1

Téma: Komu vadila třešeň ve dvoře?

Pokud tudy půjde někdo, kdo víc ví, ocenila bych informaci o tom, komu a proč překážela třešeň u halových laboratoří, a zejména proč musela být skácena včera, když už byla obalená téměř zralými třešněmi (pokud vím, je kácení stromů během vegetačního období zakázáno, neohrožuje-li přímo něčí život apod.). Na jedné straně rozvěšujeme certifikované budky pro několik druhů ptáků (nic proti nim, pánbůh chraň!), na druhé straně ničíme jednu z mála hezkých věcí ve dvoře, která navíc poskytovala tolik chybějící stín v místnostech do dvora obrácených (nevyvětratelných a neklimatizovaných). Teď je tam s prominutím na chcípnutí a výhled na šerednou boudu vedle tenisového kurtu taky nic moc.
Díky.

Markéta Havlíčková

Naposledy upravil: brozomar (30.05.2017 12:27:30)

2

Re: Komu vadila třešeň ve dvoře?

Z informací, které mám k dispozici se strom vyvrátil sám někdy v noci z neděle na pondělí a musel být odstraněn. Údajně došlo k prasknutí kořene. Nešlo o úmyslný zásah. K podobnému případu došlo před několika lety na dvoře na Karlově náměstí. Rovněž třešni obsypané plody praskla jedna z hlavních větví koruny pravděpodobně pod vahou ovoce a spadla na zem. Třešňové dřevo je křehké.

SVTi a FELK Admin - IT135

3

Re: Komu vadila třešeň ve dvoře?

Dobrý den, třešeň praskla u kořene  sama z neděle na pondělí. Kořen třešně byl shnilý a bylo v něm mraveniště.

4

Re: Komu vadila třešeň ve dvoře?

Děkuji za informace. Jsem ráda, že strom nepadl jen tak bezdůvodně, a tajně doufám, že se někde na jeho místě (nebo poblíž) objeví nějaký jiný.

Markéta Havlíčková