1

Téma: Prijimacky vs. filtrace v prvnich semestrech

V jinem vlakne (nemohu prispivat), T.Polcar: Propadovost pres rekneme 10% je znakem nekvalitni skoly a neekonomickeho chovani.

O tom, jestli je to "ekonomicke", nejsem presvedcen (ani o opaku). Ovsem zrejme narozdil od pana Polcara jsem presvedcen, ze klasicky CVUT-styl, resp. aspon praxe FELu 199x-200x, kdy byla prijata naprosta vetsina uchazecu dle mirnych kriterii a tito byli tlaceni skrz opravdu huste sito prvnich semestru (Matiky 1,2,3,4, Fyzika, Pole), je podle me vyrazne lepsi, nez co bylo provozovano napr. na MFF -- tezky prijimacky a pak velmi ojedinelej vyhazov.

(Dostal jsem se na MFF, i kdyz jsem se o to ani moc nesnazil, neb tou dobou mi prisel dopis z FELu, ze jsem prijat -- z prumyslovky -- bez zkousek -- a na FEL jsem chtel radeji. Na FELu nas potom vylitalo >50% v prvnich trech semestrech, pokud si pamatuju. Naproti tomu znam krome mnoha geniu z MFF i par pripadu, kteri to dodelali opravdu ostudne a spis omylem -- ale zkratka tam ta kultura vyhazovani neni prilis zazita.)

Jsem toho nazoru, ze vynikajici vysledky ve stredoskolske latce rikaji opravdu malo o tom, zda se tyz clovek hodi na VS predmety. Myslim si tedy, ze prijmout vetsinu a hutne to prosit behem delsiho casu a hlavne na relevantni latce, je podle me neskonale lepsi, nez udelat prisny predvyber behem prijimacek.