51

Re: Volby AS ČVUT 2016 - diskuze s kandidáty

Vítězslav Kříha (kriha) napsal:
Pavel Bakovský (bakovpav) napsal:

jak již bylo řečeno, malá neúčast je podle mě zapříčiněna především tím, že AS ČVUT je jednotlivým katedrám schválený.

To jsou ale  mi noviny...

Take me to zarazilo, pak mi z kontextu doslo, ze pan Bakovsky nejspise myslel "jednotlivym katedram vzdaleny" a to slovo "schvaleny" mu tam priskocilo z vety nasledujici, kterou uz si v te dobe v hlave srovnaval (kdo z nas tuto nesynchronicitu nekdy nezazil, ze).

Edit: Vidim, ze jsme se s kolegou Bakovskym sesli najednou :-).

Naposledy upravil: habala (27.11.2016 13:35:19)

52

Pavel Bakovský (bakovpav) napsal:

Můžete tedy prosím jmenovat minimálně 5 dalších dokumentů / věcí, které schvaluje AS ČVUT a má přímý vliv na katedry a nejde ten dokument z fakulty od fakultního senátu (tj. schvaluje ho pouze velký senát)?

Můžu. Vnitřní mzdový předpis - metodika rozpisu FP - rozpis FP - UP SGS - IP - DZ a ADZ

53

Petr Habala (habala) napsal:

Take me to zarazilo, pak mi z kontextu doslo...

Mně taky, ale přece tam nenechám takovou nehoráznost jen tak bez povšimnutí viset.  big_smile

54

Vítězslav Kříha (kriha) napsal:
Tomáš Drábek (drabeto3) napsal:

1) Dovolím si zde neuvádět žádné jméno, nicméně bych uvedl z jaké oblasti by takový kandidát na zastupujícího rektora mohl být.
Potřebujeme osobnost, která má znalosti o vnitřních předpisech ČVUT, o rozsahu působnosti ČVUT a je známa na ČVUT. Tato osobnost musí mít velký morální kredit a pro lepší garanci by taková to osoba měla působit na volené funkci. Takto nastavené parametry z mého pohledu hlavně splňují děkani.

Ale kdepak, osobu navrženou na rektora (a u děkanů je to to samé v bledě modrém) prostě členové AS volí z těch, co se přihlásí.  A historie opakovaně ukázala, že nejdůležitější vlastností úspěšného kandidáta je především vytrvalost.
Nemluvě o tom, že současný rektor byl akademickým senátem za předsedu každoročně volen, takže je vlastně podle daného předpokladu úplně nejvhodnějším kandidátem.

2) Vypsání výběrového řízení na řádného rektora ČVUT.

Nikoli, volba osoby navržené na rektora se neřídí Řádem výběrového řízení ČVUT, nýbrž Volebním a jednacím řádem AS ČVUT.

1) Otázka zněla: "Koho doporučíte/byste doporučili jako osobu zastupující rektora na přechodné období a proč? (prosím o co nejdůkladnější zdůvodnění)."
Odpovídal jsem, kdo by byl vhodný na zastupujícího rektora, nikoliv kdo by byl řádný rektor, či kdo je statutární zástupce pana rektora. Nezabýval jsem se tedy otázkou, zda je to právně správně, či nikoliv. Když AS ČVUT volil rektora, podle výsledků hlasování byl nejvhodnějším kandidátem pan prof. Konvalinka. Takže můj předpoklad je správný, i když se "nevybíralo" z řad děkanů.

2) Ano máte pravdu, děkuji za upozornění.

55

Gratuluji kandidátům, kteří zvítězili ve volbých do AS ČVUT na další volební období a děkuji za podporu a hlasy, které jsem získal.

56

Gratuluji kandidátům, kteří zvítězili ve volbých do AS ČVUT na další volební období a děkuji za podporu a hlasy, které jsem získal.

I já děkuji za důvěru těch, kteří pro mne hlasovali, a budu se snažit ji nezklamat. Rád se dozvím i názory všech ostatních.

Výsledky jsem musel chvíli hledat, tak sem raději dávám odkaz.

Jan Kybic

57

Také děkuji za důvěry a hlasy, již mám připravená některá usnesení, který budu chtít hned (ideálně ještě na prvním zasedání) schválit a která povedou k větší transparentnosti a kontrole financí.

58

Děkuji za důvěru voličům. Mrzí mne, že nás nekandidovalo více.

59

Vážení kolegové, též děkuji za důvěru. Budu se snažit pracovat ve prospěch nás všech.

60

Byť to vzhledem k počtu kandidátů nebyl lítý boj, blahopřeji zvoleným!