1

Téma: Začátek zimního semestru až 1. 10. 2015

Dobrý den, zajímalo by mě proč vedení školy změnilo začátek semestru z 3. týdne v září na první říjnový týden. Je důvodem snaha si pojistit to, aby si student ze semestru nic nepamatoval?
Otázka možná může znít absurdně, proto ji osvětlím. Protože semestr začne o 14 dní později, tak zkouškové nezačne cca 3. ledna, ale až cca 18 ledna. Dříve (kdo chtěl) se mohl o Vánočních prázdninách v klidu učit na zkoušky. Nemyslím si, že se někdo o Vánocích bude učit 4-5 týdnů dopředu na zkoušky, takže člověk si během 2 týdenních prázdnin sice v klidu odpočne, ale také zapomene co si ze semestru pamatoval. A mimochodem se také zimní zkouškové zkrátilo o jeden týden.
Předem děkuji za odpověď, váš student Ondřej Krátký.

Naposledy upravil: kratkon1 (18.05.2015 23:34:49)

2

Re: Začátek zimního semestru až 1. 10. 2015

Ondřej Krátký (kratkon1) napsal:

Dobrý den, zajímalo by mě proč vedení školy změnilo začátek semestru z 3. týdne v září na první říjnový týden. Je důvodem snaha si pojistit to, aby si student ze semestru nic nepamatoval?
Otázka možná může znít absurdně, proto ji osvětlím. Protože semestr začne o 14 dní později, tak zkouškové nezačne cca 3. ledna, ale až cca 18 ledna. Dříve (kdo chtěl) se mohl o Vánočních prázdninách v klidu učit na zkoušky. Nemyslím si, že se někdo o Vánocích bude učit 4-5 týdnů dopředu na zkoušky, takže člověk si během 2 týdenních prázdnin sice v klidu odpočne, ale také zapomene co si ze semestru pamatoval. A mimochodem se také zimní zkouškové zkrátilo o jeden týden.
Předem děkuji za odpověď, váš student Ondřej Krátký.

Dobrý den,
vaše dotazy a argumenty předneste panu rektorovi a AS ČVUT (harmonogram ČVUT je podle zákona v kompetenci rektora), podobně argumentovali i zástupci FEL a vyjadřoval se AS FEL,
Ivan Jelínek

3

Děkuji za odpověď. Ale myslím si, že když rektor nevyslyšel vaše připomínky tak ho moje identické připomínky nepřesvědčí. Můžu se zeptat na důvod, proč se to rozhodl změnit a jeho protiargumenty na vaše připomínky?

4

Na senátu ČVUT se to probíralo dvakrát. Na sedmém a osmém zasedání. Záznam diskuse k tomuto bodu najdete tedy ve dvou zápisech ze zasedání a tyto zápisy jsou zveřejněny na http://intranet.cvut.cz/cs/ao/as/funkcn … -2014-2016.