1

Téma: Matematika a Fyzika pro bakalářské kombinované studium

Zdravím,
můžete mi prosím nejlépe někdo ze studentů sdělit jaké knížky a skripta jsou nejlepší pro začátek studia KME v prvním roce?
Po pár letech ze školy bych si chtěl nyní dodělat při zaměstnání v telekomunikační firmě VŠ vzdělání v kombinovaném studiu do kterého jsem byl přijat. Bohužel se trochu ztrácím v množství knížek pro matematiku a fyziku a prosím tedy o radu zkušených co přes léto prostudovat před začátkem studia.  Určitě uvažuji i o přípravném kurzu nicméně rád bych si znalosti osvěžil a doplnil předem aby pak už nebylo moc pozdě.

Velmi děkuji.
Josef.

2

Re: Matematika a Fyzika pro bakalářské kombinované studium

Nejlepší jsou pravděpodobně skripta vydaná přímo ČVUT (prodávají se v prodejně technické literatury v budově Národní technické knihovny), ale asi víc vám (asi při první konzultaci) řekne vyučujcí daného předmětu.

3

Re: Matematika a Fyzika pro bakalářské kombinované studium

Subjektivni doporuceni: Matematika - Tkadlec + MathTutor, Algebra - Olsak. Fyzika - to nevim, zadna skripta jsem nikdy nepouzival a nepotreboval (na prezencnim studiu)... Ale tam bych si spis pres leto jen upevnil a doplnil znalosti stredoskolske fyziky na solidni uroven...

Potřebujeme malý a šikovný traktory, ale velký a silný chlapy!