1

Téma: Projekty - EEM

Dobrý den, předběžné zápisy jsou již v plném proudu a proto jsem začal řešit od jaké katedry si zapíši týmový projekt (2. ročník) - jestli od katedry pohonů, technologie nebo elektroenergetiky. Protože toto rozhodnutí mě pravděpodobně nasměruje i k tématu mé bakalářské práce a poté snad i na magisterský program, snažil jsem se najít co nejvíce informací. Bohužel musím konstatovat, že mnoho informací jsem na internetu nenašel - u popisů předmětu jsou sotva jména vyučujících, po dalším pátrání jsem přeci jen něco našel, ale ne mnoho...

Co se týče mých dotazů:
Bude nějaká informační schůzka?
Jaká je návaznost týmového projektu na individuální projekt v dalším semestru? = Předpokládá se, že si student zapíše oba projekty od stejné katedry? Jestliže ne, bude mu to činit komplikace?
Jaká je návaznost individuálního projektu na bakalářskou práci?

Jestli jsem to dobře pochopil, tak týmový projekt od elektroenergetiky = hodiny ekonomie?
https://www.powerwiki.cz/wiki/TP1B
Při hledání témat individuálních projektů (5. semestr) od katedry elektroenergetiky, jsem na powerwiki nic nenašel - jako by předmět ani neexistoval.

Co se týče týmového projektu od katedry technologie - zarazil mě počet zapsaných studentů v minulém roce - a to 4 (čím to?) a výběr a počet témat:
http://technology.feld.cvut.cz:8080/xwi … eamProject

U katedry pohonů jsem se toho dozvěděl asi nejvíc, seznam témat je velmi bohatý, ale bohužel žádné podrobnosti...
http://motor.feld.cvut.cz/www/materialy … ojektu.pdf

Na závěr se chci zeptat na uplatnění absolventů jednotlivých magisterských oborů - na propagačních videí kateder všechny tři pochopitelně říkají, jak je o jejich absolventy velký zájem - je to opravdu tak? Je na trhu práce po některém z těchto 3 oborů výrazně větší poptávka?

Předem děkuji za odpovědi :-).

2

Re: Projekty - EEM

Dobrý den, pokusím se vám odpovědět za katedru pohonů:

Katedra pohonů pořádá informační schůzku první týden v semestru, kdy týmové (individuální) projekty běží. Na tuto schůzku dorazí vedoucí a vy máte možnost se zeptat co chce vedoucí v rámci tématu dělat. Nikdo vám, ale neutrhne hlavu, když se půjdete zeptat již nyní.

Někdy se stane, že student v tématu pokračuje až do BP. Někdy zjistí, že to nebylo pod konkrétním vedoucím až tak úplně ono a zkusí v rámci individuálního projektu něco nového. U zadání individuálních projektů se už více snažíme, aby bylo možné navázat bakalářskou prací. Cílem týmového je, aby jste se naučili spolupracovat v týmu. Není problém, dělat týmový projekt někde, individuální a BP jinde. Teprve až volba tématu BP ovlivní na které katedře budete dělat obhajobu a státní závěrečné zkoušky.

Protože se snažíme, aby témata individuálních projektů přešli do závěrečné práce, jsou na našem webu označeny jako témata BP.

Co se týče Vašeho posledního dotazu, tak ano o KVALITNÍ absolventy z mé katedry je zájem a my je rádi někam doporučíme. Jelikož členem státnicových komisí musí být i někdo z průmyslu, tak byl letos jeden čerstvý inženýr "odchycen" zástupcem jedné pohonářské firmy na chodbě, hned jak mu komise oznámila, že úspěšně ukončil studium.

Pokud máte nějaké další dotazy neváhejte a klidně se za mnou ve škole zastavte.

3

Moc děkuji za odpověď. Tou informační schůzkou jsem myslel, nějakou informační schůzku, která by byla teď, aby jsme se mohli rozhodnout, u které katedry si týmový projekt zapíšeme - protože jsem o ničem zatím neslyšel, tak už asi nebude.

Jestli tomu správně rozumím, tak týmový projekt má spíše funkci naučit vypracovat "nějaký" projekt a není až tak důležitý pro budoucí specializaci? Ale u individuálního projektu je dobré si již zvolit katedru, kde bych chtěl dělat BP (i když to není podmínkou)?
-> Konečné rozhodnutí zda ze mě bude pohonář, energetik nebo technolog mě čeká spíše až příští semestr?

K projektům na katedře pohonů: Jsou technického rázu - jak napovídají jejich názvy?

4

Ano, v bakalářské etapě vás má projekt spíše seznámit s oblastí pohonů a naučit vás vůbec něco zpracovávat. Tak se snažíme, pokud to jde, aby projekty byly co nejvíce praktické. Jenom malé upozornění na závěr, témata, která jste viděl, tak jsou z loňského roku. Určitě je budeme ještě aktualizovat.