1

Téma: Rozhodnuti

Dobry den,

Jsem studentem maturitniho rocniku gymnazia a v tomto tydnu jsem se byl podivat na dny otevrenych dveri dvou fakult CVUT (FEL  a FIT). Kdyz jsem byl ve ctvrtek na FITu, tak mne oslovili natolik, ze uz jsem si myslel, ze mam jasno. Ale v patek jsem se byl jeste podivat na FEL, a abych rekl pravdu, tak jsem ted velmi nerozhodny. Na FITu mne nejvice zaujalo Softwarove inzenyrstvi a na FELu zase Sitove a informacni technologie (a take moznost se vedecky orientovat). Moc se mi nelibilo, ze na kazde fakulte se povidalo prakticky jen o tom, jak je zrovna TA jejich fakulta nejlepsi. Prozatim jsem vice naklonen k FELu. Ale rad bych se dozvedel pro a proti obou fakult. FIT je nova fakulta. KME je zase nove zamereni na FELu. O FITu mam vicemene jasnou predstavu. Naucim se nejake programovaci jazyky a pak pro nekoho budu programovat, co si rekne. Rad bych se neco vice dozvedel o KME, konkretneji o tech Sitovych a informacnich technologii (vice nez si muzu precist na internetu). Napr. nejake priklady spolupraci s firmami. Kdybych se rozhodl pro KME, tak bych se moc rad, co nejdrive, podilel na nejakych projektech. Ale zatim nevim, co si pod tim mam predstavit.

Dekuji za odpovedi,
Pohorsky

2

Re: Rozhodnuti

Obor Sitove a informacni technologie studijniho programu KME na FEL je garantovan katedrou telekomunikacni techniky. Spolupracujeme s prednimi vyrobci sitovych technologii, jako je Cisco, Juniper, Huawei, jejichz technologie pouzivame ve vyuce a tez provadime skoleni pro certifikaci. Dale spolupracujeme s provozovateli siti u nas, jako je T-mobile a Vodafone. Priklad modelu spoluprace a moznost zapojeni studentu do projektu lze shlednout na strankach Vyzkumneho a vyvojoveho centra RDC, ktere pri nasi katedre pracuje: http://www.rdc.cz/cz/projects/

3

Re: Rozhodnuti

(Martin Pohorský) napsal:

....  jsem se byl podivat na dny otevrenych dveri dvou fakult CVUT (FEL  a FIT). Kdyz jsem byl ve ctvrtek na FITu, tak mne oslovili natolik, ze uz jsem si myslel, ze mam jasno. Ale v patek jsem se byl jeste podivat na FEL, a abych rekl pravdu, tak jsem ted velmi nerozhodny. Na FITu mne nejvice zaujalo Softwarove inzenyrstvi a na FELu zase Sitove a informacni technologie (a take moznost se vedecky orientovat). Moc se mi nelibilo, ze na kazde fakulte se povidalo prakticky jen o tom, jak je zrovna TA jejich fakulta nejlepsi.

Nemohl byste prosím alespoň naznačit, co říkali na FITu (v čem je TA fakulta nejlepší)?
U FELu si odpověď dokáži najít třeba v dokumentu z CERGE http://idea.cerge-ei.cz/documents/studie_2012_03.pdf, u FIT nevím.

Děkuji
Jiří Matas

Naposledy upravil: matas (03.12.2012 01:23:57)