1

Téma: Odtížnost SITu

Zdravím,

v říjnu jsem nastoupil na FEL na obor Kybernetika a robotika (KYR). Po třech měsících jsem zjistil, že opravdu nestíhám se učit všechny předměty najednou, tj. jsou na mě moc složité, abych je zvládal najednou. Proto jsem se rozmýšlel co dál a napadlo mě přestoupit na obor Softwarové inženýrství (SIT).
    Zde přichází má otázka jestli je SIT lehčí než KYR (popřípadě v čem), jestli je více času na učení těžších předmětů (tj. Lineární algebra, Matematická analýza), jak je tam složité programování a převážně v jakém jazyce budu programovat, anebo vyjde SIT obtížnostně nastejno jako KYR, a tudíž nemá význam přestupovat.

Předem děkuji za odpověď.

2

Re: Odtížnost SITu

Zdravím.

Jsem studentem 3. semestru SIT (ale mám i předměty z OI).
* Co se týče prvního ročníku, je SIT rozhodně o dost lehčí než OI (které je podobné KYRu), hlavně v programovacích předmětech. V prvním semestru to považuji za výhodu, jelikož je třeba pochopit samotný koncept programování a obtížnost OI je pro nováčky nepřiměřená.
* Začíná se pythonem, v dalším semestru se přidá java a ve třetím C(++).
* Třetí semestr právě probíhá (a jsme v prvním běhu programu, takže předchozí zkušenosti nejsou) a většině studentů přijde nepřiměřeně obtížný. Osobně si nemyslím, že je problém ve složitosti látky, ale spíše ve kvalitě výuky - většina předmětů je nepřipravená a narychlo splácaná. Tento problém se snad podaří vyřešit v nadcházejících letech, neboť mnoho studentů poskytuje zpětnou vazbu.

Budeš-li mít jakékoliv další dotazy, neváhej napsat. smile

Naposledy upravil: malinma7 (20.12.2016 21:09:10)

3

Re: Odtížnost SITu

Martin Malinov (malinma7) napsal:

Jsem studentem 3. semestru SIT (ale mám i předměty z OI).
* Co se týče prvního ročníku, je SIT rozhodně o dost lehčí než OI (které je podobné KYRu), hlavně v programovacích předmětech. V prvním semestru to považuji za výhodu, jelikož je třeba pochopit samotný koncept programování a obtížnost OI je pro nováčky nepřiměřená.

Máš dojem, že obtížnost SIT a OI po prvním semestru srovná, nebo je OI obecně náročnější obor? Na SITu se mi moc nelíbí ta "vata" v podobě předmětů jako jsou "právo v IT" či "multimedia".

Díky moc za postřehy