1

Téma: WC pred K1

Zdravím
Nešlo by něco udělat úklidem tohoto wc? Je krasné že jsou nové zrekonstruované a desigenově pěkně udělané, ale ještě se mi nestalo že by tam bylo uklizeno, tím mám na mysli plochy kolem pisoárů a pod nimi.i přes vysokou návštěvnost tohoto wc je na první pohled patrné že na to nebylo sahnuto velmi dlouho.

Děkuji
Tomáš Kohout

2

Re: WC pred K1

a já se bála, že se mi to jen zdá sad Tentýž problém na dámách...

"Vím, že nic nevím." Sócratés

3

Poslal jsem otázku kolegy Kohouta emailem paní Lence Hájkové, která má na KN za Technickoprovozní oddělení děkanátu úklid na WC na starosti. Oprávněně jsem se obával, že paní Hájková fórum nečte. Jak se ukázalo, neví ani jak zapsat, a tak její odpověď vkládám:

From: Lenka Hajkova [mailto:hajkova@fel.cvut.cz]
Sent: Thursday, March 17, 2011 10:34 AM
To: Vasek Hlavac
Subject: Re: Problemy s uklidem, diskusni forum

dobry den pane profesore,
bohuzel nemohu na nize uvedenou stiznost odpovedet, protoze mi forum hlasi, ze nova registraceč neni mozna, takze se nemohu prihlasit.
nechci tvrdit, ze ukid je tam 100%, ale ze by se tam neuklizelo, neni pravda. ani tak tragicke, jak pan kohout pise, to v zadnem pripade neni.
samozrejme zjednam napravu.
hajkova lenka

Dne 17.3.2011 1:37, Vasek Hlavac napsal(a):
> Pani Hájková a paní inženýrko Blechová,
>
> nevím, zda čtete diskusní fórum. Přeposílám odkaz na příspěvek, který
> se Vás týká.
> https://forum.feld.cvut.cz/post/33331/#p33331
>
> Prosím, odpovězte studentovi Tomášovi Kohoutovi na diskusním fóru.
>
> Díky
> Vašek Hlaváč
>

4

Děkuji Vám pane Hlaváči za iniciativu. Problém vážný je. Nevynesené koše v pondělí ráno mi jako normální nepřijdou. Uvidíme, zda se to zlepší.

"Vím, že nic nevím." Sócratés

5

Vážení diskutující, k tomuto tématu je třeba jasné odpovědi. Zítra to prodiskutuji s pí. Hájkovou i s pí. Ing. Blechovou. V případě jakýchkoliv závad je zaveden na FEL systém, ža závady se hlásí a zapisují na vrátnici, či přímo u pracovníka, který to má v kompetenci. Z hediska WC a pořádku zavedu neprodleně systém veřejné kontroly, tak jak jej známe z obdobných prostor např. v supermarketech a benzinových stanicích - formulář v daném prostoru, který uvádí, kdy byl proveden poslední úklid a kontrola (datum, čas a podpis osoby, která úklid či následnou kontrolu a doplnění materiálu provedla). Tím bude i jasně dáno, kde případné problémy hlásit. Děkuji Vám, že jste mne touto diskusí na problém upozornili.

6

Zdravím všechny diskutující, bohužel situace na WC před K1 se příliš nezměnila, pokud vůbec. Stále zde návštěvník nalezne zacákané stěny a podlahu, upatlané zrcadlo, zažloutlé pisoáry a neskutečně zmazanou stěnu pod sušičem rukou (to je spíš konstrukční záležitost). Přijde mi velice škoda, že jedna z nejhezčích částí budovy E začíná pomalu vypadat jako kdyby neprošla nákladnou rekonstrukcí. Bohužel situace není lepší ani na jiných WC v budově, spíš horší např. WC na konci chodby katedry řídicí techniky - zápach, neseřízené senzory na spouštění splachování, upatlané stěny a podlaha.

Nejtrapněji se člověk cítí, pokud budovu navštíví nějací hosté (jako například zástupci firmy EATON v minulých dnech). To je pak jeden opravdu v rozpacích, když jim má ukázat cestu na toaletu.

Bohužel se zdá, že i ostatní úklid degeneroval na sporadické vynášení košů (odpadky v pondělí ráno nejsou neobvyklé) podlahy ve většině kanceláři setření nebo vyluxování dlouho neviděly. V poslední době mne opravdu nepříjemně překvapily chuchvalce prachu, rozšlapané zbytky křídy a další špína pod a v okolí katedry v K1.

Bud jsou úklidové práce dlouhodobě pod investovány nebo neefektivně organizovány. Obávám se, že ve letních měsících bude situace spíš ještě horší.

Za brzkou nápravu děkuje,
Martin Samek

SVTi a FELK Admin - IT135

7

Martine, je toto to správné místo pro nahlášení takto konkrétní stížnosti? Proč ne rovnou paní Blechové nebo Hájkové?

8

Podle mě jsou nejnechutnější pisoáry. Zežloutlé žvýkačky obalené vrstvou chlupů... hmm, to se nevidí jen tak někde smile.

9

Ing. Zdeněk Hurák, Ph.D. (hurak) napsal:

Martine, je toto to správné místo pro nahlášení takto konkrétní stížnosti? Proč ne rovnou paní Blechové nebo Hájkové?

Zdenku, nekolikrat jsem to jiz zkousel. Jednou tam snad i nekdo se prisel podivat na fotobunku, ale stejne porad pracuje divne.

SVTi a FELK Admin - IT135

10

Vážení,
WC před K 1 - pro nový semestr jsme vyměnili paní uklizečku, pod osoušeči rukou jsme stěnu natřeli omyvatelným nátěrem a úklid se bude provádět 2x denně.
Na obou WC jsou umístěny informační tabulky s datem, hodinou a podpisem uklízečky.
Doufáme, že se tedy situace zlepší.
V případě dalších či jiných stížností, týkajících se provozu budov E a G prosíme, aby jste zapsali buď do elektronické knihy závad pro Karlovo náměstí, nebo poslali mail přímo na správu budov:
hajkova@fel.cvut.cz
za správu budov KN Lenka Hájková