1

Téma: Zajímavost odjinud - k novému logu MU

MU má nové logo. Mně se moc líbí, ale o to tu nejde. Jak už to bývá, nové logo vyvolalo protesty akademiků (petice pro 8 hlasů, petice proti 2363), ale ani o to mi nejde. O co mi jde, je moudrá, jasná a rázná reakce rektora Mikuláše Beka, viz https://www.online.muni.cz/komentare/10 … se-nebojim
Taková slova na naší škole uslyšíme sotva.
Zejména se mi líbí jeho věta „Dávám přednost osobní odpovědnosti před kolektivní neodpovědností.“
Už víte, proč změny jdou na MU rychleji než u nás?

Naposledy upravil: sebekm1 (25.12.2017 10:39:14)

2

Re: Zajímavost odjinud - k novému logu MU

To bude asi proto, že ji vede člověk, který chtěl v roce 1988 vstoupit do KSČ.
Čili kariérista nejhrubšího zrna: v roce 1988 se už vstupovat nemuselo.

3

Re: Zajímavost odjinud - k novému logu MU

Jan Kyncl (kyncl) napsal:

To bude asi proto, že ji vede člověk, který chtěl v roce 1988 vstoupit do KSČ.
Čili kariérista nejhrubšího zrna: v roce 1988 se už vstupovat nemuselo.

Zase jen osobní útok, tentokrát dokonce na nepřítomného člověka, který se nemůže bránit?
Od doc. Kyncla to nepřekvapuje. Ale že je to jediná reakce a jediné zamyšlení na celé fakultě?

Nevím, nakolik je to pravda nebo pomluva. Doc Kyncl se v každém případě může s rektorem MU utkat veřejně a otevřeně, pokud si troufne?
V každém případě je dnes Mikuláš Bek velmi váženou osobou i mimo akademický svět, také za své morální postoje a činy, např. ve vztahu k prezidentovi republiky, jmenování profesorů, udělování státních vyznamenání, veřejných vystoupení atd. Zcela nepochybně je dnes nejviditelnější, nejváženější a nejodvážnější osbou mezi českými rektory! A pro svou školu toho dělá opravdu hodně a je to vidět na každém kroku, ve škole i mimo ni.

Kdokoli je však na pochybách, může si o tom vše vyhledat na webu!