1

Téma: Hledat

Vyhledávání na fóru mě už štve dlouho, třeba proto, že jím skoro nikdy nic nenajdu.

Hlavně ale úplně pokaždé narazím na to, že dotaz je možno opakovat až za půl minuty.
Typicky se buď překlepnu anebo ne, ale prostě nic nenajdu. Rád bych dotaz opakoval, ale nemohu, musím čekat??
Asi nikoho  nepřekvapí, že už obvykle nečekám a naštván odcházím.
Zejména killing je spojení obou nedostatků: špatné fungování a povinnost čekat.

Zřejmě u nás opět zvítězil programátor nad uživatelem.
Jen to srovnějte s Googlem. Kdyby takto fungoval, brzy by zkrachoval, či nejspíš by vůbec nevznikl.

Navrhuji zřízení nového povinného předmětu "Užitečné programování". V něšm by se budoucí programátoři dozvěděli, že
existuje něco jako uživatel. Součástí by také bylo kamenování hluchých programátorů nespokojenými uživateli.

Než jsme tohle napsal, půl minuty uplynulo, tak to zkusím ještě jednou. Běda, jestli z toho zase nic nbeude!

2

Re: Hledat

Michael Šebek (sebekm1) napsal:

Vyhledávání na fóru mě už štve dlouho, třeba proto, že jím skoro nikdy nic nenajdu.

Hlavně ale úplně pokaždé narazím na to, že dotaz je možno opakovat až za půl minuty.
Typicky se buď překlepnu anebo ne, ale prostě nic nenajdu. Rád bych dotaz opakoval, ale nemohu, musím čekat??

Jen to srovnějte s Googlem. Kdyby takto fungoval, brzy by zkrachoval, či nejspíš by vůbec nevznikl.

Navrhuji zřízení nového povinného předmětu "Užitečné programování". V něšm by se budoucí programátoři dozvěděli, že
existuje něco jako uživatel. Součástí by také bylo kamenování hluchých programátorů nespokojenými uživateli.

Než jsme tohle napsal, půl minuty uplynulo, tak to zkusím ještě jednou. Běda, jestli z toho zase nic nbeude!

Tak zase nic, že mě to překvapuje!

Tentokrát systém tvrdí, že autor hledaného výsledku - můj kolega - na FEL neexistuje, nic nenašel. Neexistuji zřejmě ani já, nic jsem dosud na fórum nenapsal.

Asi je třeba do okénka „autor“ napsat ne „lidské jméno“ , ale to bflm uživatelské jméno - ale to samozřejmě není nikde napsáno. Hlavně ale to neznám ani u sebe, natož u autora hledaného příspěvku.

Je to arogance programátora? Nebo jeho omezenost?

Omlouvám se za emoce, je to samozřejmě prkotina. Jenže kdybyste dovnitř pustili Google, už bych hledané dávno měl a nepsal zbytečné příspěvky.

3

Tak zase nic, že mě to překvapuje!

Tentokrát systém tvrdí, že autor hledaného výsledku - můj kolega - na FEL neexistuje, nic nenašel. Neexistuji zřejmě ani já, nic jsem dosud na fórum nenapsal.

Asi je třeba do okénka „autor“ napsat ne „lidské jméno“ , ale to bflm uživatelské jméno - ale to samozřejmě není nikde napsáno. Hlavně ale to neznám ani u sebe, natož u autora hledaného příspěvku.

Je to arogance programátora? Nebo jeho omezenost?

Omlouvám se za emoce, je to samozřejmě prkotina. Jenže kdybyste dovnitř pustili Google, už bych hledané dávno měl a nepsal zbytečné příspěvky.

Nečekal bych zázraky, ale ani za měsíc žádná reakce??????????? Čte to tu vůbec někdo? ASi ne. Tak kam máme hlásit problémy?

4

Pokud vím, tak o provoz diskuzního foŕa se staral Ivan Novakov z SVTI. Ten ale k 1.9.2014 ukončil svůj pracovní poměr na ČVUT a nyní již ze svoji dobré vůle poskytuje podporu pouze k FELid. Stejně kvalifikovanou náhradu za tohoto pracovníka nyní SVTI, potažmo FEL nemá.

FELK Admin - IT135

5

Dobry den,

omlouvam se za pripadne potize a pozdni reakci. Toto forum bychom meli zrusit a nahradit Helpdeskem, kde odpovedne osoby okamzite dostanou oznameni o problemu.

Konkretne k problematice hledani:

Forum jsme se nenaprogramovali sami, ale pouzivame forum PunBB (open source reseni). Pro nase ucely jsem provedl potrebne modifikace, aby se uzivatele mohli hlasit pres FELid. Je mozne, ze software neni uplne idealni a pripominky jsou na miste. Predpokladam, ze nektere zmeny lze udelat pomerne jednoduse, nektere zase mene. Kazdopadne, osobne bych uvital, kdyby ty pripominky byly o neco vecnejsi a vic se soustredily na problem, nez na spekulacich o pricetnosti programatoru smile.

S pozdravem,
Ivan Novakov

Jede webmaster ve vlaku a slysi <td></td> ... <td></td> ... <td></td>
forum@fel.cvut.cz

6

Ivan Novakov (novakoi) napsal:

Kazdopadne, osobne bych uvital, kdyby ty pripominky byly o neco vecnejsi a vic se soustredily na problem, nez na spekulacich o pricetnosti programatoru smile.

Stěžuji si na celkovou uživatelskou nepřátelskost (user-unfriendliness) vyhledávání na fóru,  konkrétně např. na 

1)+2) Hlavně ale úplně pokaždé narazím na to, že dotaz je možno opakovat až za půl minuty.
... Zejména killing je spojení obou nedostatků: špatné fungování a povinnost čekat.

3) Asi je třeba do okénka „autor“ napsat ne „lidské jméno“ , ale to bflm uživatelské jméno - ale to samozřejmě není nikde napsáno. Hlavně ale to neznám ani u sebe, natož u autora hledaného příspěvku.

Matně si pamatuji, že jsem něco podobného už psal před několika roky, ale hledat se mi to nechce - ne s tímto vyhledáváním smile

Naposledy upravil: sebekm1 (18.11.2014 12:52:19)