze dalkar se bude hlavne ucit doma. Byva snaha ji koncentrovat do bloku. Ucim v jinem programu, kde je to tak, ze dalkari chodi do skoly jen ve stredu. Zacnou v osm, skonci v osm, my se na nich stridame. Pak je sanitka rozveze domu. Je tam ale dost dalkaru, u mensiho poctu dalkaru se samostatne prednasky nemuseji vyplacet, pak je snaha je posilat do normalnich prezencnich a vyuka se rozplizava do vice dnu.

Formalne to pro dalkare ani nejsou prednasky ale "konzultace", ocekava se, ze si student predem nastuduje latku a ve skole se jen vyjasnuji problemy. V praxi z toho vyleze strucna verze prednasek s par ukazkovymi priklady a prostorem pro mirnou diskusi. Cviceni v mnoha predmetech pro dalkare vubec nejsou, zapocty se resi jinak (napr. masivnejsim domacim ukolem). Odborne laborky ale vynechat nelze.

Dalkovi studenti casto odpadavaji, protoze zonglovat praci se skolou neni trivialni. Navic nejsou nuceni se ucit tak jako ti prezencni, pro nektere to je problem. Dalkove studium tedy chce mnohem silnejsi vuli.

6

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je možné studovat dálkově už i první semestr. Jsem přijatá na kombinované studium ale dočetla jsem se, že je až od druhého semestru. Kvůli práci nemám šanci prezenční studium stíhat. Popř. kam je potřeba zaslat žádost?

7

(Sandra) napsal:

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je možné studovat dálkově už i první semestr. Jsem přijatá na kombinované studium ale dočetla jsem se, že je až od druhého semestru. Kvůli práci nemám šanci prezenční studium stíhat. Popř. kam je potřeba zaslat žádost?

Sandro,
pro případné dotazy a nejasnosti zkuste rovnou kontaktovat studijní oddělení (http://www.fel.cvut.cz/education/kontakty.html). Dálkaři na náš program ale chodili už od prvního semestru co mám informace. Nepředpokládám, že by se to nyní měnilo.

Vitam regit fortuna, non sapientia (Cicero)