1

Téma: Kódy předmětů

Zdravím,
mohl by mi někdo prosím vysvětlit, jak funguje kódování předmětů?
Resp. je mi jasné toto:

A0B33XXX

B/M - typ programu (bakalářský/magisterský)
33 - číslo katedry
XXX - třimístný/dvoumístný kód předmětu

Co ale znamená to "A0"?

Díky

2

Re: Kódy předmětů

Pavel Bakovský (bakovpav) napsal:

A0B33XXX

"A"je generace programu, pocitalo se s tim, ze az se budou priste delat nove programy, budou predmety zacinat "B" atd.

Cislo za tim je program, pro ktery je predmet urcen, nula je predmet sdileny vice programy.

3

Petr Habala (habala) napsal:
Pavel Bakovský (bakovpav) napsal:

A0B33XXX

"A"je generace programu, pocitalo se s tim, ze az se budou priste delat nove programy, budou predmety zacinat "B" atd.

Cislo za tim je program, pro ktery je predmet urcen, nula je predmet sdileny vice programy.

A děje se, nyní rekreditované programy mají předměty začínající na B , atd.

4

Aha, díky, tak už to chápu. Nicméně nebude v tom pak trochu "bordel"? Když se ty písmena na začátku budou střídat? Případně to budou mít oba programy (s A i s B) úplně stejnou náplň, ale jeden bude jen novější generace? (to spíš jen ze zvědavosti)

Akorát mi ještě bylo napsáno, že pokud by "domovské" katedře vadilo A1, bylo by možné vytvořit předmět A6. To mám chápat jak? smile

A poslední věc - číslování programů někde je zveřejněno? Abych věděl, které číslo znamená který obor?

Díky

5

Plest by se to nemelo. Jakmile najede novy program, tak uz se bude pro kazdy nadchazejici rocnik otevirat jen B-rada predmetu.

V praxi to bude jemne komplikovanejsi, protoze student, ktery z nejakeho duvodu skonci se skluzem (treba odjede na rok pryc, nebo bude opakovat) musi mit moznost splnit predmety z toho programu, na ktery se zapsal, takze A-predmety budou muset byt formalne nazivu, dokud fakultu neopusti posledni student, ktery se jeste zapsal do stavajici generace programu. V praxi se to ovsem resi tak, ze se studentovi najde k vychozeni nejaky B-predmet, ktery je rozumnym ekvivalentem, a uzna se mu za to jeho A. Pedagogicti prodekani z toho mivaji tezkou hlavu (pred par lety tu bylo obdobi, kdy se musely zaroven zonglovat tri generace predmetu), ale beznemu studentovi by tato zakouti mela zustat utajena, ma proste predmety sveho programu.

Cislovani programu zverejneno asi neni, priznam se, ze ani ja si je nepamatuji, neni to totiz cislo "oficialni", bylo zavedeno ciste interne kvuli orientaci administratoru programu. Opet je to neco, co by student nemel mit duvod resit.

To s tim A1 a A6 nechapu :-).