1

Téma: Rozdil mezi Aplikovaná elektrotechnika & Elektrotechnika a management

Jaky je rozdil mezi temito dvema studijnimi zamerenimi?? anotace je uplne stjejna a prezentace ke stazeni taky:D

2

Re: Rozdil mezi Aplikovaná elektrotechnika & Elektrotechnika a management

Rozdil je, ze AE je temer bez ekonomicko -- manazersko -- humanitnich predmetu, zatimco EaM je tam ma. Jde to zjistit z seznamu vyucovanych predmetu. Ty anotace a prezentace je nejaky bug predpokladam.

Wikipedia: Я знаю всё! Google: Я найду всё! ВКонтакте: Я знаю всех! Internet: Без меня вы ничто! Электричество: Молчать …
http://motor.feld.cvut.cz
„Kdyby každý dělal jen to, co umí, spousta z nás by se asi nenarodila“ J. K.

3

Jak lze poznat ze studijních plánů, rozdíl mezi AE a EaM je jen v několika málo předmětech, které jsou buď ekonomické nebo více technické. Anotace rozhodně stejné nejsou (http://eem.fel.cvut.cz/content/bakal%C3 … AD-program), prezentace jsou stejné úmyslně, protože je evidentní, že celkový profil studia se liší velmi nepatrně. Rozdíl ve třech předmětech asi neovlivní smysl celé prezentace.
Jan Švec

4

Ing. Jan Švec (svecj3) napsal:

Jak lze poznat ze studijních plánů, rozdíl mezi AE a EaM je jen v několika málo předmětech, které jsou buď ekonomické nebo více technické. Anotace rozhodně stejné nejsou (http://eem.fel.cvut.cz/content/bakal%C3 … AD-program), prezentace jsou stejné úmyslně, protože je evidentní, že celkový profil studia se liší velmi nepatrně. Rozdíl ve třech předmětech asi neovlivní smysl celé prezentace.
Jan Švec

A co smysl celeho zamereni?

Wikipedia: Я знаю всё! Google: Я найду всё! ВКонтакте: Я знаю всех! Internet: Без меня вы ничто! Электричество: Молчать …

5

Bc. Zdeněk Houf (houfz1) napsal:

Jan Švec

Nabudit IT motor? Nejsem elektrikar, ale je to vubec mozne?

Naposledy upravil: pulpimar (10.03.2009 15:51:01)

"Pochybuji, tedy myslím. Myslím, tedy jsem"
René Descartes

6

Bc. Martin Půlpitel (pulpim1) napsal:

Jan Švec

Nabudit IT motor? Nejsem elektrikar, ale je to vubec mozne?

Nerozumim vasi otazce?

7

Nerozumim vasi otazce?

Kladu si stejnou otazku jako vy... "A co smysl celeho zamereni?"

"Pochybuji, tedy myslím. Myslím, tedy jsem"
René Descartes

8

Bc. Martin Půlpitel (pulpim1) napsal:

Nerozumim vasi otazce?

Kladu si stejnou otazku jako vy... "A co smysl celeho zamereni?"

Tak kdyz jsou dve zamereni, tak proc nejsou dve prezentace... Jeden je hrdy, ze nema ekonomiky moc a druhy malo. Jako marketingovy tah je to dobre, aby kdyz se jedna o neco odlisneho, tak aby se to odlisne tvarilo...

9

Pokud jsou profily absolventu podobne natolik, ze neni treba delat dve prezentace, neni misto dvou ruznych oboru jednodussi poresit celou situaci pomoci povinne volitelnych predmetu?

"When you were born, you cried and the world rejoiced. Live so that when you die, the world cries and you rejoice."

10

Ing. Tomáš Davidovič (davidt2) napsal:

Pokud jsou profily absolventu podobne natolik, ze neni treba delat dve prezentace, neni misto dvou ruznych oboru jednodussi poresit celou situaci pomoci povinne volitelnych predmetu?

