1

Téma: Zrušení bufetu v budove E na Karlovo Namesti

Dobrý den,

Při včerejší návšteve školy zjistil jsem nepřijemnou zpravu: od 23.5.2016 bude zrušen bufet v budove E na Karlovo Namesti. Dle slov zaměstnankyně bufetu nebude pak žadná náhrada, takže v celěm arealu nezustane jiná stravovací možnost než automaty v přizemí anebo menza, která má velmí omezené otevirací hodiny.

Chtěl bych si zeptát na důvod proč se rozhodlo o zrušení bufetu — vždy byl velmí popularní mezí studenty a záměstnancí, a rozhodně levnejší než restaurace v okolí.

Děkují.

2

Re: Zrušení bufetu v budove E na Karlovo Namesti

Rekonstruuji (zpameti) informace, ktere zaznely od dekana na zasedani AS FEL 18.3.:

Je to vysledek opakovanych stiznosti na zapach linouci se budovou zejmena do vyssich pater. Vedeni se zkouselo s najemcem budetu domluvit, ze nebude smazit a grilovat, ale najemce to nejak nereflektoval. Mel by se hledat novy najemce. Investice do (napriklad) lepsiho odvetravani se nechystaji, protoze:
a) stejne by nam to nikdo nezkolaudoval coby oficialni pripravnu jidla, prostory k tomu proste nejsou vhodne, je to nouzovka
b) vyhledove by se katedra rizeni mela prestehovat z karlaku pryc a dekan by pak zainvestoval do vhodneho uprazdneneho prostoru tak, aby vznikla regulerni krmirna.

Edit: Aha, tak jeste neni update, ted je to "byvaly clen AS FEL".

Naposledy upravil: habala (05.04.2016 18:03:05)

3

Dobrý den, bude nový nájemce vybrán včas? Pokud ne, nemohli by kolegové občasný zápach vydržet aspoň do konce zkouškového období?

Děkuji

Naposledy upravil: heinrada (06.04.2016 14:30:04)

4

Petr Habala (habala) napsal:

Rekonstruuji (zpameti) informace, ktere zaznely od dekana na zasedani AS FEL 18.3.:

Je to vysledek opakovanych stiznosti na zapach linouci se budovou zejmena do vyssich pater. Vedeni se zkouselo s najemcem budetu domluvit, ze nebude smazit a grilovat, ale najemce to nejak nereflektoval. Mel by se hledat novy najemce. Investice do (napriklad) lepsiho odvetravani se nechystaji, protoze:
a) stejne by nam to nikdo nezkolaudoval coby oficialni pripravnu jidla, prostory k tomu proste nejsou vhodne, je to nouzovka
b) vyhledove by se katedra rizeni mela prestehovat z karlaku pryc a dekan by pak zainvestoval do vhodneho uprazdneneho prostoru tak, aby vznikla regulerni krmirna.

Dobrý den. Já pevně věřím, že
a) bude co nejdříve vyhlášeno výběrové řízení na nalezení nového nájemce, který na jedné straně nebude obtěžovat kolegy z vyšších pater, a na druhé straně bude schopen občerstvení nabízet.
b) lepší odvětrávání bude realizováno v horizontu několika málo let

Jan Kybic

5

Hezký den,

oznámení o výběru provozovatele je již nějakou dobu zveřejněno. Termín pro zasílání nabídek je do 23.05.2016 16:30:00. Podle informací, které mám k dispozici, zatím nikdo nabídku nepodal. Nedokáži posoudit, jak palčivým problémem byl zápach - spíš bych to viděl na nějakou konkrétní osobní přecitlivělost. Mně osobně více vyhovovala nabídka předchozího bufetu (do 2008), kde bylo možné si dát teplou polévku, dobrou klobásu atd. Když byl provozovatelem SUZ, tak to také žádná výhra nebyla, alespoň byly v nabídce dobré bagety z produkce SUZu. Současné balené bagety a nápoje mi moc nevyhovovali a do bufetu jsem nechodil. Docela bych uvítal službu "svačinářky" - objednat si předem svačinu a dostat ji až "pod nos". smile

FELK Admin - IT135

6

Martin Samek (samekma1) napsal:

...bagety a nápoje mi moc nevyhovovali...

jejda :-)

Btw. co by to bylo za bufáč, kdyby nebylo cítit párky, sekanou apod... Stejné nářky se občas objeví i na Dejvický bufet.

7

Krásný dobrý den,

mám otázku, protože se o tom nikde nemluví a nikdo o tom nic neví. Bufet na Karlově náměstí tedy končí a náhrada není, že? Přihlasil se někdo do konkurzu?

Díky za odpověď.

Jitka Hodná

8

Fakta:
- smlouva se stávajícím nájemcem skončila, nájemce neměl zájem dále pokračovat, když nemohl plnit podmínky smlouvy (nemožnost provozovat teplou kuchyni, nedostatečné odvětrávání), další provozování je pro něj ekonomicky nezajímavé
- zásadní stížnosti pracovníků na KN na pach z přípravy ohřívaných a smažených jídel
- vybudování standardního restauračního odvětrávání je ekonomicky značně náročné
- hledání řešení:
-- nové výběrové řízení (jedno proběhlo, žádný zájemce, vypsáno další, čeká se na výsledek)
-- vyzván SUZ, aby bufet převzal v původních prostorách se studenou kuchyni
-- vyzván SUZ ke zřízení plnohodnotného teplého i studeného bufetu s celodenním provozem v prostorách výdejny jídel na KN (tzv. menzy na KN)
-- OTP zvažuje rozšíření občerstvovacích automatů
-- není špatný nápad, aby si provozování bufetu vzali na starosti zájemci z řad studentů po dohodě s OTP

Optimálním řešením je zřízení plnohodnotného teplého i studeného bufetu s celodenním provozem v prostorách výdejny jídel na KN (tzv. menzy na KN), čeká se na reakci ředitelky SUZu. V menze není problém s odvětráváním, rozšíření funkce výdeje jídel o bufetové služby nemůže být velký problém, již v současné době menza prodává doplňkový sortiment. Tento bufet by samozřejmě mohl sloužit i pracovníkům a studentům strojní fakulty

ivan jelínek

9

Pokud vím, do výběrového řízení se nikdo nepřihlásil?
Nemáte někdo zájem?

Také jsem zaslechl: "I dejvický bufet smrdí, úplně stejně, jenže tam si nikdo nestěžuje."

Naposledy upravil: sebekm1 (18.06.2016 10:55:30)

10

Dle mého názoru, pokud se hovoří o stížnostech na pach z bufetu na KN, tak není na místě hovořit v plurálu.

FELK Admin - IT135

11

Martin Samek (samekma1) napsal:

Dle mého názoru, pokud se hovoří o stížnostech na pach z bufetu na KN, tak není na místě hovořit v plurálu.

Že by se tak narychlo stalo na základě jedné stížnosti jednoho člověka?