1

Téma: Počet pokusů ke zkoušce.

Dobrý den,

chci se zeptat, jak je to s přesně s počtem pokusů na zkoušky. Na jednu zkoušku máme dva pokusy, když to neuděláme na druhý tak si z těch 6 pokusů navíc můžeme dát jen jeden na ten předmět, nebo můžeme z těch 6 pokusů použít na jeden předmět? A když ani tak nedáme tu zkoušku můžem si ten předmět napsat znova a máme nové dva pokusy nebo končíme?
Předem děkuji za odpověď.

S pozdravem,

Filip Lukeš.

2

Re: Počet pokusů ke zkoušce.

Omlouvám se, že reaguji, i přesto, že nejsem p. Škvor, nicméně s ohledem na to, že jsem jeden z těch kteří nový SZŘ schvalovali, věřím, že vím, jak to je. Na každé zapsání předmětu (každý předmět si můžete zapsat maximálně dvakrát) máte garantovaný 1 hlavní pokus a jeden opravný (tj. pro každý zápis máte garantované minimálně dva pokusy). Z balíčku třetích pokusů můžete pokus použít na jakýkoliv předmět na jakýkoliv zápis (první či druhý). Celkem Vám tak balíček může přidat další pokus u 6 zapsaných předmětů.

Příklad:
Neuděláte zkoušku z Matematiky na dva pokusy. Máte-li více než 0 pokusů v balíčku, můžete jít na třetí termín. Pokud ho nedáte ani napotřetí, již není možné jít na další termín a musíte si předmět zapsat znovu. Poté máte opět nárok na 2 hlavní termíny. Pokud je neuděláte a máte v balíčku více než 0 pokusů, potom můžete jít zase na třetí termín. Pokud to ani nyní nedáte, již Vám bude studium ukončeno.

Snad jsem dostatečně odpověděl.