1

Téma: LaKS

Zdravím. Momentálně studuji na fjfi (mám za sebou prvák). Pokud tady toho bakaláře dodělám, měl bych zájem o studium oboru LaKS. Zajímalo by mě jestli je obor zaměřen pouze na věci typu navigace, elektronika v letadlech... nebo jestli se probírají např. i různé druhy propulze, aerodynamika...
Také by mě zajímalo, jaké předměty bych si musel bezpodmínečně dodělat (kromě matiky a fyziky, těch si na fjfi užíváme dost) a souhrn toho, co bych měl umět při přijímacích zkouškách. Očekávám kombinaci matiky a elektroniky. Děkuji za odpověď.

2

Re: LaKS

Vidím, že "letci z FEL" neodpovídají, tak zkusím odpovědět já. Jsem garantem jiného oboru (Robotika) stejného magisterského studijního programu Kybernetika a robotika.

Podívejte se na
http://www.fel.cvut.cz/cz/education/bk/ … 88005.html

V rámci předmětů oboru LaKS vidíte i předmět, který se zabývá aerodynamikou, poháněním letadel, atd. O přijímacích zkouškách v tomto oboru neumím nic říci. Snad jsem Vám alespoň částečnou odpovědí pomohl.

3

Re: LaKS

Omlouvám se za opožděnou odpověď, během dovolené nečtu zprávy pravidelně. Magisterské studium Letecké a kosmické systémy (LeKS) je součástí studijního programu Kybernetika a Robotika. Studenti tohoto oboru musí absolvovat jednak povinné předměty programu a také povinné předměty oboru. Dále si vybírají volitelné předměty z celofakultní nabídky. Sem patří rovněž volitelné předměty zaměřené na obor LeKS jako např. Letecká radioelektronika, Konstrukce a pohony letadel atd. Podrobnosti lze nalézt na http://measure.feld.cvut.cz/groups/lis/info.php.
Přijímací zkouška do programu Kybernetika a robotika je písemná a musí ji úspěšně složit všichni absolventi bakalářského studia FEL se studijním průměrem horším než 2. U studentů z cizích fakult, kteří mají studijní průměr lepší než 2 rozhodne o prominutí této zkoušky přijímací komise. Příklad otázek přijímacího testu lze nalézt na http://kybernetika.fel.cvut.cz/zajemci- … aci-rizeni

V případě dalších dotazů ke studiu oboru LeKS pište na adresu : draxler@fel.cvut.cz

                                                                 Srdečně zdraví        Karel Draxler
                                                                                         garant oboru LeKS