1

Téma: Magisterský program OI - Prijímacia skúška

Dobrý deň,
nasledujúci rok budem končit Bc. na inej technickej univerzite a na NMgr. by som rád pokračoval na OI preto by som mal pár otázok:

1. Existujú nejaké verejne dostupné vypracované materialy ku okruhom prijímacej skúšky, alebo štátniciam? Rád by som sa poctivo pripravil na prijímaciu skúšku, respektíve dobehol niektoré chýbajúce vedomosti.
2. Jedna z podmienok pre odpustenie prijímacej skúšky je získať primer <= 1.80 z prvých 5 semestrov (ak tomu správne chápem, týka sa to absolventov ktorý promujú v rovnaký rok, ako je prijímacie riadenie na OI). Bohužial predmet zo 4. semestra som preniesol do 6. , preto ma zaujíma, či sa do tohto priemeru bude počítať FX, alebo opravená známka zo 6. semestra.

Ďakujem

2

Re: Magisterský program OI - Prijímacia skúška

Dobry den,

okruhy (a vzorovy test) pro prijimaci zkousku najdete na strance https://oi.fel.cvut.cz/cs/prijimaci-rizeni. Kazdy okruh odpovida nejakemu bakalarskemu predmetu OI. Bohuzel, zadne oficialni vypracovane materialy k prijimaci zkousce (statnicim) nejsou k dispozici.

Prumer pro prominuti prijimaci zkousky prokazujete vypisem vasich vysledku. Bude se vam tedy pocitat znamka, ktera bude platna k okamziku podani zadosti o prominuti. Pokud ono "preneseni" predmetu znamena, ze ho momentalne mate za F, bude se vam pocitat za F. Pokud jste ho neabsolvoval a nemate ho hodnocen, nemel by prumer ovlivnit.

Zdravi,
Jiri Vokrinek.