1

Téma: Jaký je postih za nedodání posudků DP v termínu?

Zdravím přítomné,
mám před sebou zajímavý a nepříjemný problém. Svou DP jsem odevzdal s předstihem proti harmonogramu, včas jsem ji předal vedoucímu práce i oponentovi k posouzení. Index mám uzavřen. Protože trochu hrozí, že do předepsaného termínu nedostanu obě tištěné práce i s oběma posudky zpět, chci se zeptat, jaký mi za to - jako studentovi - hrozí postih?

Osobně předpokládám, že tím ztratím první ze dvou možností účastnit se obhajoby. Ale existuje i jiná možnost řešení?

Předpokládám, že vina není na mé straně (jak také mohu z pozice studenta tlačit na člověka, který za týden proti mě může sedět v komisi MSZZ?). Vše jsem udělal, jak škola chtěla. Nikde ve studijních předpisech jsem podobnou situaci nenašel. Klíčovým datem pro rozhodnutí, zda smím podat žádost k MSZZ, je datum odevzdání DP, což bylo splněno.

Protože mi ještě zbývá pár dní do předepsaného termínu, je to zatím čistě hypotetický problém a zatím stále doufám, že se ledy pohnou. Nicméně, pak to budu asi muset řešit velmi rychle (jen 3 dny do státnic), proto se ptám s předstihem.

Díky za jakoukoli užitečnou informaci.

XY

2

Re: Jaký je postih za nedodání posudků DP v termínu?

Zdravím,
pokud vedoucí, a/nebo oponent neodevzdají posudky včas, tak to určitě není tvoje vina. Rozhodně by nedodání posudků nemělo skončit tím, že přijdeš o termín.
V dokumentu  "Směrnice děkana pro magisterské státní závěrečné zkoušky na ČVUT FEL" (https://www.fel.cvut.cz/rozvoj/smerniceMSZZ.html)  čl. 3 bod 12 se píše, že:
"Vedoucí katedry umožní studentovi, aby se s hodnocením vedoucího a s posudkem oponenta diplomové práce seznámil nejpozději 5 dnů před termínem magisterské státní závěrečné zkoušky."
Není tam nic o tom, že je tvojí povinností zajistit, aby posudky byly včas odevzdány. 

Je pravda, že jak píšeš "tlačit" na vedoucího/oponenta nemusí být úplně taktické, ale ani vedoucí práce ani oponent nejsou členy komise, takže o tobě stejně hlasovat nemohou...

T.V.

3

Podle harmonogramu jsou MSZZ naplanovane na tyden od 21.1. takze bych se dosel slusne zeptat vedouciho katedry (nebo cloveka co ma na dane katedre diplomky na starosti) kdy budou posudky. Mas jeste dost casu.

4

Dobrý den,

mě se to stalo - včera byl termín dodání posudků a od oponenta, který si oponenturu sám vyžádal, stále já ani sekretariát nic nemám. Mohu se někam odvolat nebo si někam stěžovat? Jak se dále pokračuje?

Díky,
Markéta

5

pokud nebudete mit dnes rano od dane katedry posudek, doporucoval bych bezny postup - 1) kontaktovat sekretariat dane katedry (bude obratem urgovano, ci predano vedoucimu katedry), 2) studijni oddeleni, resp. prodekana, ktery ma dane na starost, tj. doc. J. Jakovenka