1

Téma: Kombinace s medicínou

Dobrý den,
studuju 3. rokem medicínu. Zajímalo by mě, jestli je nějaký technický obor, který by medicínu vhodně doplňoval. Původně jsem uvažovala o biomedicinském inženýrství, ale v programování nebo elektru se nejde moc do hloubky a ostatní předměty mám víc do hloubky zvládnuté z medicíny. Takže moje otázka je, jestli existuje nějaký obor, který vzájemně kombinuje elektro/informatiku a medicínu. Moc děkuji za odpověď smile

2

Re: Kombinace s medicínou

(Kateřina) napsal:

Dobrý den,
studuju 3. rokem medicínu. Zajímalo by mě, jestli je nějaký technický obor, který by medicínu vhodně doplňoval. Původně jsem uvažovala o biomedicinském inženýrství, ale v programování nebo elektru se nejde moc do hloubky a ostatní předměty mám víc do hloubky zvládnuté z medicíny. Takže moje otázka je, jestli existuje nějaký obor, který vzájemně kombinuje elektro/informatiku a medicínu. Moc děkuji za odpověď smile

Domnívám se, že ona "vhodnost doplňování medicíny" bude nezbytně docela subjektivním hodnocením daného technického oboru (či spíše v našem případě studijního programu). Pokud neupřesníte,
že už dopředu víte, že Vás spíše láká například návrh a implementace software, matematické metody a algoritmy pro zpracování dat, robotika, přístrojová elektronika a nebo obecně třebas nejrůznější fyzikální principy a konstrukční řešení pro nejrůznější lékařskou techniku, či cokoliv dalšího, tak snad jediné doporučení, které můžu dát, je přijít tento pátek, tedy 9. listopadu, na Den otevřených dveří na FEL, shlédnout prezentace a pobavit se s garanty jednotlivých studijních programů i dalšími vyučujícími na místě. Upozorňuji, že pracoviště FEL a tedy i místa, kde se bude Den otevřených dveří odehrávat, jsou dvě: v Dejvicích a na Karlově náměstí. Dají se během toho jednoho dne navšívit obě místa, počítáme s tím. Například dopoledne v Dejvicích a po poledni na Karláku.

3

Re: Kombinace s medicínou

https://bio.fel.cvut.cz/