1

Téma: Začátek semestru 1. 10.

Přeji hezký den,
náhodou jsem se dozvěděl, že na FITu tuto aktivitu rektorátu použili tak, že semestr sice začíná 1. 10., ale výuka začíná následující pondělí.
Je to hezké ujednocení, začínat vždy 1. 10., uvidíme ale, až bude první říjen o weekendu.
Závidím FITu jejich osvícené vedení, neboť tato aktivita rektorátu je tak hloupá, že ji musel vymyslet skutečný intelektuál.
Proč se snažit, alby v rozvrhu byla přednáška před cvičením, když pak administrativně skončí pondělní až středeční přednášky po čtvrtečních cvičeních? Půlené týdny jsou nepraktické.
Tedy dotaz k AS FEL: plánujete nějak tuto hloupost rektorátu korigovat alespoň v příštích semestrech?
Děkuji a jsem s pozdravem.

2

Re: Začátek semestru 1. 10.

Ahoj Honzo,

Jako garant "zetkového" předmětu nemohu než souhlasit, mluvíš mi z duše... Opravdu letos se mi harmonogram cvičení nesestavoval dobře, přednášky ve Čt, cvičení St + Pá. Navíc středečních cvičení vyšlo 12, pátečních 14... To nikdo nekontroluje harmonogram?!?!?
Asi si již někdo jiný stěžoval, a tak před 5 dny vyšlo nenápadné upozornění o přesunu středeční výuky na pondělí 11.1.2016. Takže, opět předělat již hotový moodle a harmonogram cvičení.
Prostě výuka je na prvním místě :-)))

3

Re: Začátek semestru 1. 10.

Harmonogramu se venovala (mimo jine) schuze pedagogicke komise AS FEL, kde jsme jej patricne pohanili, ovsem vite, co je nam to platne, protoze je nam pridelen shury (rektor/AS CVUT). Otazku koordinace prednaska-cviceni pry na AS CVUT pri schalovani vubec neresili, protoze toto poradi nebyva pravidlem a spousta lidi to ma naopak. Ja tedy patrim mezi ne a zacinat ve ctvrtek se me nijak nedotkne, ale vadi mi to uz z principu, skolni tyden ma zacinat pondelkem.

Moznost zacit az v pondeli prisla na pretres a vedeni argumentuje tim, ze jde o cenne dva dny vyuky, nechtelo o ne prijit. Pokud nekomu opravdu vadi zacit ve ctvrtek a nevadi mu ztratit hodinu, muze proste studenty poslat domu (nebo s nimi opakovat ucivo, ktere by meli teoreticky znat z drivejska) a ma to stejne, jako kdyby se zacinalo hromadne v pondeli.

Re: Prekabateni pondelka na stredu.

Tyto presuny se delaji na urovni CVUT, ktera se ovsem k nicemu nemela. Fakulty by si spravne dalsi presuny delat nemely kvuliva koordinaci mistnosti a podobne. Nicmene nas prodekan dokazal domluvit tento presun s fakultou strojni tak, aby nedochazelo ke kolizim, coz nicmene zabralo cas, neslo to proste jen naridit, tudiz se to objevilo az ted. Ja bych jej za uspesny pololegalni presun spis pochvalil nez hanil.