1

Téma: Poplatek za diplom v anglickém jazyce - 400 Kč

Dobrý den,

Mám po SZZ a dnes jsem se zastavil na pedagogickém oddělení a chtěl jsem požádat o to, abych svůj diplom mohl dostat v anglickém jazyce. Bylo mi zděleno, že se na to musí vyplnit písemná žádost (to není problém), a zaplatit poplatek 400 Kč (a to mě dost zarazilo). Prosím vás, nevíte někdo kde vznikají fakultě/univerzitě u tisku diplomu v angličtině místo češtiny takové náklady, aby to muselo být zohledněno touto částkou?

Případně bych rád apeloval na někoho s patřičnými kompetencemi aby tento, podle mně absurdní, poplatek zrušil.

Děkuji.

2

Re: Poplatek za diplom v anglickém jazyce - 400 Kč

Michal Jurík napsal:

Případně bych rád apeloval na někoho s patřičnými kompetencemi aby tento, podle mně absurdní, poplatek zrušil.

Dobrý den,

tento poplatek (korektně úhrada, protože poplatky podléhají zákonu 634/2004 Sb o správních poplatcích, ale toto je v kompetenci školy) je součástí příkazu rektora 3/2013, který najdete na http://www.cvut.cz/cs/zakladni-dokumenty/pr. Tu částku naleznete v části třetí pod písmenem g. Možná vám to celé přijde jako soubor ,,absurdních úhrad``, ovšem vychází to z čl. 11a Statutu ČVUT, kde je mimo jiné psáno:

Statut ČVUT napsal:

1. ČVUT vybírá úhrady za mimořádné a nadstandardní administrativní úkony, které přímo nespočívají
v uskutečňování akreditovaných studijních programů a jejich využívání není pro studenta povinné.

Pravda, projednává se to každoročně v senátu ČVUT, ale ještě jsem nikdy nezaznamenal, že by někdo označil ty úhrady za absurdní. Možná se špatně dívám kolem sebe, omlouvám se. V každém případě ten ceník senát jen projednává, konečné rozhodnutí má rektor.

Zdravím

Petr Olšák

3

Petr Olšák (olsak) napsal:

Dobrý den,

tento poplatek (korektně úhrada, protože poplatky podléhají zákonu 634/2004 Sb o správních poplatcích, ale toto je v kompetenci školy) je součástí příkazu rektora 3/2013, který najdete na http://www.cvut.cz/cs/zakladni-dokumenty/pr. Tu částku naleznete v části třetí pod písmenem g. Možná vám to celé přijde jako soubor ,,absurdních úhrad``, ovšem vychází to z čl. 11a Statutu ČVUT, kde je mimo jiné psáno:

Statut ČVUT napsal:

1. ČVUT vybírá úhrady za mimořádné a nadstandardní administrativní úkony, které přímo nespočívají
v uskutečňování akreditovaných studijních programů a jejich využívání není pro studenta povinné.

Vzhledem k tomu, že anglický diplom jde generovat z českého automaticky , mohla by FEL vydávat anglický diplom všem studentům. Standardně. Na podobný postup  by se podle mého názoru "Příkaz rektora č. 3/2013 Úhrady za nadstandardní administrativní úkony" nevztahoval.
Kolik mohou být náklady? 10 Kč na absolventa?

4

Kazdy student dostava zdarma diplom v cestine podepsany rektorem a mnou. Krome toho take kazdemu studentovi zdarma davame Diploma
Supplement mnou vlastnorucne podepsany. Kdyz se na ten dokument podivate, az ho dostanete, zjistite, ze obsahuje vsechno co  clovek muze potrebovat. Na Supplementu je mnohem vice udaju nez na diplomu: je tam napr. prehled vsech predmetu, ktere jste absolvoval. Na Supplementu ovsem neni podpis rektora. Pokud ale jeste  chcete anglicky diplom s podpisem rektora [a dekana], musite zaplatit poplatek stanoveny rektorem. Skoro se divim, ze mu uz od tech podpisu neupadla  ruka.

Naposledy upravil: ripka (09.06.2013 07:32:03)

There is no replacement for hard work (T. A. Edison)