1

Téma: Matlab

Právě se mi odmínul spustit matlab z errorem -15. Prý se nelze spojit s licenčním server. Tak jsem se kouknul na download.cvut.cz a tam na mě vyskočilo:
Od 2. 4. 2013 je licenční server otevřen jen pro ip z ČVUT (147.32.*.*)!

Můžu se zeptat, jak mám pracovat na své diplomové práci (a nejen na ní), jejíž termín odevzdání se blíží pekelně rychle? Mám se nastěhovat do studovny? Nebo mám ten matlab někde ukrást? Nebo se mám pokoušet zjistit jestli nejde spojení nějak protunelovat přes FEL síť? Proč se tohle děje?

P.S.: v okamžicích, kdy toto píšu, jsem opravdu hodně naštvaný, tak omluvte případnou agresivitu v mém vyjadřování...

2

Re: Matlab

Díky tomu, že jsem měl předmět A0M33PAR, mám přístup na server syrotek.felk.cvut.cz. Udělal jsem si ssh tunel který to prohání přes tento server a pak matlab funguje, ale proč tohle musím dělat? Tohle rozhodně nepovažuji za řešení či odpověď na mé otázky!

3

Re: Matlab

S největší pravděpodobností používáte věděckou licenci Matlabu. Nemám k dispozici úplně všechny informace, ale co vím, tak minulý týden došlo ke změně licence, která vyžaduje omezení na IP adresy používané školou. Je zde možnost používat oficiální VPNku ČVUT. Informace by měly být zde: http://www.civ.cvut.cz/info/info.php?&did=772

Případně můžete používat fakultní licenci: http://www.fel.cvut.cz/user-info/matlab.html
Dále některé katedry mají svoje vlastní výukové/výzkumné/komerční licence Matlabu.

Další skutečností je, že v poslední době softwarové firmy začínají více "utahovat šrouby" vůči školám. Licence se postupně zdražují a omezují. Fakt, že můžete využívat nějaký školní software, berte jako výhodu navíc, milou službu, prostě favor - není to zdaleka samozřejmost.

Naposledy upravil: samekma1 (05.04.2013 00:38:14)

SVTi a FELK Admin - IT135