1

Téma: Minimum kreditů při zápisu rozvrhu Ing. studia

Chtěl bych se zeptat, kdy se objevila pro vstup do rozvrhu podmínka mít minimum 20 kreditů pro pokračování ve studiu,a hlavně proč.

Příklad (můj případ):
Ing. první semestr, před zkouškou z PMS (8 kreditů) a CZS (4 kredity) tj dva předměty ze 6 zkoušek zbývají, ale je to 12 kreditů,
je jasné že pokračování bude, nemohu si ale zapsat do 5. týdne zkouškového rozvrh.

Nechápu smysl této podmínky.
Teda - teoretický ano (nestuduješ, nemáš rozvrh), ale prakticky to tvoří hloupou situaci při zapsání 8mi kreditového předmětu, když chcete jít někam na brigádu a do 28.1. nemůžete říct, kdy a podobně, a přitom víte, že pokračovat budete.

2

Re: Minimum kreditů při zápisu rozvrhu Ing. studia

Tato podmínka je tu docela dlouho, 3 roky zpátky, kdy jsem nastupoval, tak už byla. Důvod je prostý, neuděláš 20 kreditů, budeš odejít, tak neblokuj místo v paralelce. Zni to kutě, ale je to tak.

Wikipedia: Я знаю всё! Google: Я найду всё! ВКонтакте: Я знаю всех! Internet: Без меня вы ничто! Электричество: Молчать …
http://motor.feld.cvut.cz
„Kdyby každý dělal jen to, co umí, spousta z nás by se asi nenarodila“ J. K.

3

Podmínka 20 kreditů za 1. semestr Ing. studia platí minimálně 3 roky. (Možná déle, ale to jsem se o to nezajímal.)

Vlastně jediná výjimka, kdy je to jinak, je první semestr (potažmo rok) Bc. kdy je to 15(30) kreditů.

Tuším že to nějak souvisí s možností si standardně zapsat max. 37 kreditů za semestr... a tím, že Ing. je 120 kreditů za 2 roky.

A podmínka je logická - nepouštět do rozvrhu nikoho, kdo nesplní podmínky pro pokračování ve studiu.

4

Poslední 4 roky Bc studia to bylo na vážené kredity, přístup pro tvorbu rozvrhu, i když jsi neměl minimum. A nebo jsem nebyl tak tragickej. Tak dík