1

Téma: Noc univerzit - týden neklidu

Měl bych dotaz ohledně odpadání výuky v době protestního pochodu. (viz http://nocuniverzit.wordpress.com/pochod/)
Je v době trvání této akce výuka oficiálně omluvená, nebo se k tomu vedení nijak nepostavilo? Pro většinu studentů bude pravděpodobně komplikované se účastnit protestu, pokud musí být zavření v té době v laboratořích...

2

Re: Noc univerzit - týden neklidu

Prosákla ke mě právě před chvílí informace, že rektor ČVUT na znamení podpory týdnu neklidu vyhlásil volno od úterý 28. 2. 16:00 do středy 29. 2. 14:00. Výuka by měla normálně probíhat, nicméně studenti, kteří se rozhodnou účastnit aktivit, jsou omluveni. Vzhledem k tomu, že to je informace čerstvá, asi ještě není na oficiálních místech. Dá se očekávat, že se tam teprve dostane.

3

Petr Olšák (olsak) napsal:

Prosákla ke mě právě před chvílí informace, že rektor ČVUT na znamení podpory týdnu neklidu vyhlásil volno od úterý 28. 2. 16:00 do středy 29. 2. 14:00. Výuka by měla normálně probíhat, nicméně studenti, kteří se rozhodnou účastnit aktivit, jsou omluveni. Vzhledem k tomu, že to je informace čerstvá, asi ještě není na oficiálních místech. Dá se očekávat, že se tam teprve dostane.

Tak to je ale super. V hromadném emailu poslaném před třetí hodinou z děkanátu se pouze oznamuje, že rektor vyhlašuje rektorské volno. Žádné jiné pokyny tam nejsou. Já z toho tedy nijak nepochopil, že by výuka měla normálně probíhat, a proto jsem ji už se skřípěním zubů zrušil...

4

Petr Olšák (olsak) napsal:

...Výuka by měla normálně probíhat, nicméně studenti, kteří se rozhodnou účastnit aktivit, jsou omluveni...

A ještě mi to nedá: ona je to tedy nějaká studentská akce? Stávka studentů nebo co? Proč by se nemohl vyučující zúčastnit také? Tak jaképak "výuka by měla probíhat normálně". Buď je to jedna akademická obec nebo ne...

5

Doufám, že jsem příliš mnoho lidí nezmátl (bylo na tuto stránku fóra tehdy asi jen 20 přístupů). Přesto se pokusím vysvětlit nedorozumění.

Ke mě prosákla ta informace nejdříve z oběžníku FIT (učím tam v tomto semestru). Tam byla informace doplněna o tu myšlenku, že výuka běží normálně. V této podobě jsem to dal do svého příspěvku. Sám jsem si nic nepřibásnil. Pak teprve později přišlo upřesnění, tedy doslovné znění oznámení rektora:

http://math.feld.cvut.cz/olsak/r-volno.pdf

Když se člověk zamyslí nad tím doslovným zněním, vyplyne mu z toho, proč někoho napadlo tu informaci doplnit tak, jak jsem uvedl. Volno se totiž vyhlašuje pro studentky a studenty, nikde není zmínka o učitelích. Pokud byste to chtěl řešit, tak ne se mnou, ale s rektorem. Schází mi tam symetrie stejně jako Vám.

Předpokládám, že se shodneme, že množství poznatků, se kterým se má student během semestru seznámit, se tím nesnižuje. Je na obou stranách: studentech i učitelích, jak se s tím vyrovnají, kterou část výuky převedou na samostatnou práci atd. V každém případě se na tom nějak musejí domluvit.