Ale v nových programech se pojem „povinně volitelný předmět“ nezná…

11

Uz sem si vsiml.
Vysledkem je jeden ctyrkreditovy volitelny predmet v prvnich dvou letech OI.
S tim ze zbytek volitelnosti je volitelnost vyberem oboru.
Holt to pak ale vede na takovyhle pripade, kdy se dva obory nelisi ani natolik aby to stalo za jinou prezentacku a clovek si uz pri podavani prihlasky musi de facto vybrat ktere "povinne volitelne" predmety bude chtit.

"When you were born, you cried and the world rejoiced. Live so that when you die, the world cries and you rejoice."

12

Ing. Tomáš Davidovič (davidt2) napsal:

Uz sem si vsiml.
Vysledkem je jeden ctyrkreditovy volitelny predmet v prvnich dvou letech OI.
S tim ze zbytek volitelnosti je volitelnost vyberem oboru.
Holt to pak ale vede na takovyhle pripade, kdy se dva obory nelisi ani natolik aby to stalo za jinou prezentacku a clovek si uz pri podavani prihlasky musi de facto vybrat ktere "povinne volitelne" predmety bude chtit.

Ale to si troufám tvrdit, že to není pravda. Volí si program, obor si volí když je na fakultě.

13

Jaký titul získám když vystuduji Magisterský EEM Elektroenergetika ?

14

(Dominik) napsal:

Jaký titul získám když vystuduji Magisterský EEM Elektroenergetika ?

Dostanete titul Ing. (inženýr)

15

Oba obory nedávaj hlavu ani patu. Jakoby u jejich sestavování nikdo nepřemejšlel - elektrotechnické "řemeslo" jakoby se někam vytratilo. Za celé dva roky asi jenom pět předmětů, který se ti snaží říct, co "asi zhruba" budeš v praxi dělat, ale stejně ti z nich neni jasný, co vlastně z tebe bude. Přesně jak říkal náš pan docent (z jedné nejmenované univerzity) - středoškolští průmyslováci toho z elektrotechniky v praxi umí kolikrát víc jak FELák z ČVUT. Takže ČVUŤáckej FEL ani náhodou. Zaplať pánbůh, že tu máme Brno, Ostravu a Plzeň. Tam si přečteš program a hned víš do čeho jdeš. Vystudoval jsem elektro inženýra jinde a jsem za to radši. Často potkávám ČVUťáky, který umí matematicky všechno popsat, ale skoro vždycky jim vypadne šroubovák z ruky. Jako fakt bych neřešil kde je víc nebo míň ekonomiky. Prostě nechoď na ČVUT a vyber si obor na jiný škole, kterej bude dávat hlavu a patu. Asi tak nějak.

16

Pane anonymní Rejpale,
kritizujete velmi obecně z pozice "elektrotechnického řemesla". Možná jste si zapomněl všimnout, že i elektrotechnické řemeslo se velmi proměňuje. Jeho středobodem dnes jistě není "šroubovák", a to ani symbolicky. Je mi jednašedesát, slaboproudou průmyslovku jsem absoloval v roce 1976, FEL obor technická kybernetika v roce 1981, na FEL jsem učit 33 let. Mým oborem je počítačové vidění, strojové učení a robotika. Zejména robotika je směsí Vaší šroubovákové elektrotechniky a mnohem širší elektrotechniky/informatiky, kterou jste přehlédl. Jenom jedna moje zkušenost potvrzuje Vaše jedno tvrzení, a to šroubovákovou elektrotechniku mě naučila více průmyslovka než FEL a zbylá moje odborná praxe. FEL nechce a nemůže být průmslovkou ani učňákem.

