1

Téma: První z hnusných budov na karláckém dvoře zmizela! Hurá! Hurá?

Desítky let se při provázení každé návštěvy, při každé konferenci a dnech otevřených dveří stydíme za ostudný dvůr na Karlově náměstí! Je to hanba školy! Každý hned vidí, co jsme zač. Až nyní konečně první z těch odporných baráků zmizel! Proto Hurá!

Doufejme jen, že brzo odtud zmizí i ostatní hnusné barabizny? Moc bychom si to přáli!

Jenže, co tam teď bude? Od začátku bourání po tom pátráme a teprve včera jsme se dostali k prvnímu dokumentu. Z něj se zdá, bude celá nově vzniklá plocha jen vydlážděna? Tedy žádný trávník, po kterém by se studenti posedávali, jako na všech školách ve světě? Žádný park, lavičky, stromy a keře vyzývající k posezení a duchaplným rozhovorům? Žádné sportovní hřiště? Žádná umělecká díla inspirující vědecké bádání? Žádné fontánky a pítka? Žádné pohyblivé stánky s občerstvením ve stylu Harvard Food Truck? Nic hezkého, na co bychom mohli nalákat další studenty? A už vůbec nic toho, co mne jako technika nenapadne, ale naši skvělí architekti sypou z rukávů?
Jsme opravdu tak šediví a tupí? Proto to Hurá?

A to jsem ještě zaslechl tvrzení, že „na architektonickou soutěž už není čas“? Takže na bourání čekáme desítky let, a přitom nebyl čas si pořádně rozmyslet, co tam bude? To škola opravdu nemá žádnou vizi a jen přežívá ze dne na den?

Kolik schůzí probíhá k tomuto super-důležitému tématu, kolik porad různých vedení? Kdy k tomu bude mimořádné zasedání akademického senátu školy, FEL a FS? Zdalipak přijdou novináři a TV?

P.S. Text dávám na diskusní fóra senátů školy a FEL. Neumí to někdo dát i na fórum FS?

2

Re: První z hnusných budov na karláckém dvoře zmizela! Hurá! Hurá?

Asi bych směřoval diskuzi jen na jedno místo a to fórum ČVUT. Jaké jsou argumenty pro vydláždění? Argument, že nebyl čas na rozmýšlení, co tam bude po zbourání, zní velmi smutně vzhledem k tomu, jak dlouho se na bourání čekalo. Vždyť je to rozhodnutí, které ten prostor ovlivní na spoustu let (když vezmete v úvahu, jak dlouho tam byla tahle "provizorní" budova). Osobně bych velmi preferoval zeleň, protože je přátelštější a příjemnější než vydlážděná plocha.

Naposledy upravil: zemanji7 (05.01.2018 17:04:57)

3

Re: První z hnusných budov na karláckém dvoře zmizela! Hurá! Hurá?

Dobrý den,
radost z bouraní té budovy je skutečně vystřídána rozčarováním z toho, že tam bude dlažba. V návrhu, který jsem dnes spatřil (je datován Prosinec 2017), se sice objevuje pojem "betonová zatravňovací dlažba" (nekomentuji zde spojení slov beton a tráva) a je tam uveden následující obrázek
http://www.best.info/public/galleries/8 … rabica.jpg
ale ta se *skutečnou zelení* nemá co do činění.

Zajímavé: Každý, s kým jsem na KN mluvil, je z dlažby rozčarován. Nikdo ji nechce. Proč tam tedy bude, safraporte?!

Prosím zkušené "fórové diskutéry", zda by toto téma mohli otevřít na fóru ČVUT. Věřím (doufám), že i kolegové ze Strojní fakulty jsou příznivci zeleně uvnitř areálu na KN ČVUT.

Naposledy upravil: zara (05.01.2018 16:35:08)

4

Re: První z hnusných budov na karláckém dvoře zmizela! Hurá! Hurá?

Jiří Žára (zara) napsal:

Prosím zkušené "fórové diskutéry", zda by toto téma mohli otevřít na fóru ČVUT.

Stalo se viz https://forum.cvut.cz/viewtopic.php?id=135 .
Problém je, že tam stejně diskutují jen feláci.