1

Téma: OI Informatika a počítačové vědy - FI MUNI Matematická informatika

Dobrý večer, jsem přijat na tyto dva obory a ve své podstatě by měly být dost podobné, ale přece jen se rozdíly ve studijních plánech najdou. viz. https://www.fi.muni.cz/catalogue/study- … mi.html.cs 
                                                                                                                                                                                                                   http://www.fel.cvut.cz/cz/education/bk/ … 14405.html

Našel by se někdo, kdo by mi lépe vysvětlil rozdíly v obou oborech? Já sám jsem ze studijních plánů vyčetl to, že Matematická informatika bude o něco teoretičtějšího rázu, jelikož zahrnuje i předměty jako např. Teorie množin, Algebra, Matematická logika, Teorie grafů a některé další, ale jak říkám, byl bych rád, kdyby to zhodnotil i někdo jiný, díky!

2

Re: OI Informatika a počítačové vědy - FI MUNI Matematická informatika

Při porovnání bych se soustředil na klíčové rozdíly v podobě předmětů OI: "Základy umělé inteligence", "Rozpoznávání a strojové učení", "Optimalizace", které jsem v oboru "Matematická informatika" nenašel. Dále také "Pravděpodobnost a statistika" a "Numerické metody", kde mi osobně mi přijde, že právě "Pravděpodobnost a statistika" přímý ekvivalent nemá a "MB203 Spojité modely a statistika" mi podle sylabu přijde poněkud mělká.  Máte pravdu, že na OI vám předměty poskytnou jak nahlednutí do teoretických základů, tak jejich použití, zejména pak v oblasti umělé inteligence a zpracování obrazu (rozpoznávání) v podobě prvních dvou výše zmiňovaných předmětů.