1

Téma: Jízdenka MHD

Dnes jsem na webu DPP našel znepokojivou větu:
"Od 1. srpna 2011 nemohou studenti vyšších odborných škol a vysokých škol použít průkaz ISIC jako potvrzení o studiu u předplatních časových jízdenek pro území hl. m. Prahy (tarifní pásma P a 0 vč. B)."

Týká se to i ČVUT a jezdím tedy už 3 měsíce načerno (určitě nebudu sám)?

2

Re: Jízdenka MHD

Bc. Petr Koutecký (koutepe1) napsal:

Dnes jsem na webu DPP našel znepokojivou větu:
"Od 1. srpna 2011 nemohou studenti vyšších odborných škol a vysokých škol použít průkaz ISIC jako potvrzení o studiu u předplatních časových jízdenek pro území hl. m. Prahy (tarifní pásma P a 0 vč. B)."

Týká se to i ČVUT a jezdím tedy už 3 měsíce načerno (určitě nebudu sám)?

Jezdíš legálně. Akorát Ti tu předplatnou jízdenku DPP nevydá (neměl by) jenom na ISIC, ale chtějí k tomu navíc i potvrzení o studiu. To jsem si osobně ověřil v Dejvicích v metru po vystání celkem dlouhé fronty. Vyřešil jsem to využitím Vydavatelství průkazů, tam jim stačí jen ISIC.

3

O 2 řádky níže se ovšem píše:
Nadále mohou předložit platné potvrzení o studiu, nebo osobní kartu ISIC s uvedenou školou s akreditací Ministerstva školství ČR a platnou prolongační známkou.

viz: http://www.dpp.cz/jizdne-na-uzemi-prahy/

Já aspoň na ISIC mám ČVUT napsáno, 5 dní zpátky jsem bez problému dostal na ISIC studentské jízdné, a včera to stačilo i revizorovi.

4

Bc. Martin Kugler (kuglema1) napsal:

O 2 řádky níže se ovšem píše:
Nadále mohou předložit platné potvrzení o studiu, nebo osobní kartu ISIC s uvedenou školou s akreditací Ministerstva školství ČR a platnou prolongační známkou.

viz: http://www.dpp.cz/jizdne-na-uzemi-prahy/

Ovšem té tvojí citaci předchází věta "U studentů středních škol se způsob prokazování nároku na zvýhodněné jízdné nemění. " Takže bych předpokládal, že se to týká jen jich (SŠ).

5

Takže v úplném tarifu jsem to konečně našel:
"Pro osoby starší 19 let, kteří studují na vyšších odborných školách nebo na vysokých školách nelze průkaz ISIC použit jako potvrzení o studiu ani jako průkazku PID s výjimkou škol uvedených v tomto tarifu."

ČVUT tam je uvedené, že se ISIC/studentský průkaz uznává.

edit: zvýraznění

Naposledy upravil: koutepe1 (20.10.2011 16:12:57)

6

Já si od srpna kupovala tramvajenku na Opencard už 2x a vždycky stačilo paní v okénku strčit Opencard a ISIC, ale možná to bude platit jenom na papírové kupony