1

Téma: Kurs pro zajemce o matematiku

Vážení kolegové,
letos se poprvé uskuteční kurs A8B01DEN - Diferenciální rovnice & numerické metody.
Je určen studentům prvního ročníku programu OES a je to většinou přehledový kurs, ke konci pak má nějaké specialitky určené pro elektriky. V průběhu by se měla proplétat teorie a praktické uskutečnění (výuka probíhá přímo v počítačové laborce).

Protože jsou v programu v současné době dva studenti, je tam volno. Může to být pro některé z vás zajímavá příležitost podívat se v rámci volitelných předmětů na matematiku reálného světa.
Předpokládá se znalost kalkulu (derivace, integrál, úvod do více proměnných) a lineární algebry (matice, vlastní čísla). Do Maple se dá vplout rychle.

Teď zápory:
1. Kolegové elektrici toho potřebovali pokrýt hodně, nebudu se tedy moci jednotlivým tématům věnovat hlouběji.
2. Nejméně z poloviny se tématy překrývá s kursem Numerické metody kolegů Navary/Němečka. Pokud vás tento kurs láká (či jej má váš obor povinný), tak se na DEN ani nehlaste, protože bychom vám nemohli uznat kredity (sice to asi pojmu jinak, určitě toho řeknu méně než jejich specializovaný kurs, ale látka je plus mínus stejná).
3. Je to první běh, sice mám hodně dobrou představu, co bych rád povídal, ale už teď je jasné, že to nestihnu. Bude to dobrodružné, což nemusí být pro studenty zrovna nejlepší. Byli jste varováni.

pH.

2

Re: Kurs pro zajemce o matematiku

Předmět vřele doporučuji studentům EEM, kteří budou mít předmět MAA.