1

Téma: Budoucnost hodnocení výzkumu

Na fakultě se často diskutuje o hodnocení vědy a hlavně rozdělování peněz na podporu výzkumu, například když senát kolem přípravy rozpočtu licituje nad poměrem vnitřního a vnějšího hodnocení. Nicméně s vnějším hodnocením to v poslední době nevypadá růžově. Hodnocení se počítá se zpožděním, nefunguje informační systém, není jasné, co bude dál. Pokud se o toto téma moc nezajímáte, tak si můžete udělat základní představu v článku od Daniela Municha, který se hodnocením vědy dlouhodobě zabývá, s názvem Hodnocení výzkumu: cesta tam a zase zpátky. Jsou tam odkazy i na další související příspěvky.

2

Re: Budoucnost hodnocení výzkumu

Okopíruji sem:

Kafemlejnek byl zrušen ve chvíli, kdy už se přece jen podařilo napravit jeho největší nedostatky. Právě ve chvíli, kdy by z 5letého hodnotícího okna zmizely všechny podvodné pesudovýslekdy z doby, kdy ještě v kafemlejnku bylo možné opravdu všechno. Obávám se, že byl zrušen právě proto a že je to další výhra pseudovýzkumníků, regionálních šíbrů a podvodníků. Jako náhodou k tomu zmizel i RIV, aby na ty minulé podvody už nebylo vidět.

Kafemlejnek nezačal ani ve zmíněných oborech motivovat k pseudovýzkumu. Tam byl pseudovýzkum vždycky. K jen motivoval zvýšení počtu pseudopublikací apod. Lidé v minulosti nepíšící nic teď něco psali. Neznám nikoho, kdo by byl dříve schopen dobrého výzkumu a dobrých publikací a kvůli kafemejlnku toho nechal a začal s psudovýzkumem a pseduopublikacemi. To dělali jen lidé, kteří nic jiného neuměli, neumí a umět nebudou.