1

Téma: Facebook FEL coby místo pro prezentaci firem?

Dobrý den, již několikrát jsem si všiml, že FB stránka FEL je využívána pro zveřejňování nabídek pracovních míst v soukromých firmách. Rozhodně souhlasím, že by škola měla mimo jiné sloužit (v nějakém smyslu) i jako zprostředkovatel kontaktu mezi čerstvým absolventem a firmou. Nicméně si nejsem jistý, zda formát, kdy se za poslední týden (od 24. října do 1. listopadu) na FB stránce FEL objevilo celkem 6 inzerátů/oznámení volných pracovních pozic (tedy zhruba za každý den jeden), promíchaných s jiným obsahem, je tím nejšťastnějším způsobem.

Dost možná tomu nerozumím, dopředu uznávám. Chtěl jsem se tedy takto aspoň zeptat, pro klid duše, zda toto je skutečně promyšlená strategie, zda vůbec někdo zvažoval pro a proti. Dodnes totiž sleduji FB stránky zahraničních špičkových pracovišť, kde jsem sám v rámci dlouhodobých stáží pobýval, a ze zájmu ještě i pár jiných, a tento prvek tam nenalézám.

Pokud jde totiž o právě končící studenty, tak těch je oproti těm pokračujícím ve studiu asi menšina, a tato informace by pro ně mohla být připravena někde jinde, v samostatné sekci na webu, například. Pokud některé inzeráty cílí i na právě studující studenty (nabízejí částečné úvazky), pak si nejsem jistý, zda by měla mít fakulta vůbec zájem tento typ práce studentům až takto explicitně zprostředkovávat. Vždyť přece FEL prohlašuje, že studium na ní je kompatibilní s ECTS pravidly, a tedy na všech etapách (bc, ing i phd) je prací na plný úvazek. Ano, příprava na práci v průmyslu je jednou z hlavních rolí školy, ale však i tu spolupráci s fimami je možno realizovat právě formou finálních studentských projektů (bc, ing, phd) vedených pedagogem FEL na půdě FEL, a to včetně té finanční podpory. Pokud jsou místo toho studenti přímo i školou nasměrovávání do firem už v průběhu studia, pak se není co divit, že někdy a někde nezůstávají studentské kapacity na skvělé diplomky a dizertace.

Naposledy upravil: hurak (02.11.2016 01:05:10)

2

Re: Facebook FEL coby místo pro prezentaci firem?

Zdeněk Hurák (hurak) napsal:

....

Na FB to nepatří. Fakulta by "přivydělávání studentů" mimo školní aktivity podporovat neměla. Pokud student zvládá studijní úkoly a povinnosti, ať si klidně přivydělává. Ale bez podpory fakulty.