1

Téma: Výtah KN

Dobrý den, nedávno se mi stala na KN nemilá věc. Měl jsem v KN:E-301 přednášku a vzhledem k tomu, že momentálně musím chodit o berlích jsem chtěl použít výtah, který je za dveřmi vedoucími do katedry řídicí techniky vlevo za vstupem do budovy. Bohužel mě zastavila čtečka ve výtahu, která odmítala mojí studentskou kartu a tak jsem musel do třetího patra dohopsat. Chtěl bych se zeptat proč tomu tak je a zda se to někdy změní, případně jestli je chyba na mojí straně a jenom ten výtah nedovedu ovládat. Co se mě týče, já berle za týden odložím a budu rád chodit do schodů pěšky jako dřív, ale jsem si jistý, že se na FELu občas najde mezi studenty někdo, kdo by měl rozumný důvod výtah také použít.

2

Re: Výtah KN

Kdyz uz jsme u toho, zajimalo by me, co by si pocal na KN / v Dejvicich vozickar. Kdyz si letmo predstavim cestu do arealu KN, a pak do uceben, tak mam pocit, ze by byl bez sance. Jsou bariery ve skole pro nekoho tematem alespon v nejakych dlouhodobych vyhledech?

3

doc. Ing. Filip Železný, Ph.D. (zelezny) napsal:

Kdyz uz jsme u toho, zajimalo by me, co by si pocal na KN / v Dejvicich vozickar. Kdyz si letmo predstavim cestu do arealu KN, a pak do uceben, tak mam pocit, ze by byl bez sance. Jsou bariery ve skole pro nekoho tematem alespon v nejakych dlouhodobych vyhledech?

V čem je problém na KN? Samozřejme tu cestu nedokážu nazřít s pohledem vozíčkáře, ale začnu-li vchodem z Karlova náměstí, pak nevidím nikde překážku: široké turnikety pro vozíčkáře tam jsou, ve "skleníku" je bezbariérová varianta pro překonání těch tří nebo kolika schodů, pak po rovině vnitřní dvůr, vedlejší vchod do budovy E s rampou pro vozíčkáře, výtah... Ale jo, vlastně, jo, pak dokážu vidět problém při otevírání dveří ("čtečka" na kartu možná vysoko, pak nutno tlačit). Technicky by to měl být ale minimální problém k řešení, pokud by se chtělo a potřebovalo... Do všech místností se ale stejně nebude možné dostat (například Zengrovka), ta budova je prostě moc členitá.

4

K tématu vozíčkářů:

Měli jsme asi před 7 lety studentku vozíčkářku. Tehdy TPO (Ing. Dagmar Blechová, Lenka Hájková) velmi pečlivě zajistily vstup do budovy E včetně přístupu přes první patro do Zengerovy posluchárny. Do budovy vozíčkář vjede do suterénu dveřmi vlevo od hlavního schodiště do budovy ze dvora. Nedostupná vlastně zůstala jen K9. Takže budova je přístupná.

Při rekonstrukci budovy G se otázka přístupu vozíčkářů diskutovala. Z důvodu památkové ochrany není první a druhé patro přístupné. Jedinou možností by byl bateriový schodolez. Nakonec jsme ho nepořídili, protože by bylo organizačně těžké zajistit, aby byly baterky nabité. Druhým a pro mě důležitějším důvodem je ochrana krásných dubových schodů v Géčku. Máme nepohyblivého francouzského spolupracovníka v jednom evropském projektu. Když přijede do Prahy, a byl tu už asi 3x, vyneseme ho na židli do 2. patra. Zatím o Géčko jiný vozíčkářský zájem nebyl, alespoň pokud já vím.

5

Tak o necelý rok později jsem se ocitnul ve stejné situaci. Znovu mám berle, předměty na KN a výtah pořád odmítá mou kartu. Rád bych tedy zopakoval svou otázku, neboť mi na ní bohužel stále nikdo neodpověděl. Proč nemůžou studenti používat výtah na KN?

Naposledy upravil: bulanmar (10.10.2012 13:51:56)

6

Dobrý den,
nyní jsem se ocitl ve stejné situaci jako Martin Bulán - chodím také o berlích. A již zmíněný výtah na KN v budově E, který mohou používat profesoři, by mi náramně usnadnil ty výšlapy do 3. patra. Je možné si alespoň časově někde zažádat o práva na výtah?(předpokládám, že systém to rozlišuje na základě práv).
Děkuji.

7

Dobrý den,
budova E je téměř celá přístupná z výtahů (mimo posluchárnu 301 a sekretariátu katedry počítačů). Výtahy jsou v budově 2.   Pro studenty je bezproblémově přístupný starý výtah (od vchodu vlevo vzadu). Nový výtah ve střední části budovy je přístupný pouze na povolení. Povolení pro invalidní nebo nemocné (časově omezené vstupy) není problém zajistit u p. Doležala (SVTI - KN) l. 7511, mail: doleza@fel.cvut.cz.
Ke stížnosti pana Bulanmara ještě dodávám, že není třeba pro hendikepované studenty se dostat ani do přízemí. Lze vjet nebo vejít postranním bezbariérovým vchodem do budovy E, kde je i plošina pro invalidy.
Jinak trasu od Karlova náměstí,  již níže přesně popsal ing. Hurák (jen upozorňuji, že do Zengerovy posluchrány 107 je též pro hendikepované přístup, a to chodbou
1.p. do spodní části posluchárny). Výše čteček pro vozíčkáře je asi k diskusi.
V každém případě se ale o vozíčkáře vždy postaráme, pokud o nich víme.
Máte-li ještě nějaký dotaz k tomuto problému, můžete mi zavolat nebo napsat.
Hájková Lenka, správa budov KN
hajkova@fel.cvut.cz
mob.  606 308 498

8

Lenka Hájková (hajkova) napsal:

Dobrý den,
budova E je téměř celá přístupná z výtahů (mimo posluchárnu 301 a sekretariátu katedry počítačů). Výtahy jsou v budově 2.   Pro studenty je bezproblémově přístupný starý výtah (od vchodu vlevo vzadu). Nový výtah ve střední části budovy je přístupný pouze na povolení. Povolení pro invalidní nebo nemocné (časově omezené vstupy) není problém zajistit u p. Doležala (SVTI - KN) l. 7511, mail: doleza@fel.cvut.cz.
Ke stížnosti pana Bulanmara ještě dodávám, že není třeba pro hendikepované studenty se dostat ani do přízemí. Lze vjet nebo vejít postranním bezbariérovým vchodem do budovy E, kde je i plošina pro invalidy.
Jinak trasu od Karlova náměstí,  již níže přesně popsal ing. Hurák (jen upozorňuji, že do Zengerovy posluchrány 107 je též pro hendikepované přístup, a to chodbou
1.p. do spodní části posluchárny). Výše čteček pro vozíčkáře je asi k diskusi.
V každém případě se ale o vozíčkáře vždy postaráme, pokud o nich víme.
Máte-li ještě nějaký dotaz k tomuto problému, můžete mi zavolat nebo napsat.
Hájková Lenka, správa budov KN
hajkova@fel.cvut.cz
mob.  606 308 498

Děkuji za odpověď, napíšu panu Doležalovi.