1

Téma: Které university studují nadaní Češi?

Na schůzích se donekonečna probírají počty studentů, ale zřídka jejich kvalita. O zahraničních školách ani nemluvě. Většina fakulty zřejmě nepovažuje zahraniční školy za konkurenci - pokud o nich vůbec ví. Zda o zahraniční konkurenci, kvalitě studentů (a jak je k nám nalákat) někdy jednala VR nebo Senát - na to je zbytečné se ptát.

Přitom je dokonce možné si u nás slavné školy otevřou pobočky, jak varuje

Tomáš Polcar (polcatom) napsal:

Mimochodem se muze stat, ze prijde konkurence i do toho naseho maleho rybnika, viz tento clanek. Jen pro informaci - UK univerzity maji radu pobocek ve svete (hlavne na vychode). Southampton zalozil jednu v Malajsii (neni to kopie skoly, jen jeden program MechEng), je to obdobne co FEL delal v Decine ci kde. Jenze v pripade Southamptonu je to celkem uspech - prvni dva roky studuji studenti tam, zbytek tady. Ted absolvuje prvni rocnik a prumerne znamky jsou lepsi nez u lidi studujicich v UK. Navic naklady v Malajsii jsou vyrazne nizsi. Je to dost win-win situace, kdy mame vice studentu, lepsi studenty, a samozrejme dobre platici studenty. Individualni vyuka je hlavne ve 3 a 4 rocniku, takze mezi studiem tam a tady behem, prvnich dvou let neni nijak propastny rozdil.
Hypoteticky - co brani tomu se chytit v Praze? Skolne neni problem - stovky Cechu studuji v UK uz ted, na strednich skolach jako PORG se plati vice nez v UK za rok na VS. A system 2 roky jinde a posledni 2 roky v UK je zarukou, ze diplom bude povazovany za UK diplom, ne jen za nejakou kopii. Naklady na rozjezd takove pobocky nejsou nijak horentni, a navic by to umoznilo sahat na ceske a EU projeky. Stejne to koneckoncu dela Georgia Tech z USA, ktera ma pobocku ve Francii a lidi tam mohou ziskavat EU projekty.

Tak mě napadlo sem dát pár citací z webů těch středních škol, které jsou nadanými studenty známé. Začnu dvěma (PORG a Gymnasium Keplera), když bude čas a zájem, přidám další. Budu jen rád, když se někdo zapojí a přidá další špičkové školy.

Naposledy upravil: sebekm1 (06.11.2016 10:53:35)

2

Re: Které university studují nadaní Češi?

PORG http://www.porg.cz/

Pár hesel z webu, na která lákají studenty
•    Naši studenti se hlásí a dostávaní na nejlepší zahraniční školy.
•    Školu navštěvují nejlepší IB maturanti.
•    Naši maturanti patří každoročně u státní maturity mezi nejlepší

PORG pro své studenty nabízí průběžné poradenství a komplexní pomoc při podávání přihlášek na vysoké školy do zahraničí, především do Velké Británie a USA.
•    Rozhodně je to reálný cíl! Za posledních pět let, kdy program probíhá, máme téměř 100% úspěšnost na nejlepší světové školy.
•    V posledních letech byla více jak polovina studentů, kteří směřují do zahraničí, přijata na univerzity zařazené do TOP50 v rámci celého světa! Pro srovnání; česká Univerzita Karlova je na cca 300. místě.
•    K dnešnímu dni studují naši bývalí studenti na mnoha prestižních školách v zahraničí.
•    V USA např.: Princeton, Columbia, Brown, NC at Chapel Hill, Ohio State, ...
•    Ve Velké Británii např.: Cambridge, Oxford, London School of Economics University College London, Edinburgh, Imperial College London, King’s College, ...
•    V dalších státech: École polytechnique de Lausanne, TU Delft, Hague U., Humboldt U., ...


Mapa s přehledem univerzit, kde studují nebo studovali naši studenti. http://www.porg.cz/cz/zahranicni-univer … g-studenty
•    Výsledky v PISA http://www.porg.cz/cz/akademicke-vysled … -testovani
•    Státní maturita http://www.porg.cz/cz/akademicke-vysled … ledky-2015
•    Mezinárodní maturita http://www.porg.cz/cz/akademicke-vysled … i-na-svete
•    Výsledky SCIO http://www.porg.cz/cz/akademicke-vysledky/scio

Naposledy upravil: sebekm1 (06.11.2016 10:51:02)

3

Re: Které university studují nadaní Češi?

Gymnasium Jana Keplera
https://gjk.cz/

Kam jdou absolventi
https://docs.google.com/viewerng/viewer … &hl=cs
http://gjk.cz/wp-content/uploads/2014/1 … F-2014.pdf

Úspěchy studentů
https://gjk.cz/category/studium/uspechy/