Znám i výuku elektrotechniky a informatiky na VŠB TU Ostrava, FEKT i FIT VUT i na ZČU v Plzni. Někdy jsou opravdu praktičtější. Proč jsou obecně studijní programy na FEL lepší (podrobně znám Kybernetiku a robotiku, Otevřenou informatiku)? Právě kvůli tomu, že učí teorii a praxi až do realizace naučí jen na několika příkladech. Praxi v celé šíři naučit za jedno studium nelze. Student vybavený teorií bude umět řešit příští úkoly. Konkrétní praktické záležitosti ho naučí jeho příští zaměstnavatel pro potřebnou konkrétní specializaci. FEL ČVUT je silná a oceňovaná proto, že učí dobře teorii a ve cvičeních/laboratořích naučí dovednosti. Vězte, že samy Vámi chválené mimopražské univerzity relevantní k "elektrotechnickému šroubováku" by něco takového rády měly. Toho nelze dosáhnout bez výzkumného zázemí, silného přinejmenším na české poměry, které na ČVUT naštěstí máme.

Vašek Hlaváč, CIIRC ČVUT, http://people.ciirc.cvut.cz/hlavac/

Naposledy upravil: hlavac (25.02.2018 01:05:22)

17

(rejpal) napsal:

Oba obory nedávaj hlavu ani patu. Jakoby u jejich sestavování nikdo nepřemejšlel - elektrotechnické "řemeslo" jakoby se někam vytratilo. Za celé dva roky asi jenom pět předmětů, který se ti snaží říct, co "asi zhruba" budeš v praxi dělat, ale stejně ti z nich neni jasný, co vlastně z tebe bude. Přesně jak říkal náš pan docent (z jedné nejmenované univerzity) - středoškolští průmyslováci toho z elektrotechniky v praxi umí kolikrát víc jak FELák z ČVUT. Takže ČVUŤáckej FEL ani náhodou. Zaplať pánbůh, že tu máme Brno, Ostravu a Plzeň. Tam si přečteš program a hned víš do čeho jdeš. Vystudoval jsem elektro inženýra jinde a jsem za to radši. Často potkávám ČVUťáky, který umí matematicky všechno popsat, ale skoro vždycky jim vypadne šroubovák z ruky. Jako fakt bych neřešil kde je víc nebo míň ekonomiky. Prostě nechoď na ČVUT a vyber si obor na jiný škole, kterej bude dávat hlavu a patu. Asi tak nějak.

Tato snaha o antireklamu od anonyma z konkurenční techniky - „Brno, Ostravu a Plzeň.“ – mne pobavila. Asi jsou na tom ty školy opravdu špatně? Nejlegračnější je představa, že by student nebo kdokoli jiný věděl, co přesně bude v praxi – která začne zhruba za 5 let a skončí zhruba za 50 let – dělat. Já radím pravý opak: vybírejte obor studia a studujte při vědomí toho, že nevíte, co přesně budete za pár let dělat! wink

Naposledy upravil: sebekm1 (23.03.2018 13:03:25)

18

(rejpal) napsal:

Vážený skrytý špione z jiné školy,
odkud si myslíš, že nový student ČVUT je, když podmínkou studia na VŠ je maturita? No právě z té střední školy a řekl bych, že většina z té průmyslovky. Přece to na VŠ nezapomene. big_smile Ok, pár lidí je možná z gymplu, ale ti, co se o elektro nezajímají a tudíž nemají ani trochu praxe, stejně vyrazí. Byl jsem svědkem pár gympláků, kteří ani nevěděli, co drží za součástku v ruce, přitom to byl rezistor, na kterém byla i jednotka Ohm, ale teorii měli zmáklou dobře, matematika, důkazy, Laplace to jim nedělalo problém. Nevydrželi.... Pak jsem narazil na gympláka, který se o elektro zajímal sám, ten FEL přežil.

Takže praxe není ani tak o VŠ, jako spíš o SŠ, kde gympláci plavou a průmyslováci ty zkušenosti mají. A gympláky nemáš jen na ČVUT že jo, ti chodí i na jiné školy, například i na tu tvoji wink