1

Téma: Volby do AS ČVUT a záznamy

Vážení kolegové,

za prvé se omlouvám, že jsem neposlal zprávu z říjnového zasedání, kde jsem bohužel nemohl být.
Prozatím se můžete podívat na usnesení a příští týden po zasedání by se na stejném místě měl objevit i zápis.

Mám dobrou zprávu, po dvou a půl letech se konečně podařilo, aby AS ČVUT začal zveřejňovat záznamy ze svých zasedání (přístup jen pro zaměstnance a studenty ČVUT). Hurá! Zatím jsou tam pouze audiozáznamy, snad se podaří vybojovat i videa, jak bylo slíbeno.

Funkční období tohoto senátu končí na konci roku a byly vyhlášeny volby do senátu nového, volební komise už pracuje a oznámení by se na FEL mělo objevit každým dnem.  Chci na vás apelovat, abyste se do voleb do senátu přihlásili. Nebudu vám lhát a tvrdit, že práce v AS ČVUT je zábava. Většinou není. Na druhou stranu se toho hodně dozvíte, seznámíte se s mnoha lidmi, je to opravdu jedinečná zkušenost. Nejdůležitější je, že senát občas rozhoduje o velmi závažných věcech, pro ČVUT i pro FEL je životně důležité, aby v AS ČVUT seděli rozumní lidé, ideálně osobnosti s nadhledem, přirozenou autoritou a morální integritou.  Prosím uvažujte o tom. Děkuji.

Jan Kybic